Süper setten verim almak

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve bossblitz tarafından 17 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. bossblitz

bossblitz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Süper set yapmayi düsünüyorum bir kac yazida okudum ama hala tam anlamis degilim diyiceksiniz cok konusuldu ama kafamda 3 5 soru var yardim ederseniz sevinirim simdiden tesekkürler..amacim yag yakmak ve kas hatlarini belirginlestirmek

1: süper set calisirken illa ayri kas gruplarini mi ayni gün dinlenmeden hemen calistirmaliyiz yoksa gögüs(gögüs derken bench dambil press) calisirken set bitince üst gögüse (üst gögüs derken incline dambil press) gecmeliyiz

2:gögüs calisiyoruz mesela bench dambil press`in 1inci setini bitirdik 2.sete gecmeden hemen mi incline dambil presse gecmeliyiz yoksa bench dambil press`i 3 set yaptiktan sonrami ve kaldirmakta zorlandigimiz kilolar ile mi?

bazi arkadaslar büyüklerimiz ayni gün üst gögüs ile gögüs yapiyor bazilarida gögüs ile sirti calistiriyor hangisinden daha verim alinir yani hangisi daha dogru :S

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18.02.11 00:04 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17.02.11 23:56 ----------

bu konuyla alakali degil ama bi sorumu yazmayi unuttum haftada birgün karbonhidrat yüklemesi yapiyorum bunu off oldugum gündemi yapmaliyim yoksa süper yaptigim zmanda yapabilirmiyim ?

2. JaM

JaM Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bursa
    yağ yakmak ve hat belirginleştirmek için süper set yanlış olur bence.
    süper set daha çok hipertrofi(kas kesitinde artış) için kullanılmalıdır.
    1) kendi programımdan örnek :

A1 Dumbbell Fly
    A2 Barbell Bench Press
    B1 Cable Incline Fly
    B2 Dumbbell Incline Press

anlayacağın üzere aynı kas gruplarında 2şerli olmak üzere o bölgedeki kası vuruyorsun.
    2) A1 yapıldıktan hemen sonra A2 ye geçiyoruz.Böylece bir seti bitirmiş oluyoruz.

3. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    o sistem supersetten ziyade çift set dediğimiz sistemdir. supersette aralıksız bir şekilde hareketten harekete geçersiniz. ornek : barbell curl 10 tekrar beklemeden pushdown 10 tekrar gibi. daha çok kan basıncı için. pump hissetmek için. kiloların agırlığından ziyade hıza odaklı bir çalışmadır. definisyonda geçerli bir sistemdir. ayrıcada verim alamadığım tek sistemdir. ben bundan hiç bir sonuç alamadım. ama siz alabilirsiniz belki. definisyon zamanı uygulayın şu aralar kilolara odaklı bir çalışma sizin için daha iyi olacaktır. kolay gelsin..

4. bossblitz

bossblitz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    peki ya 10 tane bench dambil press yaptiktan sonra 10 tane incline press yaptim hemen sonra gine bench dambil press 10 tane sonra 10 tane incline press yapip ayni hareketten 3 set yaptiktan sonrami bitiyor yoksa böyle olmazsa antreman 5dakikada biter :s hiz derken cok hizlimi yapilmali :S

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 00:55 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:37 ----------

ve birde böyle kac hareket secmeliyiz üst gögüsle alt gögüsü calistirip 4er set bitince birakicakmiyiz anlayamadim :S

5. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    sadece bir kas grubuna hitap eden çalışmalar için kullanılmıyor. mesela dumbell fly peşindede flat bench girersen bu çift set olur. cunku aynı kas grubuna vurursun. supersete ornek vermek gerekirse. bench press hemen peşinden lat pulldown gibi. genellikle vucudun on ve arka yuzundeki kaslar supersetlenirler. leg extension peşinden leg curl gibi. amaç çok agır kilo deil iki taraftada şişme yakalamaktır. definisyon ve şekillenme çalışmalarında kullanılır. umarım anlatabilmişimdir.

Sayfayı Paylaş