SÜPER SET AŞIRI KULLANIM SONUÇLARI ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve VOLKAN VEYSEL DURAKÇAY tarafından 27 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. VOLKAN VEYSEL DURAKÇAY

VOLKAN VEYSEL DURAKÇAY Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    DIŞ TİCARET
    Yer:
    İZMİR
    Sn değerli bodyforum kullanıcıları,
    Size bir konuyu anlatmak ve değerli fikir ve yorumlarınızı almak istiyorum.
    Ben Süper Set bağımlısıyım,
    Önce 2 - 3 seti ( örneğin bench press, arka kol, omuz ) aralarında dinlenme olmaksızın yapardım.

Geçen yıllar içinde Süper Setlerin yağ yaktığını , Kaslanmayı kolaylaştırdığı için artırarak yapmaya devam ettim.
    Edindiğim Kaliteli bir Kondisyon merkezi ve 40 kg bulan Z bar ve dambıllarla Süper set sayısını oldukça artırdım.
    Nasıl ? derseniz 40 Kg yakın Z barla önce arka bacak/baldır (+) Militari press Omuz (+) 15 - 18 İn kalklı Suqat
    Sonra Kondisyon Makinesine geçerek
    1 SET BACAK + 1 SET GÖGÜS
    1 SET BACAK + 1 SET ÖNDEN ÇENE ALTINA ÇEKİŞ , AVUÇ İÇLERİ KARŞIYA BAKAR ŞEKİLDE
    1 SET BACAK + 1 SET ÖNDEN ÇENE ALTINA ÇEKİŞ , AVUÇ İÇLERİ YÜZE DÖNÜK ŞEKİLDE
    Görüldüğü gibi Hiç dinlenmeden , ara vermeden toplam 9 set yapıyorum ve bunu 3 - 5 kez tekrar ediyorum.
    Tabi oldukça terliyor ,yoruluyorum ama zaman kazandırdığı ve faydaları için devam ediyorum. Hiç durmadan bacak , arka kol, omuz , ön kol gibi bir çok farklı kas gurubunu toplamda 8 - 9 set yaparak çalıştırıyorum, Sizce bunun olumlu, olumsuz etkileri neler olabilir ?

2. medceza

medceza Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    Olumsuz etkisi olur.kabaca söylemek gerekirse kalp kani bi bacaga yolluyor bir kola bir bacaga bit omuza.saglikli bir antrenman olmaz.Cabuk yorulma olur.bunun yerine birbirine zit kaslari calistirabilirsin.mesela biseps-triceps
    Sirt-göğüs gibi.
    Bende supersey hastasıyım ama genellikle küçük kas guruplarinda bunu kullanirim.Daha çok super set degilde compount set calisitim.yani ayni kas gurubunu arka arkaya dinkenmeden girerek.örn.kolda standart barbel biceps curl+incline dumbel biceps curl
    Lying triceps ext.+close grip bench press
    Sirtta genelde dev set(5 hareket arka arkaya)
    Omuzda ds ara sira tri set uygularim.
    Sen yag yakimi fazla olsun djye super set yapmak istiyorsun ama sadece zit kaslari super set yaparak gir.zaten genel olarak dinlenme arakarini kisa tuttugun surece de yag yakimin artacaktir

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

casuca ve VOLKAN VEYSEL DURAKÇAY bunu beğendi.
  3. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Yarim saat orta tempo kardiyo 300 kalori yakar. Senin 1 saatlik antremana ekledigin supersetler, yani nefes nefese kalmanin katkisi tahminde bulunuyorum 100 kaloridir. Birincisi bence degmez.

Bu kadar bir fayda icin gucunu ve konsantrasyonunu dagitmaya degmez.

Ikincisi teknim bazi problemler var. Mesela arkadasin dedigi gibi farkli bolgedeki kaslarin supersetlenmesi. Genelde karsilikli kaslar yapilir diye biliyorjm ve cok da gerekli bulmuyorm acikcasi superseti.

Kucuk kas gruplarinda yapilabilir diye dusunuyorum ve ben de yapiyorum zaten. Onemsiz egzersizler icin. Mesela biceps curl+triceps extension.

Daha cok kas gruplarinin dahil oldugu, dolayisiyla sarf edilen gucun arttigi egsersizlerde bence egzersizin kendisine odaklasmak, enerjiyi dagitip perisan etmek yerine, bir egzersize odaklasip o egzersizin ya agirligini yada tekrar sayisini artirmaya calismak dogru yaklasim olur.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

VOLKAN VEYSEL DURAKÇAY bunu beğendi.
  4. VOLKAN VEYSEL DURAKÇAY

VOLKAN VEYSEL DURAKÇAY Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    DIŞ TİCARET
    Yer:
    İZMİR
    teşekkür ederim , ben özellikle kalp sağlığına kötü bir etkisi olurmu diye merak ediyorum

5. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    olumsuz bir etki olmaz, ama verimsiz olur. Bacakla omuz superset olmaz zaten onu kim yazdıysa ilginçmiş.

gogus - sırt
    biceps - triceps
    sırt - omuz

genelde bunlar superset olur.

medceza ve VOLKAN VEYSEL DURAKÇAY bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş