Süzme Yoğurt

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve diego7 tarafından 5 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. diego7

diego7 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar süzme yoğurt hakkındaki görüşlerinizi merak ediyorum.Sütaşın süzme yoğurdundaki değerler şöyle:
    enerji...................113kcal
    protein.................9.8gr
    karbonhidrat........7.2gr
    yağ......................5gr
    kalsiyum..............240mg
    ben köyden alıyorum ve normal yoğurda göre çok daha lezzetli.köy yoğurdunda bana sütaşın değerlerine göre protein daha fazla olur gibi geliyor.
    günde ortalama 400gram tüketiyorum,iyi bir kazein kaynağı olarak düşünüyorum.
    Sizlerin görüşleriniz neler?

kory bunu beğendi.
  2. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    beslenme konusunda çok araştırma yapmış biri olarak derim ki,
    köy yoğurduna gelince besin değerine bakmaya gerek yok kesinlikle yenilmeli derim değerleri ne olursa olsun, marketlerden aldığımız fabrikasyon yapay yoğurtlar ile kıyaslamam bile.
    bulma imkanım olsa whey e vereceğim parayı köy yoğurduna, köy tavuğuna, taze köy sütüne (pastörize olmayan) veririm. Maalesef bizim orda bir ara satılıyordu köy yoğurdu ama pahalı olduğu için ve bir tek alan ben olduğum için adam getirtmemeye başladı. millet yapay light yoğurtalara parayı dökedursun, sonra da diyetisyenlerin kapısından ayrılmasın. 21.yüzyılın beslenme düzeni: patlayan kanser ve obezite, köşeyi dönen diyetisyenler ve ilaç firmaları.

Barbaros Ural, kory, pastnova ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  3. diego7

diego7 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    aldığın kişi bi de tanıdık olunca daha da güvenerek tüketebiliyor insan.şu zamanda yediğimiz her şeyden şüphe eder olduk ne yazık ki.köy yoğurdu iyi bir besin olduğu açık ortada peki kazein olarak ne düşünüyorsun,çok fazla yağlanma problemi olmayan birisi yatmadan 1 saat önce rahatlıkla tüketebilir mi?

4. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    kazein olarak zengin midir bilmem ama yatmadan önce tüketmenin bir zararı olmaz gibime geliyor şu var ama, yatmadan önce alınan sütün gh ye etkisi var mı yok mu laktozun etkisi mi o çok tartışıldı yoğurtta durumu bilemem. mesela aynı kişiden lor temin edebilirseniz kazein niyetine gideceği kesin lorun.

5. coder

coder Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yazılımcı
    Yer:
    istanbul
    Eskiden yoğurtlarımız 2 gün tüketmeyelim hemen ekşimeye başlıyordu. Şimdi yoğurtlar 2 hafta dursun hiç bişey olmuyor. Bu da bize yoğurt üzerinde oynanan oyunu gösteriyor. İstanbul'da keşke köy yoğurdu bulabilsem. Hiç düşünmeden alırım.

pastnova ve deathlifter bunu beğendi.
  6. darknesssword

darknesssword Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Aydın
    Ben her zaman sùzme yogurt kullanirim.ama gece yatmadan once bence suzme yogurt yenmemelidir.5 gr hayvansal yag almayi dogru bulmuyorum gece yatmadan.o yùzden còkelek,lor,kesik vs. tùketilmesi taraftariyim..

7. diego7

diego7 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    Bugün 3.5kgyi 10tl ye aldım.Normal hazır yoğurtlara göre ucuz ve daha lezzetli.imkano olanların almasını öneririm ama doğal olsun ev yapımı.

makarnanın yanında iyi gidiyor.makarnanın içine 1 avuç lor da ekleyince protein miktarı bayagı bi artıyor:)

8. daldiy

daldiy Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    süzme yoğurt kese yoğurtuda deniliyor. lezzetli fakat o lezzet yağdan geliyor. heleki ayran yapıldımı köpüğü falan süper. yağsız makarna ile süper gider. çok tüketilmesi bence yağdan dolayı uygun olmayabilir. nacizane.

Sayfayı Paylaş