süt ve süt ürünleri ayrıntlı bilgiler

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve stanstolen tarafından 10 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. stanstolen

stanstolen Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    sütün laktik asit etkisi ve zor sindirildiğini duydum. yaklaşık 7 ay kadar günde en az 500ml yarım yağlı süt tükettm sabah ve akşam olmak üzere antremandan 2 saat oncede makarna + lor felan yiyordum ancak forumda okuduğum yazılar üzere süt ve ürünlerinin sindiriminin zor olduğu icin yaklaşık 2 aydır ara öğünlerimden ve ana öğünlerimden cıkardım. geceleri büyüme hormonunu durdurdğu icin gündüzleride sabah haric antremana gidicem die.. allak bullak olmş durumdayım lor peynirini falan antremandan onceki ogunumde kullanamazmıyım? yada sabahları 5 yumurta beyazı yiorum(sarılarını haftada 2 gün 1 adet) yanındada 80 gr yulaf + 1 bardak süt ile kahvaltımı yapıyorum gene kahvaltıda lor peyniri tüketiyorum ancak merak ettiğim nokta su süt ve ürünleri baska besinlerle kombine edildiği zaman o besinlerin sindiriminide mi zorlaştırıyor ?

2. caneser

caneser Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    kayseri
    aslında bir miktar zorlaştırır. bu konuya bende çok takılmıştım ama üsdatlarımdan öğrendiğim kadarıyla takılmaya gerek yok. süt çok değerli bir besin. büyüme hormonu konusundada şunu söyleyebilirim. engeller fakat çok az. tabi abartıp 1 litre içmediğin sürece. 200-300 ml süt yatmadan önce ideal. geç sindirimin işe yaradığı kısım burası zaten. o efsane ince eleyip sık dokuyanların uydurduğu bir şey. ama sütü antrenman öncesi ve sonrası tüketmemen iyi olur.

Sayfayı Paylaş