Süt ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve undisputed01 tarafından 8 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. undisputed01

undisputed01 Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    38
    Diyet yapıyorum yağ yakmalıyım az fazlam kaldı 16 yaşındayım light süt tüketsem sorun olur mu , olmazsa ne kadar tüketilmeli ?

2. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Light Süt yani Yağsız süt tüketebilirsin.Günde 1 litre max tüketsen yeterli bence.Yani sütü ana bir içecek olarak görüp günde ne kadar içilmeli olarak bakmamalısın bence yararlı bir içecek ama öyle yok 1 litre içiyim daha fazla içersem daha fazla yarar bakımından bakma.

undisputed01 bunu beğendi.
  3. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    geçenler salon hocamın başka bir arkadaşla konuşmasına kulak misafiri olmuştum.tam duyamadım sesten ötürü ve acilen çıkmam gerektiği için tam anlamadım konuyu fakat marketlerde falan satılan o yağsız ya da yağlı süt ürünlerinin içinde gelişimi olumsuz etkileyen yani kas gelimişini yavaşlatan bi madde varmış.gece yatmadan önce süt içme dedi hatta çok şaşırdım buna.günlük süt al onu tüket diye de ekledi.geceleri içilir benim bildiğim süt fakat hocam niye böyle birşey dedi ben de anlam veremedim açıkçası.

FedoR ve undisputed01 bunu beğendi.
  4. undisputed01

undisputed01 Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    38
    Ne kadar tüketilmeli derken onu kastetmedim , mesela 1 litre süt yağsız da olsa sütün içinde mutlak yağ var diyet yapan kimsenin programında süt göremiyorum light sütün diyetime yararı veya zararı merak ettiğim

5. CASSER

CASSER Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Muğla
    6-8 ay kadar süredir her akşam yatmadan 30dk önce , Pınar 500ml light süt içiyorum bende bir problem yaratmıyor.-.light süt tüketmen bir soruna yol açmaz yağlandırmaz.

6. Erkel

Erkel Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    1.5 gram yağdan kacıyorsunuz da. Yağsız sutun ıcerığındekı 5 g sut sekerı -laktoz- ne olacak?

Yarım yağlı da ıcılebılır bana gore, spor da ıstıkrarınız varsa sıkıntı yaratmaz..

7. FedoR

FedoR Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    0
    sütteki süt şekeri gece içilince hormon dengesini bozuyomuş konu o galiba bende duymuştum.

8. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    hmm..olabilir.

9. dkemre

dkemre Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Aynen bende antremandan sonra ve yatmadan önce içerim süt bi problem yaratmadı şu ana kadar. Fakat haberlerde duyduğum kadarıyla bende biraz azaltmaya başladım ama yinede kretein seviyesi yüksek olduğu için süt candır :)

Sayfayı Paylaş