süt tavuğun yerini tutar mı?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve The Answer tarafından 30 Mart 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. The Answer

The Answer Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar malum ete zam geliyor tavuk etinede zam geliyo o yüzden tavuğu her zaman yiyemiyorum, akşamları 600-700 ml süt tavuğun yerini tutar mı? içine yarım ölçekde whey atarsam???

100 ml de 3.1 gram protein varmış sütte

2. bycanertk

bycanertk Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    53
    olaya yemek açısından bakarsak tutmaz maksat protein almaksa besinlerin miktarına göre ölçerek protein ihtiyacını karşılayabilrisin.

3. The Answer

The Answer Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    yemek olarak bakmıyorum, ama akşam yemeğinden sonraki öğünde tavuk yersem bütçe sağlam sarsılıyor hemde bu aralar fazla kilo almaya başladım.

protein ihtiyacı bakımından problem olmaz diyorsunuz yani..

4. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    karşılayamazsın.5 lira vererek 500 gram tavuk göğsü alıyorsun zaten.bu da 1 gün yeter.bence bunu bile sağlayamayan kişiler hiç spor yapmasın ,çünkü bu spor biraz lükse kaçıyor.

süt seni rahatsız eder,o kadar sütü içmek daha kolay bile ama hazmı çok zor .
    sana tavsiyem,whey e vereceğin parayı tavuğa yatır,daha akıllıca bir iş yapmış olursun.

5. mcirpan81

mcirpan81 Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    bence sut tavugun yerını tutmaz..tavuk mu yumurtamı deseydın belkı derdım ama sut TurTaa nın da dedıgı gıbı hazmı zor..600 700 ml yı bi kerede ıcıyosan hazmı cok daha zor olur..yaglı sut ıcıyosan ustune bıde fazladan yag almıs olacaksın..

ben ogrencıyken az parayla ne kadar cok proteın alırım dıye dusunurken..en ucuz tavuk en ucuz yumurta nerde satılır ogrenıyodum..bazı tavuk uretıcı fırmaların kampanyalı gunlerı oluyodu ben o gunlerı kacırmazdım.. yumurta alacaksam mandıraya gıder abı ben spor yapıyorum gunde on tane yumurta tuketmem gerek sızden her hafta toplu yumurta alıcam bana bı guzellık yap dıyodum..10 tanesı kardes zaten yumurta pahalı bısey degıl dıyodu ama ben 11. de yaparız dıyen bırını buluyodum..

6. snnozlm

snnozlm Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Aynen katılıyorum. Ton balığı için de bu böyle. Bütün marketleri geziyorum vaktim yettikçe. İhtiyacım olan ürünleri kıyaslıyorum. Nerde ucuz bulursam stokluyorum.

Böyle yürüyor bu işler. Fırsatçı olmak lazım.

Süt içinse çeşitli rivayetler var. Günde 500ml süt tüketilmesi normal;ama daha fazlası sindirim sorunlarına yol açıyor gibi şeyler duymuştum.

Şunu da unutmamak lazım, her besinin değeri farklı. Hepsini de almak gerekli.

İyi sporlar...

Sayfayı Paylaş