Sıcak su ve yağ yakımı

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Sedif tarafından 2 Eylül 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Sedif

Sedif Yeni Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    N/A
    Yer:
    C:/Windows
    Çinliler çok sıcak su içerler ... Bol Bol Sıcak Su .... Bütün gün, her gün !

NEDEN bol sıcak su?

Çay veya su bazlı içeceklere benzemeyen şekilde, bol su mide yüzeyinde kan akımına direkt olarak emilen birkaç maddeden biridir. Beden suyu diğer bileşenlerden ayırmak zorunda kalmaz.

NEDEN Sıcak Su?

Çinliler, 40 yaşından sonra oda sıcaklığından daha soğuk olan hiçbir şeyin bedenlere alınmaması gerektiğine inanırlar. Çünkü normal yaşlanma fiziksel değişimler üretir:

a) Kan damarları daha az elastik olur ve içindeki birikim nedeni ile çapı küçülebilir, bu nedenle yüksek kan basıncı oluşabilir ve kan dolaşımı problemleri ortaya çıkabilir (dondurma başağrısı sendromu)
    b) Sindirim sistemi (büzgen kas, barsaklar ve kolon) da daha az elastik olur, sindirim sorunlarına ve kabızlığa neden olur.

Çinliler soğuk içecekler içtiğiniz veya soğuk besinler yediğiniz zaman içsel organların daha fazla büzüldüğüne, mevcut problemleri daha da kötüleştirdiğine inanıyor. Yağlı bir tavayı soğuk suda yıkamaya çalışın. Yağlar donar ve yapışır. Ama aynı tavayı SICAK suda yıkarsanız, yağı çözer ve uzaklaştırır. Bedenimiz yağları içerir. Sıcak su sistemimizi temizler.

SICAK SUYUN Faydaları :

1 - Bedenin doğal serinletme sistemini çalıştırır. Bu kan dolaşımında artışa neden olur.
    2 - İç organları ve kaburga kafesinin etrafındaki kasları gevşetir, daha derin nefes almanızı sağlar.
    3 - Mide asidi etkilerini rahatlatır ve asit reflu semptomlarını rahatlatır.
    4 - Sulanmayı ve besinlerin emilimini artırarak sindirime yardımcı olur.
    5 - Kabızlığı giderir.
    6 - Kilo verme : yemeklerden yarım saat önce içilen sıcak su iştahı azaltır ve kilo vermeyi hızlandırır. Nefes tekniği ile birleştirilirse, yağ yakmak için hiper - oksijenlenme sağlar.
    7 - Soğuk algınlığı, gripin süresini kısaltır, zatürreyi önler.

NE KADAR İÇMELİ? NE KADAR SICAK OLMALI? NE KADAR SIK İÇMELİ

Günde 3 kez 1 fincan için, kahve sıcaklığında. Daha fazlası daha iyidir.

KAYNAK:
    Dr. Susan Lee-Smith RN, PhD

Son düzenleyen: Moderatör: 2 Eylül 2009
    Kairon, efeyle ve NHFL bunu beğendi.
  2. cagkanyuksel

cagkanyuksel Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Graphic Designer
    Yer:
    İstanbul
    Ek olarak Sıcak su iştah azaltmakla beraber soğuk suya oranla mide de daha fazla süre kalıyor buda acıkmayı önlüyor :)

kenan_23 bunu beğendi.
  3. super_hornet

super_hornet Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    0
    başka bi yerde de soğuk su içince vücut onu ısıtmak için ayrıca kalori harcadığından bu da zayıflamada bir adım olarak kabul ediliyor..

hadi buyrun burdan yakın !

4. cagkanyuksel

cagkanyuksel Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Graphic Designer
    Yer:
    İstanbul
    Evet senin o dediğin men's health de yazıyordu ama biri tok tutuyor diğeri iste kalori harcatıyor tabi hasta olmazsan :)

5. mesutfb2005

mesutfb2005 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Ögrenci
    Hic bir icecek hafif soguk degilse tat vermiyor bana. Günessiz yaz gibi hissediyorum kendimi :)

6. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Ortalama bir sıcaklığa sahip bir ortamda spor yapmaya çalışırım. Spor sırasında bedenimi sıcak tutacak şeyler giymeye çalışırım. Suda ise tercihim soğuk su içmektir. Daha sonra teraziye çıkıp bir bakarım. Kaybettiğim kilodan iki katı fazlası kadar su içip kas kaybını minimize etmeye çalışırım. Tabii bu anlattıklarımda bilinmesi gereken ufak detaylar da var. Terlemeden doğan bir üşüme yaşanıyorsa mutlaka üstümü değiştiririm de bu çok sık yaşanmaz. Ancak böylesi bir durumda hasta olmamak adına üst değiştirilmesi iyi olur. Günde minumum dört litre su içerim ki kardiyo dönemlerinde altı litreye kadar çıkar. Tabii bunu büyük sikletler ve tecrübeli olmayan kişiler dışındakilere tavsiye etmiyorum. Böbreklerinizi çok fazla yorabilir, bağırsaklarınızı bozabilir ve mide bulantılarına sebep olabilir. Yüksek oranda elektrolit kaybı da yaşatabilir. Spor sonrası mineral suları ve gün içinde vitamin ile mineral destekleri alınması gibi gereksinimler vardır.

Son düzenleme: 5 Nisan 2010
  7. Love Cyprus

Love Cyprus Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Mühendis
    Yer:
    Kıbrıs-İzmir
    Katılıyorum. 2 sene önce yazın Çin'e gitmiştik, soğuk su bulamadık yaz sıcağında. Adamlar su sebili yapmışlar sadece sıcak musluğu var :).

Sindirim problemi yaşıyordum, doktor olan eniştem bol bol sıcak su iç demişti ve gerçekten faydasını görmüştüm. Hele içine kuru kayısı koyup içerseniz daha çok faydası olur.

Sayfayı Paylaş