Sütteki Protein

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve forever tarafından 12 Nisan 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. forever

forever Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    selam arkadaşlar. bildiğiniz gibi kilomuzun yaklaşık 2 katı kadar gram olarak hergün protein almalıyız. ben 72 kiloyum ama 150 gr protein alamıyorum ne kadar zorlasamda kendimi. süt bulunması kolay, tüketilmesi kolay, ucuz bir ürün. ancak sütteki proteini günlük protein hesabına katmalı mıyız? 1 litre sütte yaklaşık 32 gr protein var ama bu protein kaliteli denen proteinler sınıfına giriyor mu? yani tavuk,balık,kırmızı et, yumurta beyazındaki proteinler gibi mi? bir diğer sorum süt ceşitleri var ; yağlı, yağsız pastörize falan diye. hangısını tuketmek daha makbul? cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

kory bunu beğendi.
  2. izzet

izzet Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    Body_Land
    arkadasim bence sut ideal bi icecek bb ler icin
    yagsiz sut ic bence

3. thugrain

thugrain Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Kendi agzinla soyluyorsun hayvansal urun diye...tabiki en yuksek kalitede protein icerir. Ayrica nasil 150gr protein alamiyorsun cok zor birsey degil bu konuda forumdaki protein diyetlerine bakmani oneririm. Ben sahsen 150gr i gecmemek icin kendimi zor tutuyorum...Hatta cogu zaman geciyorum ama 5 10 gr dan birsey cikmaz...Sutu gunluk protein ihtiyacini hesaplarken tabiki hesaba katicaksin sonucta vucuduna giriyor neden saymayasinki? Kimya da ogretilen ilk sey kutlenin korunumu kanunu...

4. fırat 26

fırat 26 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MASKOTLUK BİTTİ
    tabiki katıcaksın..süt te cok kaliteli bi proteindir..ama en kalitelisi tabiki wheydir.zaten onu suplementlerden alıcaksın..geriye kalan yumurta süt soya gibi proteinlerini yiyeceklerden karsıla..ayrıca zayıfsan yaglı süt iç,kilolu isen yagsız ve içine bolca süt tozu kat kilosu 8 milyon felen cok kat süt tozunu kolay gelsin

5. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    yağlı süt aslında fiyat olarak yüksek olmasına rağmen protein olarak birkaç gram yarım yağlı ve yağsıza göre daha düşüktür..b.b yapanlar için yarım yağlı diet döneminde değilsen idealdir diye düşünüyorum..

6. mastertrainer

mastertrainer Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boş gezen
    Yer:
    Ankara
    Sporcu arkadaşlar:neden vücutkg*2gr protein alıyorsunuz?cevabını hemen verdiğinize eminim.Peki bu olayı ne kadar devam ettireceğinizi biliyormusunuz?Allah'ın hergünü antrenman var diye 150-200gr protein mi alacaksınız?elbette HAYIR!çünkü siz bodyforumtr ye üyesiniz burada bizim gibi profesyonel antrenörlerle çalışarak böyle bi saçmalık yapmaktan kurtulacaksınız.Öncelikle her zaman 150-200gr protein alınmaz.Anternmanın ağırlaştığı dönemde 200 gr'a kadar çıkar antrenmanın hafiflediği dönemde 120 gr'a kadar iner karbonhidrata ve multivitamin multimineral yüklemesi başlar.Sonra aynı ağırlık rutini tekrarlanır....(detayları ayrıca bir sayfada uzun uzun anlatacağım)
    Süt proteini midede yavaş sindirilen bir proteindir.çoğu insanda laktoz nedeniyle rahatsızlık yapar.Sabah kahvaltıda içilen 1 bardak tam yağlı sütten alınan protein ortalama olarak 3-4 saat boyunca midede kalabilir.En iyi protein yumurta proteinidir.Biyolojik değeri önemli değildir.%95inin emilmesi ve vücut tarafından kullanılması daha önemlidir.sütten 1 bardak içmen yeterli.bitkisel protein olarak soyayı dene 100gr 45gr protein...

kory bunu beğendi.
  7. fırat 26

fırat 26 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MASKOTLUK BİTTİ
    peki ben soya unu aldım tansastan ama nası tüketecem onu bilemiyorum.bi seyemi katalım sen nası tüketiyorsun mastertrainer

8. mastertrainer

mastertrainer Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boş gezen
    Yer:
    Ankara
    soya ununu istediğin yemeklerin üstünede atabilirsin.Çoğu türk vücutcu tavuğu haşlar.Avrupa da ise tavuk ızgara yapılıyor.Doğrusu bu çünkü haşlanmış tavuk kabızlığa kabızlıkta bağsura çevirebilir.çalıştığım salonda bundan 5 sene önce bi abimizin başına geldi....Soya ununu ben vişne suyuyla tüketiyorum.Bir tatlı kaşığı soya ununu ağzıma alıyorum yutmak içinde vişne suyunu kullanıyorum yani biraz ondan biraz ondan anladın değilmi? Yani vişne suyunun içine SOYA UNU KATIP İÇMİYORUM!...İşe yarayacağını garanti ederim.Yatmadan önce yaparsan tüm gece kasların beslenmesini sağlarsın.....

9. fırat 26

fırat 26 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MASKOTLUK BİTTİ
    anladım saolda 1 tatlı kasıgı ne kadar işe yararki.onu merak ettim.normal paketi acıp 1 tatlı kasıgı gece yatarken içicez demi direk

10. zaen83

zaen83 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Ben de sizden duyup bugün soya unu aldım. :badgrin: Benim merak ettiğim birşey var acaba bunu böyle çiğ çiğ yutarsak bir zararı olmaz mı? Annem hastalanacaksın diyor. Bir bardak sütün içine atıp baya karıştırdım ve nefesimi tutarak yuttum. Tadı beklediğimden güzel ama yinede tiksinç. :p :roll: Bu arada evde bana ****** diyorlar hatta abim nickini protein yap diyor. :badgrin:

11. ARWENPOWER

ARWENPOWER Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Fitness ve Aerobic antrenör
    Yer:
    avrupa
    Sütte cok degerli proteinler war. Mesela casein ve molke proteinler var. casein proteini uzun vadeli bir protein oluyor. Diger molke protein de hizli etkili oluyor. Özellikle de molkeprotein biyolojik degeri cok yüksek ve kaliteli protein. Bunun icin sütteki protein cok degerli.
    Yagsiz proteintadi biraz farkli oluyor ama icine bal atarsan tadi güzellesiyor. Ben 300ml protein icine 3 kasik bal atip iciyordum. Burada 0,5 yagli süt satiliyor.

12. mastertrainer

mastertrainer Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boş gezen
    Yer:
    Ankara
    Soyayı çiğ yutarsan hiçbirşey olmaz.Anlattığım gibi 1 tatlı kaşığı soya ununu ağzına al hemen arkasından vişne suyunu daya fazla çiğnemeden yut.Sıvı içecekle karıştırınca tadı güzel olmaz..Her gün tüketme haftada 1 kg ı geçme...Sonuçta içindeki kırmızı et proteini....

13. zaen83

zaen83 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Bugün farklı bir şekilde denedim. Mikserle bir tane ufak muz ve sütle karıştırarak içtim tadı çok hoş oldu. Tabi her seferinde bunu yapmak zor olur. :roll:

14. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    soya proteini kırmızı et proteini değildir.sadece fonksiyonel açıdan benzerlik taşır..sonuçta ikiside protein ama içerdikleri amınoacid miktarları farklı..bu nendenle soya proteini vejeteryanlar için etli besinlere alternatif olması için önerilir..vücut geliştirme beslenmesinde de bir ürünün protein kalitesini zaten içerdiği elzem amınoacid miktarları belirler.eğerki soya proteini et proteinleriyle aynı yapıda olsalardı içerdikleri düşük yağ ve kalori bakımından dolayı et proteinleri yerine tercih edilirdi..ve soya proteini bitkisel kaynaklı olduğundan biolojik değeride et proteinlerine göre düşüktür..kısaca soya proteinleri et proteinlerinin, özelliklede kırmızı et proteinlerinin yerini tutamazlar sadece beslenme düzeni içinde protein çeşitlendirilmesi bakımından belli bir miktar kullanılabilirler..

15. thehero

thehero Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    her gun sut, peynir , zeytin ve yumurta ye ve ic protein dolu bu oyunler eyer yemek istemiyorsan Amino fuel (degeri 80 lira) kullan ve egzersiz yap daha iyi senin icin

16. Erim Sönük

Erim Sönük Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    laktoz ve gluten olmaması şartıyla süt olabilir şahsen benim midemi bozuyor şişkinlik yapıyor :(

17. Salih Tufan

Salih Tufan Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    28
    yagsı zsut senın ıcın daha ıdeal fakat her gun 1 lıtre sut ıcmek vucut ıcın ıyı degıl laktık asıt bırımkımı yapıyo r

18. Erim Sönük

Erim Sönük Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    laktoz pişmanlıktır :(

19. Gokkker86

Gokkker86 Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Süt proteini(CASEIN) kana karışma hızı baya sürüyo gün boyu beslenme amaçlı ve ya yatmadan önce içilmesi mantıklı ama spor öncesi ve sonrası yanlış olur bence

Sayfayı Paylaş