süt light ve yağlı arasında

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve aslangur tarafından 26 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    487
    Ödül Puanları:
    93
    Merhabalar, günde 1 litre süt içiyorum. Şuan için yarim yağlı tüketiyorum. Ama onunda yağı fazla geliyor. Light tuketeyim diyorum. Ama onada çoğu kişi zararlı diyor. Tercihiniz nedir ?

Ayrıca laktozsuz süt için ne dusunuyosunuz tüketilebilir mi?

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.788
    Ödül Puanları:
    123
    Yağlı süt. Gerekli kalori ihtiyacımı karşılamayı kolaylaştırıyor. Ama zarar konusunu pek kafama takmıyorum. O konuda hassas olanlar bana bakmasın.

khephnes ve aslangur bunu beğendi.
  3. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    487
    Ödül Puanları:
    93
    peki doxux hocam başka bi soru sorucam. Beyaz pirinç glisemik indeksi 87 diye okudum biyerde herneyse önemli değil isterse 60 olsun. Ben bunu yoğurtla tükettiğimde (GI si 30) o pirincin GI si etkilenip düşüyor mu bu konuyu bayadir merak ediyorum

4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.788
    Ödül Puanları:
    123
    Düşer. Glisemik endeks değerleri gece açlığının üzerine, boş sindirim sisteminde ve tek başına yemekle ölçülür. O yüzden tek tek yiyeceklerin değil öğünün glisemik endeksini dikkate almak lazım. Protein ve yağlar sindirimi geciktireceğinden yanında yenilen karbonhidratların da glisemik endeks değerlerini düşürürler. Lifli bir şeylerle birlikte yiyerek bunu daha da düşürebilirsin. Sebze, salata vs...

aslangur bunu beğendi.
  5. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    487
    Ödül Puanları:
    93
    Sürekli beyaz pirinç yiyorum ve bunu duyduğum çok iyi oldu. Yanına tavuk yoğurt brokoli eklersem gayet normal olur o zaman. Teşekkürler doxux hocam.

doxux bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş