Süt işleme tekniğinde yeni nesil üretim

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve akekilli tarafından 23 Eylül 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. akekilli

akekilli Üye

Beğenileri:
    167
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Istanbul
    Bildigimiz uzere UHT ile uretilen sutlerde sutun dogal yapisinda bozulma olduguna dair arastirmalardan dolayi hepimizde bir cekince oldugunu dusunuyorum. Dogal taze olarak pisirilen koy sutune yasadigimiz sehirlerde ulasamayacagimiz icin spor yaparak buyumek isteyenler bir cozum arayisi icerisinde oldugunu saniyorum.
    Gecen TV reklamlarinda gecen sutun dogalliginin bozulmadiginin iddia edilmesi biraz moralimi duzeltti ve bunu sizinle paylasmak istedim. Asagida detaylari bulabilirsiniz. Tecrubeli arkadaslarin yorumlarini rica ederim.

Lactenso İle Yeni Nesil Üretim Teknikleri.

Bugünlerdeyse sütün doğallığından hiçbirşey kaybettirmeden besleyici değerini koruyan bir teknolojiyi tüm dünyada ilk kez uygulamanın haklı gururunu yaşamaktayız. "LACTENSO" adı verilen bu teknoloji sayesinde ısıl işlem sonucu mikroorganizmalar yok olup sütün ömrü uzarken, sütün organik yapısı korunmaktadır. Sütün kimyasal yapısında bulunan protein, karbonhidrat ve yağların doğallığı ile sütün besleyici değeri korunur. Sütte en kolay denatüre olan laktulozun değerine bakılarak bu durum kanıtlanmaktadır.

http://www.aynes.com.tr/sut/haberler.aspx?idd=34

2. webislander

webislander Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    hiçbirine inanmıyorum.
    köylü sütünü bitirdiler bilinçli olarak maalesef.
    koskoca ülker bile süt tozundan süt yapıyormuş:)

3. super_hornet

super_hornet Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    0
    gözünü para hırsı bürümüş kapitalist firmalar senin benim sağlığımı düşünerek ucuza sağlıklı hiçbirşey yapmaz..vardır onunda bir hilesi hurdası...

gıda konusunda bu mafyalara güvenim yok

Sayfayı Paylaş