Sıfırdan Başlayıp Sadece Omuz Nasıl Geliştirilir ?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Korgem tarafından 31 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Korgem

Korgem Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Saygıdeğer moderatör yönlendirdiğiniz konuda ki bilgilerde ki terimler benim gibi bu konuda cahil bir arkadaş için anlaması imkansız ki bunun dışında o konuda ki bilgiler yazarın da belirttiği gibi ''Uzun süredir vg yapıyorum omuzlarım geri kaldı gelişmedi'' diyenlere yönelik ..

Lütfen bu konuyuda kilitlemeyin ..

Arkadaşlar ben forumda yeniyim .. Biraz araştırdım ama bu konu hakkında net bilgi bulamadım .. Arkadaşlar boyum 1.92 yaşım 22 kilom 95 biraz göbeğim var ve futbol oynuyorum .. Bende isterim güzel şekilli six pack i olan bir vücudum olsun ama onu yapacak irade bende yok ne yazık ki .. Daha önce defalarca kez fitness a başladım ama hep bıraktım .. Omuzlarım gerçekten dar ve futbol oynadığımdan mıdır yoksa genetikmidir bilmiyorum ama kalçam bel kısmım geniş ve sopa gibi bir vücudum var .. Tek derdim omuzlarımı enine genişletmek(üçgene benzetmeye çalışmak) .. Daha önce her seferinde tüm vücudumu çalıştırıyordum ama bu haliyle tek bir bölgeden cok daha fazla yorucu oluyordu bende vücudumun omuz bölgesine müdahale etmek istedim .. Kısa ve fazla olmayan bir çalışmayla bunu nasıl yaparım ? uzmantv deki omuz bölgesini geliştirmek için nasıl çalışmalıyım adlı videolardaki gibi hareket yapsam yeterli mi ?

İsterseniz fotomu koyarım ..[
    [por salonu şart mı ?[
    [umbell larla çalışsam olur mu ? .. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler .. :)[

Son düzenleyen: Moderatör: 10 Haziran 2013
  2. bgmbrk

bgmbrk Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Forumda gerekli konu var iyice araştırmamışsın.

3. Korgem

Korgem Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam .. Özür dilerim ya aradım bulamadım .. Lütfen bilen varsa yardımcı olabilir mi? doğru konunun linkide olur yazılı bilgide :)

4. coke

coke Yeni Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Izmir
  5. Mert53

Mert53 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
  6. Korgem

Korgem Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar biliyorum biraz hazıra konmak gibi gözüküyor ama gerçekten araştırdım ve istediğim bilgiye ulaşamadım .. Yani lütfen bilgili biri sadece ama sadece omuz bölgesini YANLARA geliştirmek isteyen biri evde ne tür antreman yapmalı .. ??

Sevgiler .. Saygılar ..

7. coke

coke Yeni Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Izmir
    dumbbell veya barbell shoulder press hareket 1

Dumbell lateral raise yani yana açış olayı bunu 2 veya 3 lü drop set halinde yapmanı öneririm şöyle ki; diyelim 10 kiloluk aldın yanana kadar açtın yana doğru bırak hemen 7 kilo yine aynı şekil bırak 4 kilo sonra bitir bu 1 set oluyor bunun gibi 3 set yani.Bu hareket omuzlarında yana doğru gözle görülür bir genişletme gösterir.ama dikkat et bu hareketi yapabileceğin ağırlıkla doğru yap.ağırlığın momentumuna kendini kaptırıp kaldırıp indirme kaldır 2 saniye 1 saniye tut 4 saniye indir.yanmayı hissedersin.

Daha başlarda olduğun için rear delt raise yapmana gerek yok.sholuder press omuzlarına her yönden kütle kazandıracaktır.

Front raise son hareket öneririm bağlantıyı belirginleştirmesi açısından göğüs ve omuz arasındaki.

Sadece omuz için başlangıçta bu 3 hareket yeterli oalcaktır evde sana.

8. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Forumdaki "En Çok Sorulan Sorular ve Cevapları" isimli baslıgı okumak icin tıklayınız

Arama Kelimeleri : İri Omuz Başları İçin Püf Noktalar

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş