süt tozlu sütün zararı varmı ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve iLLeqaLKinq tarafından 30 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. iLLeqaLKinq

iLLeqaLKinq Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    arkadaşlar ben 600 gr nesquik ve 400 gr süt tozunu karıştırıp her sabah ve akşam içmek istiyorum fakat süt tozuyla içilen sütün bi zararı olurmu yoksa dahada fazydasını arttırırmı nesquikin ?

2. LordF4T1H

LordF4T1H Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    28
    1 günde 600 gr nesquik mi içiceksin ben mi yanlış anladım ?
    Eğer doğru anladıysam kısa bir zamanda şeker komasına girersin sanırım. 100 gr 75.3 gr şeker olduğunu unutmayalım. Diş sağlığı açısından ve aşırı şeker tüketiminden dolayı önermem ben ama konu hakkında tecrübeli olanlardan bilgi almak daha iyi olur. Süt tozu alma derim bu kadar uğraşacağına pınar yarım yağlı sütlerden veya sek markalı sütten al. Süt sevmiyorum aromalı olacak diyorsan bu sana pahalıya patlayabilir çilek muz gibi meyveleri karıştırabilirsin.

3. Voitzeo

Voitzeo Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    60 gr demek istedi her halde

4. iLLeqaLKinq

iLLeqaLKinq Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    yok arkadaşlar 600 gr nesquik + 400 gr süt tozu yapıp onu içicem en az 30 gün :D :D
    bi günde o kadar içmek imkansız zaten :D acaba böyle yapsam iyi olurmu veya bi sorun olurmu die sordum :D

5. Voitzeo

Voitzeo Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Bir şey olmaz sadece obezite sorunları,iç organ yağlanması,diyabet,insulin direnci falan hiç birşey yani

6. LordF4T1H

LordF4T1H Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    28
    Supplement dışında aromalardan kaçınmışımdır hep. Örneğin: Limonlu maden suyu, en az %51 diye hitap edilen meyve suyularından, meyveli süt vb. Bir günde o kadar içmek imkansız demişsin ancak yanılıyorsun büyük bir ödül koysunlar için kişi sayısını o zaman gör sen :) İmkansız diye bir şey yoktur yapıp yapamayacağın senin idarene bağlı. Sen başta imkansız olmıcak diye yeltenmişsen zaten yapamazsın. Örneğin o saydıklarını ben içerim içilmeyecek bir şey değil ama durduk yere ben niye sağlığı mı tehlikeye atayım ? Kısaca o kadar zahmete gireceğine 1 bardak sütü koy iç.

7. iLLeqaLKinq

iLLeqaLKinq Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28

süt içiyorum zatende nesquik in içinde vitamin mineral falan var d vit. var hem tadı da daha iyi oluyor. sadece 100 gr mında 75 gr şeker var :D

kardeş ben bide spordan önce ve sonra içilen whey protein tozlarının gramını ve fiyatını öğrenmek istiyorum. acaba kullanıorsan söylermisn ?

Son düzenleme: 2 Temmuz 2013
  8. LordF4T1H

LordF4T1H Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    28
    100 gr mında75 gr var senin içeceğin 60 gr da 45 gr şeker eder sence bu oran az mı ?
    Whey protein fiyatları markasına ve ağırlığına göre değişir.
    Ortalama olarak 1 kg fiyatları (70-130 tl arası)
    2 kg fiyatları (100-200 tl arası)
    Mesela benim alacağım protein tozu var önümüzde ki aylarda
    Bsn syntha 1320 gr 99 tl (30 servis)
    2270 gr 149 tl (52 servis)
    ben 2 kg liğini alıcam biraz daha hesaplı geliyor.
    Not: Supplement satmıyorum sadece fiyat belirttim. Fiyatlarıda sık sık değişiyor takip etmeni öneririm kampanyalar filan düzenleniyor indirim olduğu zamanlar stok yapmanı öneririm.

Sayfayı Paylaş