Süt ve bazı sorularım

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Serhat0 tarafından 19 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. Serhat0

Serhat0 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar . Body'e daha bu hafta başladım . Haftada 3 gün gidiyorum . Bu sitede okuduğum bazı konularda arkadaşların verdiği cevaplarda sorularım olacak . Öncelikli olarak süt . Daha yeni başlamış olmamın etkisiyle spordan sonra yoruluyorum . Protein ihtiyacını karşılamak içinde günlük 1 lt süt içiyorum . İçtiğim süt yarım yağlı . Sütün zararlı olduğunu söylüyorlar . İkinci olarakta Fazla kilo alamıyorum . 17 yaşındayım ve 60.3 kiloyum . Bence biraz düşük bir rakam . Benm en az 70 kilo olmam için neler yemem lazım bi yardımcı olursanız sevinirim . Vücut Ölçülerim : Pazu : 26.5
    Omuz : 105 Kanat : 86 Mide : 77.5 Kilo : 60.3 Evet arkadaşlar bu işte . Benim kilo almam şart anlıyacağınız gibi ama doğal yollarla almak istiyorum . Body'e başlamamım bir nedenlerinden biride bu . Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum..

2. earthquaKe.

earthquaKe. Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Sütün ne gibi zarari olabilirki :) sadce kabız yapıyo ben bu sorunu cok yasadım :) bende iyi yapıyosun süt içmekle sabah kahvaltıda yumarta mıktarını arttır

3. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    sütün zararlı olduğu hakkında mesaj yazanların diğer mesajlarına bakarsan meyvenin gut yaptığını,şekerin eroinle bir tutulabileceğini sanıyorlar ama yanlış zaten süt içen ülkelere bakarsan avrupa ülkeleri (zeki ve iri) süt içmeyenler afrika ve doğu ülkeleri söylememe gerek yok heralde. kim ne derse desin sütten vazgeçme sütü genelde geceleri tercih et kas yıkımını önlemek için

başarılar

4. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    tam tersi olmasın :) sıvı nası kabız yapabilir ki ishal yapma ihtimali daha yüksek yağ oranından dolayı

sütü antrenmandan once tüketme yorgunluğa sebep olur laktik asit oluşur o yüzden sonrasında tüketebilirsin. ne kadar zararlı deselerde ben günlük süt tüketiyorum.

AkrepHan bunu beğendi.
  5. earthquaKe.

earthquaKe. Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    krdşm bünyeden bünyeye değişiyor süt kabız yapıyor ben bunu spor hocamada sordum bana bi süt önerdide smdı aklıma gelmedi içindeki bi madde yapıyomus

6. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    süt kabız falan yapmaz laktoz zaten ıshal yapar

hocan olayı ters anlamıs laktozsu sut onermıs sana pınarda var oda ıcınde laktaz enzımı olan sut

7. Zindan

Zindan Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    perakende satış
    Yer:
    istanbul
    2 ayda 25 kilo verdim süt her gün aksatmadan 500 gr light süt içiyorum kabızlık sorunu çekmedim tam tersi bağırsakları çalıştırıyo ve oldukca zinda oluyorum süt zararlı diyenler çok saçma geliyo süt ve yoğurt olmasa ben kilo veremezdim hatta kilo almaya çalışanlara süt öneriyolar

8. earthquaKe.

earthquaKe. Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    yahu ishalle kabızı ayırt edemicek kdr aptal degilim heralde :) ben düzenli souk süt içitigim zamanlar 1-2 gün tuvalete cıkamıyorum vesonrasında cıktıgım zamanlarda kabız şeklinde oluyor

9. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Konu 6 gün olmuş ama sütün zararına şahsen inanmıyorum. Ki daha bugun okuduğum bir makalede sabah içilen bir bardak sütün gün içinde daha az kalori almamızı sağladığı söyleniliyor. Ki geçen haftalarda bir makale paylaşmıştım, orada da whey protein bulunamadığı zaman antreman sonrası enerji içeceği yada su dan daha yararlı olduğu. Ve tüketilmesi gerektiği yazıyordu.

AkrepHan bunu beğendi.
  10. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    sihal kabız ...bu herkeste farklı olabilir...kiminde süt tolere edilip, kabızlık yaratırken (ki genelde bu arkadaşların peristaltik hareketleri yavaştır) kimin de ise genelde miktara bağlı ishal yaratbilir...

süt içilecekse illa:

**uht kutu olmasın...
    **inek sütü olmasın...(illa inek ürünü kullanılacaksa bari peynir ya da lor olsun)
    **koyun ve keçi olsun...
    **0-kan grubu sütü ana kalem olarak pek kullanmasın...

sorunlar ortadan kalkar...

earthquaKe. ve hasanateş bunu beğendi.
  11. Freedommm

Freedommm Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hell
    Süt hakkında olumsuz görüş bildirmekten korkuyorum:)
    Süt mucize bir besin olsa dahi size 100 gramında 3-4 gram protein içeren bir gıda getirip size protein kaynağı diye sunsam bana gülmezmisiniz?

12. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    sütun zararlari uzerine 1 kitap olabilecegini soyluyor doktorlar...

Sayfayı Paylaş