sıcak- spor- sivilce

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve kalim tarafından 4 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. kalim

kalim Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    bu konuyu yeni başlayanlar bölümünden ziyade buraya açmayı uygun gördüm çünkü ben ne bir protein tozu ne de başka bir şey kullanıyorum.. kaldı ki günde 3 litre de su içiyorum..

şimdi ben 2 aydır spor salonuna devam ediyorum lakin havalar falan sıcak, bir de spor yaparken terliyorum dolayısıyla 2 gün sakalımı kesmesem o azıcık sakalda bile bir sürü sivilce çıkıyor.. dolayısıyla sakalımı kestiğim anda bu sivilceler arada kanıyor, suratımda bir sürü sivilce falan hiç hoş değil.. kaldı ki spor yapmadan önce yüzümde hiç sivilce yoktu, sakalımı 1 ay bile bıraksam hiçbir şey olmuyordu..

şimdi ben buna nasıl çözüm bulayım?? sakalımı uzatmak istiyorum en azından 1 ay ama en fazla 3-4 gün sonra sivilceler çok rahatsız edince kesmek zorunda kalıyorum.. ne yapayım??

bir de buhar odası var bizim spor salonunda, spordan sonra epey bir terleyince soğuk bir duş alıp buhar odasına giriyorum, bunun sivilceleri önlemesi gerekirken ( gözenekleri açıyor falan ) daha fazla yapıyor sanki.. acaba bu buhar odasından sonra peeling mi yapayım? yoksa hiç girmeyeyim mi buhara, spor dan sonra duşumu soğuk mu alayım sıcak mı alayım, duştan sonra bepanthene mi süreyim sakallarıma ne yapayım bir akıl verin..

Sayfayı Paylaş