Süt: Kas Geliştirmek İsteyenler İçin Faydalı Mı ?

Konusu 'Türkceye Çevirilen Yazilar' forumundadır ve Kauss tarafından 26 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 17 üye.
  1. ahmet53100

ahmet53100 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Rize
    Şimdi UHT sütü ben boşunamı içiyorum hergün 1 litre yarım yağlı içerim

2. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    Litresi 1,5 liraya aldigim mandra sutunun tadi harika! Koyu koyu, o kadar yogun ki. Gunluk sutler dahi yaninda halt etmis yahu. Cok guzel cidden. En azindan tat olarak oyle. Sozde 250 ml goturup birakacaktim, 1 litreye yakin ictim. Yatmadan 2-3 saat oncesinde icerim sanirim her gun artik. Gun icinde de icebilirim.

3. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    Hergün ulaşabileceğin yerden rahatlıkla alıyorsan süper valla kıskandım.
    Nalet olası sütcü haftada 1 kere gelio bizim buraya :)

Arada kefir olarak da dene , çok kolaay yapımı 1 tane kefir mayası bul komsularda varsa veya netten ,1 gün de mayalanıyor .

benim sıralamam .. Kefir > ayran > çiğ süt

evet , eldeki veriler bunu söylüyor.
    Şuan okullarda bile UHT süt dağıtılıyor , işin kötüsü cocuklarda UHT sütler morfin etkisi yapıyormus cok garip enteresan mevzular sonu nereye gıdecek acaba bu işlerin.

illa içecem diyosanız en azndan pastorize olanını alın fiyat 2 katıdır , ama emin olun 500ml i UHT nin 1litresinden daha faydalılır :)

4. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    Salonun hemen capraz karsisinda mandra. :)

Zaten sut, yogurt falan hep oradan aliyordum, acik sut deneyeyim dedim ve tadi, yogunlugu mukemmeldi, sut ictigimi hissettim cidden.

Kefirin tadini sevemedim bi, aslinda boyle saman bi paganizm bi atalarin ruhu tinisi atmosferi var icecekte ama cok eksi be. Fiyati da yuksek zaten. Pek alip icmiyorum dolayisiyla. Gerci sen kendin yap diyorsun ama.

Sayfayı Paylaş