süper kahvaltı

Konusu 'Yemek tarifleri' forumundadır ve ducker tarafından 12 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 17 üye.
  1. M3

M3 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Antreman+İş'ten fırsat buldukça okumaya çalışıyorum zira,cevaplar için teşekkürler

2. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    40 grama dikkat etmek önemli ancak ben sabah kahvaltılarında bazen 40 gramı geçsem de çok önemsemiyorum..
    cunku gece boyunca aç kalmış kasların sabahın ilk öğününde 40 gramdan biraz daha fazlasını (45-50) kullanabileceğini düşünüyorum..
    ancak gün içersindeki diğer öğünlerde 40'ın da altına inip mümkünse 35'i geçmemeye özen gösteriyorum..

3. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Doğru bir yaklaşım.
    Sabah eğer farklı protein kaynaklarını bir arada kullanıyorsak, mesela yavaş sindirilen peynir ve daha hızlı kullanılan yumurta, miktarı arttırabiliriz çünkü bu ikisinden gelen aminoasit aynı anda protein sentezine girmeyecek. Bu özellikle gece için de geçerli. Gece yatmadan aldığımız whey+casein+ glutamine kombinesindeki protein miktarı mesela çok daha yüksek olabilir. Çünkü 8 saatlik bir zaman diliminde sentezlenecek proteinin yapıtaşı olacaktır bu alımdaki aminoasitler.

4. ofis

ofis Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    muhasebe
    Yer:
    istanbul
    bu tarz balık yağı kapsülleri yada içecekleri büyük balıklardan elde ediliyor büyük balıklarsa uzun süre ve çeşitli sularda yaşamış olduğu için bünyelerine topladıkları atık maddelerden dolayı (özellikle civa) bu balıklardan üretilen balık yağlarının kullanılmasını uzmanlar doğru bulmuyorlar.soframızda da küçük balıkları tüketmemizi öneriyolar ve balık yağını bu şekilde almamızı tavsiye ediyorlar.

5. sehzadecelik

sehzadecelik Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Heryer
    valla 6 yumurtadan 5 inin akını birisini sarısını alırsam annem bu 5 sarı ne olcak diye kafamı kırar :D direkt senin verdiğin ölçülerde olmasan ufaktan bi deniycem sanırım.tesekkurler

6. sseagal

sseagal Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    arkadasım ercann,
    vermiş oldugun kahvaltı tarifi için çok teşekkürler...bu kahvaltıyı her sabah yaptıgımız taktirde gunluk proteın ihtiyacımızı karşılar mı?bu kahvaltının proteın mıktarı ne kadar???teşekkürler...

7. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    -Bu;bir öğünde max. 30-35 gr protein alınması olayı kafamı gerçekten çok karıştırdı.Daha önce de duymuştum ama olanaksız olduğunu bildiğim için açıkcası pek önemsememiştim.Ancak bu kadar üzerinde durulması dikkatimi çekti.
    -Günlük protein ihtiyacı 200 gr olan bir kişi hergün 7 öğün nasıl sofraya oturabilir?Birçoğumuz işe,okula gidiyor,boş gezse bile hergün 7 öğün için sürekli evde olunması gerek...Her öğün 30-35 gr işini gerçekten herkes uyguluyor mu ya da uygulayabiliyor mu?Bunun benim için olanaksız olması sebebiyle gereken protein ihtiyacını ancak 3 öğünle karşılayabiliyorum.Bu; öğün başına bazen 60,bazen 80,bazen de 100 gr protein oluyor.
    -Bu konudaki düşüncelerini merakla bekliyorum...

8. WolfSoN

WolfSoN Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Kahvaltıda 5 yumurta beyazım+100grlor+mantar,yeşilbiberle zenginleştirip yiyorum.Yanında meyve suyu ile karıştırdığım 100gr yulafımda var.400gr tavuk+400gr bulgur'u 4 bölerek yiyorum.(100gr tavuk+100gr bulgur 1.5-2 saat arayla).Sadece bunları yiyebilmek adına hergün 8'de kalkıyorum.Haftaya okula gideceğim ,geçen sene yemeklerimi cartedor kutularına koyup götürmüştüm gene götürücem .

9. wrestler

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Wolfson gerçekten tebrik ederim.Bence büyük fedakarlık...Sporla uğraşmayan arkadaşların senin delirdiğini düşünüyorlardır ama kesinlikle yanılıyorlar...

10. WolfSoN

WolfSoN Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Aslında Wrestler kim nederse desin umursamıyorum.Eski halimde ,sağlıksız bir insan olarak gezmek beni okadar bezdirmiştiki.Bu yaşam tarzı beni çok mutlu ediyor.Elimden geldiğince herşeyi düzgün uygulamaya çalışıyorum.

wrestler bunu beğendi.
  11. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    peki 100 gr. aldigin zaman nasil karsiliyorsun bunu,yarim kilo et e denk geliyor nerdeyse.

12. wrestler

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Dediğin gibi saydam;yarım kilo tavuk eti yiyorum.Bir öğünde yarım kilo et hakkında ne dersin?Çok mu fazla?Tamamen sindirilmeden heba mı oluyor?

13. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    her zaman boyle soylenir;35-40 gr. min ustune cikmayin.

14. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Zaten sağlık içinde 40 gr üstü protein kötü
    Tabi bir anda o kadar protein sindirilemeyebiliyormuş(100gr)...
    40 en ideal sayı...

15. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    öğrenci veya çalışan biri insan gün içersinde 160 gram proteini az bir fedakarlıkla alabiliyor.. ancak bu rakamın üstüne çıkmak her baba yiğidin harcı değil gerçekten..

kendimden örnek vermek gerekirse;
    40 gramı kahvaltıda, 40 gramı üniversitede ders aralarında, 40 gramı akşam yemeğinde ve 40 gramı da yatmadan 45 dakka - 1 saat önce olmak üzere 160 gram protein alıyordum..

bu öğünler içersinde en zor olanı ise üniversitede öğlen alınan protein.. bunun için yanımda folyoda haşlanmış tavuk göğsü taşıyor ve ders aralarında bir köşede tüketiyordum.. veya emilimi nispeten uzun süren, yani orta veya düşük kalite protein tozunu yanımda taşıyıp 5 dakikada bir karışım yapıp içiyordum..
    ancak dediğim gibi bütün bunlar, özellikle toplum içersinde tüketilmesi gereken günün öğlen öğünü gerçekten büyük fedakarlık istiyor..

saydam bunu beğendi.
  16. wrestler

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    galiba yanımda gezdirmek için bir sefer tası almam gerek :)

17. eLiasGR

eLiasGR Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    saklama kabı olarak boy boy plastik hava almayan cok guzel kaplar var. uygun boylardan alıp tasıyabilirsiniz. microdalgada ve bulasık makinasında kullanılabiliyor bunlar. ben lock&lock marka olanlardan aldım bugune kadar ve buzdolabında bile yiyecekleri saklarken bu kaplardan kullanıyorum. kesinlikle daha uzun dayanıyor.

18. ekduncan

ekduncan Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    arkadaşlar sabah sabah işe gitmeden önce bu tür şeyleri nasıl yapıyorsunuzkafa_
    sabahları zor kahvaltı ediyorum walla:p
    ayrıca 5 yumurta beyazını koyup üzerine 1 yumurta sarısı koymamızın esprisi ne acaba?? yani hiç sarı koymasak olur mu??
    bir de ben hala şu beyaz ile sarı ayrımını yapamıyorum :(kolay bir yolu warmı arkadşlar??hep berbat ediyorumduh

19. ekduncan

ekduncan Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    @WolfSoN
    arkadaşım nasıl beceriyorsun bunları yaa :(
    çok güzel çok faydalı biliyorum ama bunları sabahları kendin mi hazırlıyorsun yoksa aileden de yardım warmı :D
    şahsen ailemi bu tür şeylerde rahatsız etmeyi sevmediğim için kendim de uyuşukluğumdan yapamadığım için sabah kahvaltılarım hiç güzel olmuyor :(
    toplamda kaç saatte bitiyor bular.400gr tavuk 400 gr bulgur falan??yaparken tavsiyelerin warmı??ben işe gitmek için 7 de kalkıyoruöm 15 dk da zor ayılıyorum :D

Son düzenleme: 10 Aralık 2007
  20. WolfSoN

WolfSoN Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul

Selam ekduncan,
    Çoğu zaman hepsini kendim hazırlıyorum.Eskidende tavuk göğsü benim favorimdi o yüzden pek rahatsız olmuyorum.Mesela 800 gr tavuğu hafif ateşte suyla haşlıyorum 2 ye bölüp 2 gün yiyorum.Bulgurda aynı şekilde carte door kutusuna koyup üzerine kaynar su ekleyip kısırlık bulgur misali haşlıyorum.Sabahlarıda erkenden kalkıp 5yumurta beyazı+100gr lor+100gr yulaf bunları tüketiyorum.Sabah kahvaltısında omleti tercih edip bunuda mantar,biberle zenginleştirirsen inan seveceksin.100gr tavuk+100gr bulgurada 4'e bölüp gün içinde 1.5-2 şer saat arayla yiyorum.Ben bu düzenden çok memnunum yaparkende ciddi keyif alıyorum.:)

Sayfayı Paylaş