SİZCE 10*3 MÜ İYİ 8*4 MÜ??

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Coreeye tarafından 3 Nisan 2007 başlatılmıştır.

1. Coreeye

Coreeye Yeni Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    SLM ARKADAŞLAR BEN 6 AYDIR BODY YAPIYORUM ŞİMDİ SALONUMU DEĞİŞTİRDİM VE HOCAM YENİ PROGRAMIMDA ÇOĞU HAREKETİ 10*3 VERDİ ESKİDEN 8*4 YAPIODUM BU DURUMU ÇOK GARİPSEDİM SİZCE HANGİSİ KASLAR İÇİN DAHA İYİ. BİRDE BENCH PRESSTE 12*10*8*6 YAPIP SONLARA DOĞRU AĞIRLIKLARI ARTIRIYORUM SİZCE BU MU DAHA İYİ YOKSA 8*4 E SABİT AĞIRLIK ÇALIŞMAK MI. ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM

2. asrin78

asrin78 Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MUHASEBE
    Yer:
    İSTANBUL
    Valla ben senden yeniyim ama zannımca tecrübeli arkadaşlarda! aynısını diyecek
    10*3 ün 8-4 ten çokda fazla bi farkı olucağını söyleyeceklerini sanmıyorum!
    body de kesin doğrular yok piramidi denemeden nasıl reaksiyon göstereceğini bilemezsin!
    zaten sende bunları biliyorsundur!
    Kendi kendinin hocası olmaya çalışıcaksın bu sporda !
    Kolay gelsin

3. NBA

NBA Yeni Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    __ NBA ACTİONS__
    kişiden kişiye değişir.sabit ağırlıkın daha iyi olduğu söyleniyor."ayrıca büyük harfle yazmak yasaktır"hatırlatmakta fayda war. :)

4. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Kuralları hatırlatması gereken son kişi sensin Kerem emin ol. Tabii Msn çalmak yasaktır diye bir kuralımız yok, haklısın.

5. Coreeye

Coreeye Yeni Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Eywallah küçük harfle yazıyım :) Demek öyle. Birde benim kaslar kendini geç toparlıyor iyi de beslenmeme rağmen insanlar beslenemediğimi söylüyor anlayamadım özellikle bicepslerimden şikayetçiyim :)

6. hoterme

hoterme Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşım önemli olan senin ağırlık yükün maksimalinin nekadarı ile çalışman ben olsam sana sidet artırımlı bi program yazarım çünki çıkmaz falzası hocana rica et senin hiper trofi antrenmanı için sanırım 10tekrar maksimalini alsın sonra bilir zaten nasıl bi işlem yapcağını sonra %50-60-70 ile çalışacaksın bunları hocan biliyodur. eyer bilmiyosa sen 10 tekrar maksimalini al ben sana nasıl yapılacağını anlatırım birde hipertrofi yani kas kesitinin boyunu artıran antrenmanlarda yani hareket hızın çok önemlidir hareket tamamı 2sn sürmeli yani haraket hızlı bişekilde olmayacak ondan şu tekrar bu tekrar dan ziyade senin ağırlık yükün hakında bilgi ver daha sağlıklı bi değerlendirme yapalım. anlamadığın olursada yaz yardımcı olurum şunu anlamadım diye

7. partyboy

partyboy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    banada yardım etseniz :)

bende bişey soracaktım :)
    benim hocam yok yani işyerinde çalışıyorum maalesef hocam yok. yaklaşık 2,5-3 aydan beri yapıyorum bodyi. salonda genel bi program vardı bende ona göre çalışıyorum. sırasıyla göğüs sırt omuz önkol arkakol ve karın çalışıyorum her bölgede iki hareket ( örneğin: göğüs için bench ve butterfly) program her hareketi 15*1 ilk ay 15*2 ikinci ay şeklinde şu an 3. aydayım ağırlıkları arttırdım 15-12 şeklinde yapıyorum. 3 ay olmasına rağmen ufakta olsa kol ve omuz bölgesinde değişimler var. program 15-12-10 şeklinde devam ediyor bu programı devam ettireyimmi yoksa alternatif bi program önerirmisiniz..

8. NBA

NBA Yeni Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    __ NBA ACTİONS__
    bunlar üzücü olaylardı hiç yaşanmaması gerekn olaylardı.kısa zamanda bununla ilgili bir bildiri yayınlıyacam zati. :?

9. Beatboxer

Beatboxer Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Hayret yaw...Adam çalışma sistemini soruo şu anda tartışılan şeye bak...Spor forumunda etik değerlerin hiçe sayılması konuşuluo , hem de alakasız bi başlıkta...

Bu msjım , konuyu eski haline döndürsün bari...Ne diyelim...

Arkadaşım bence çalışma sistemine vücudunun(genetik) verdiği tepki önemli...Genel kaide olarak bacak , göğüs gibi büyük-uzun kas gruplarına çok set ve tekrarın uygun olacağı bilinir ; biceps , triceps gibi küçük-kısa kas gruplarına ise ağırlığı yüksek sabit set ve az tekrar önerilir...Ama mesela kendimden örnek vereyim...Hareketi biceps e yedirmeden çalışamıyorum...Bunun için de elbette ki hareket daha da zorlaştığı için setteki tekrar sayıları sabit(4 set*8 tekrar) yapıyorum...

Bence vücudunun dinle...Eğer önceden yapmadıysan ya da bu spora yeniysen hareketlerin doğru yapılışlarını ve hangi set*tekrar sayılarının sana uygun olacağını en azından 3-4 hafta deneyerek öğren...Dinlenmeyi de unutmadan tabi ;)

10. Coreeye

Coreeye Yeni Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Eywallah deniycem. :) Birde anlamadığım bi nokta var mesela arka kol için 4 farklı hareketim var bunların hepsi arka kolu çalıştırmıyomu sonuçta neden yani farklı hareketler??

Sayfayı Paylaş