Süper Set Program

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Despo tarafından 22 Eylül 2004 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 46 üye.
  1. feynman

feynman Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arnold süperset

selamlar herkese.ben 23 yaşındayım yaklaşık 2 yıldır çalışıorum salonda.boyum 180 cm kilom 80 kg.son 2 haftadır arnold ın kitabı olan bir vücutçunun eğitimi kitabındaki süper set programını uyguluyorum.ilk başlarda baya zorlandım şimdi daha iyi hissediyorum kendimi ve kasları da daha iyi hissediyorum antreman yaptığımı anlıyorum.size 2 sorum olacak ben bu programı ne kadar daha devam ettirmeliyim? bir de salondaki sevdiğimiz bir abimiz bu süper set programları cinsel hayata zarar veriyor bence yapma gibisinden birşeyler söyledi şu an bir sıkıntı yok ama yine de aklıma takıldı siz ne düşünüyorsunuz?

2. voltaj

voltaj Üye

Beğenileri:
    258
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    be superset sistemini kullandığım zaman cinsel hayatımda bir eksik yaşamadım. herşey tıkırında ve düzenliydi. böyle hurafelere inanmayın.

3. suleyman1992

suleyman1992 Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    0
    Konuyu canlandırmış gibi olucam ama, bana tam anlamıyla tarif edebilir misiniz süper seti ?

4. emrahozsahin

emrahozsahin Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Kocaeli-Körfez
    ben kilo vermek ve 3-4 ay sonunda sarkma v.s olmasın diye vucut kendini toparlsın istiyorum bu programı uygulayabilirmiyim. 1.75 boy 93 kiloyum. Daha önce yürüyüş yaparak 20 kilo vermiştim ama şimdi ağırlıkta çalışmak istiyorum. bu programa ek olarak ne kadar bir cardio ekleyebilirim başında veya sonunda ne yapmam lazım.

5. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Süper Set Nedir?
    Süper set, aralarında hiç dinlenilmeyen 2 ayrı hareketin birer set olarak yapılmasıdır. Bu iki set tek set olarak kabul edilir ve sadece ikinci setin bitiminden sonra dinlenilir. İleri seviye bir çalışma metodudur. Süper set, aynı kas grubunu çalıştıran 2 set halinde yapılabileceği gibi, ayrı kas gruplarını çalıştıran setler halinde de yapılabilir.

kaynak: http://www.fitness34.com/super-set.html

Yanlız bu konuda verilen program Süperset Programı diyor programda 2 hareket değil herhal bütün hareketler aralık vermeden yapılıyor.

Son düzenleme: 11 Ocak 2013
  6. alpbb

alpbb Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Hocam selamlar ben fitnessda 1 yılımı doldurmak üzereyim ve süper sete geçmek istiyorum fakat aklıma takılan iki soru var.
    Birincisi, mesela Bench Press 4 set 10 tekrar'ı bitirdikten hemen sonra mı Dumbbell Fly 4 set 10 tekrar'a geçeceğim yoksa 1 set (a) ve 1 set (b) şeklinde mi çalışacağım?

İkincisi de, süper set çalışırken kaldırabileceğim maximum ağırlıkla mı çalışacağım yoksa misal Bench Press (30 kg), Dumbbell Fly (15kg) gibi mi?

7. Haqa

Haqa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba hocam ben calismaya baslayali 2 ay oldu bu programa baslamalimiyim yoksa baska proglarmi uygulamaliyim.

8. Bjorn

Bjorn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Konuyu hortlatarak bir şey danışmak istiyorum.
    Ben aralıkları saymazsak yaklaşık 1-1.5 yıldır bb ile ilgileniyorum. Süpersete geçmek istiyorum bu süperset programını kullanacağım sanırım. Fakat bir kaç sorum olacak. Şuan grenade.50 calibre ve whey protein kullanıyorum. Bu programda grenade kullanmamın bir faydası veya sakıncası olur mu? Yaklaşık 6-7 kilo fazlam var beslenmeme dikkat ediyorum ve kalori açığı bırakmaya özen gösteriyorum. Son 1.5 ayda 4 kilo verdim bu bana biraz yetersiz geldi ve aynaya baktığım zaman çok küçük bir tatmin olma duygusu hissediyorum. Şuana kadar savaş Cebeci'nin büyümek için olan programını kullanıyordum. Şuan 1 haftadır piramit sistemiyle çalışıyorum ama biraz araştırma yapınca ve mantıklı düşününce asıl ihtiyacımın süperset olduğuna karar verdim. Vücudum hacim kazanıyor lakin şekle giremiyor yağlarımdan dolayı. Kafeine karşı bir sıkıntım yok. Grenade .50 Calibre ile bile tam ölçekte spordan sonra nabzım 85-90 sabit kalıyor çarpıntı hissetmiyorum. Vücudumun aşırı hızlı değişmesi taraftarı değilim. Programı kullanırken haftada 1 veya 2 günüde cardioya ayırmam bana fayda sağlar mı? Sorduğum sorularda bir yanlışlık veya mantıksızlık varsa lütfen belirtin. Kafam şuan çok karışık. İşime yarayacağını düşünüyorum programın. Ve kas kaybı yaşamadan, aksine üstüne yavaş yavaşta olsa olsa kas ekleyerek yağ yakmak istiyorum. Bu programla bu mümkün müdür? Ek bir supplement önerir misiniz? Teşekkürler şimdiden.

9. kdrklc54

kdrklc54 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    sakarya
    despo nun super set programı var tri set idmanı diye geçiyor kardeşim onu uygulaya bilirsin protein min kilo x 2 al karbo düşür yavaş yavaş en büyük etki kiloda karbon dur yağlar kaliteli 1 yemek yaşığı zdytin yağı, tahin olabilir ben epey ilerleme kaydettim supplement bcaa öneririm termojenik kullanıosun zaten iyi yani

HUAWEI MT7-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

10. Fitcy

Fitcy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    --- Mesaj birleştirildi, 7 Ağustos 2016 ---
    omuz daki sirt press hangi hareket arkadaşlar bi yardım edermisiniz

11. Srkn28

Srkn28 Üye

Beğenileri: