Süt

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ferodulger tarafından 10 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. ferodulger

ferodulger Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar öncelıkle merhaba sorum şu;
    çoğu kişi cola içer hep yemekte felan otururken tv izlerken evde yapılan çoğu seyde ben cola yerıne süt içiyorum sadece yemekte ıcmıyorum cok fazla sutun bı zararı olurmu bodyde yapıyorum. bazı kişiler zararlı dıyor bazıları bi problem olmaz dıyor 2lemde oldugum ıcın bu konuyu actım.(şehirde yaşıyorum mecburen kapalı süt alıyorum açık alma şansım yok)

yardımlarınızı beklıyorum yardım eden abılerıme kardeslerıme tşk ederim.

Wills71 bunu beğendi.
  2. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Fazla süt tüketiminin vücutta demir emilimini azaltığı söyleniyor.Bu yüzden kansızlık yapabiliyomuş.

gurur ve Wills71 bunu beğendi.
  3. CaLL

CaLL Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    TEURG Haklı Kardeşim + Bunun Yağlı Sütler Var Bununda Zararı Olabilir Ama Sanırım Faydası Zararından Çok

TEURG bunu beğendi.
  4. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    bence sabah kahvaltıda mısır gevreğiyle iç her saat süt nasıl ıcıyorsunuz valla :D

bıde gece sut ıcınce buyume hormonunu azaltıyormus.

5. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    günde 1 litre süt içiyorum. 1 litreden fazlasının zararlı olabilecegi düşüncesindeyim.

6. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    bende aynı, 1litre hergün içerim öğün aralarına yayıp,1 litreden fazlası niye zarar olsun?

7. ozzy_91

ozzy_91 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Demir emilimini azalttığı doğru(içinde bulunan kalsiyumdan dolayı) bu yüzden yemeklerle birlikte ve yemeklerden sonraki 1 saat içinde içmesen senin için daha iyi olur o zaman demir eksikliği yapmaz onun dışında kilo sorunun varsa yağsız içebilirsin onun dışında bencede çok faydalı birşey günlük 1 litreden hiç bir zarar geleceğini sanmıyorum
    Ha bu arada şehirde olduğum için kapalı alıyorum demişsin benide elim rafa giderken veya içerken düşündüren tek konu bu başı başına ayrı bir tartışma konusu...

Son düzenleme: 10 Şubat 2011
  8. ferodulger

ferodulger Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    günde 1paketi bıtırıyorum kılo sorunuom fazla yok artık buyume hormonuna hıc gerek yok 17yasındayım 1.87 boyundayım yeter bu kadar. kansızlık konusuna gelırsek ben bı ara o nedenle hastaneye gıtmıstım bana doktorun dedıgı şu ''senin ömür boyu kansızlık cekcegını sanmıyorum'' dedıklernızı yapıcagım 1lıtre ıcıcem. Teşekkürler

9. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    Sut proteininin degerini aciklamak cok genis bir aciklama gerektiriyor, ama ozetle sunu soyleyebilirim.

Sut proteini anti katabolik etkisi gosterir yani kas yikimini oldukca yavaslatacak bir etki gosteren casein proteinini barindirir, Oysa whey proteini, yumurta proteinin asil amaci anabolik etki yani gelisimi hizlandirmak etkisini gostermektir, bu da protein sentezi hizini maksimum seviyeye cikarmak demektir.

Kisacasi casein agirlikli bir protein turu olan sut urunu kas yikimini cok yavaslatmak icin bicilmis bir urundur ve bu ana ozelligi de diger protein turlerinden onu ayiran en onemli ozelligidir.

Her zaman sut tuketmeye calisin.gunde 1-1,5 lt idealdir eger bir rahatsizliginiz yoksa.

Sut hacim artisini cok iyi saglar ve vucutta biraz su toplama ozelligi de vardir, bu yuzden definasyon donemlerinde cok fazla tercih edilmez sadece. Onun disinda cok sik kullanilan ve gerekli bir urundur.

m.o.k bunu beğendi.
  10. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    yatmadan once süt byume hormonunu durduruyor bunu forumdada bırcok kez soylendı gun ıcınde ıçın tabı bende yulaf ezmesı alıp oyle tuketıcem kahvaltıda

11. ferodulger

ferodulger Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    şu anlar spor felan yapamıyorum ama para yok yazılamıyorum salona evde war 30kılo dumbell onla bench press yapıom kol felan çalışıyorum şınav çekıyorum sımdılık ole hacımı gelıstırme ıcın etkısını gostersın sanmam salona yazıldıgımda o hacim artısını emınımkı gozle gorulur sekılde gosterıcek

12. Emre94

Emre94 Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    0
    Sütü akşam yatmadan öncemi içmek lazım yoksa gün içindemi ben hep akşam yatarken içiyorum.

13. sheridan

sheridan Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    53
    fazlası demir emilimini azaltır tecrübelerime dayanaraktanda tastikliyorum 1 litre süt hergün kardeşimde demir emilimini azalttı tam kan sayımındada gördük zaten neticeyi onun dışında süper bir besin 1 litreden yukarıya cıkmamak lazım birde tabi yedigimiz peynirler yogurtlar vs...

14. ferodulger

ferodulger Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    akşam yatmadan içersen büyüme hormonlarını durduruyormus gun içinde iç sen

15. HamzaYüksel

HamzaYüksel Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    Fazlasinin zararli olacagi malum.Gunde. 1lt icersen yararina olur daha fazla tuketmenin de bir anlami yok

16. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    vg nin en önemli unsuru proteindir,sütte protein bakımından en zengin besinlerden biridir.o yüzden bence fazla tüketilmesinde hiç bir sakınca yok,ne kadar çok protein o kadar iyi gelişimthums:
    vg yapan bir vücudu spor yapmayan insanın bir vucuduyla kıyaslamak hata olur;)

17. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    hayır oyle tum gun ıc olurmu proteın yumrutadakı gıbı hıcbırınde yok ama yumurtanın fazlası zararlı sutte oyle ınternette arattırsan bıle cevap alırsınız

18. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    cabarov bende biliyorum yumurtadaki proteinin niteliğini,bahsetmek istediğim şey fazla süt büyüme hormonunu azalttığı söyleniyor ama ben inanmıyorum....
    vg yapan bir vücut yapmayan bir vücuda göre daha dirençli ve daha kuvvetlidir,ben bi ara su yerine süt içtim günlük ne kadar aldığımı tahmin et,şuanda 1 litre içiyorum hergün,gelişimimde pozitif hiç durmadı.

büyüme hormonunu azaltsa bebekler hiç büyümezdi sanırım;)

19. TheSingleWolf

TheSingleWolf Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Adana
    Allahım ne günlere kaldık.Süt kanserde yapıyormu arkadaş?

fsmy bunu beğendi.
  20. gr

gr Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    sütün tek zararı yaptığı gaz ,sanıyorum yeterli miktar tüketilirse insan uçabilir bile :lol:

Sayfayı Paylaş