Rotator Cuff Yırtıgı Hk. (Lütfen yardım edin)

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve ahmetkeskn tarafından 14 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. ahmetkeskn

ahmetkeskn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sevgili Bodyforumlular

1.5 ay önce omuz ve arka kol çalışmak için fitness'a gittim. Acelem olduğu için ısınma koşusu ve streching i es geçtim. Omuz press yaparken iki omzumda da bir acı hissettim ve zaten acelem olduğu için çalışmayı bıraktım.O akşam her şey normaldi. Gece 4 gibi çok kötü bir ağrıyla uyandım. Kollarımı hareket ettiremiyordum en ufak harekette ağrı vardı. Kas gevşetici krem sürdüm biraz geçer gibi oldu ve bir kaç gün öyle idare ettim, işten izin aldım ve gitmedim. 2 3 gün sonra ağrı tamamen geçti ama eklemlerden ses gelmeye başladı.Israrla doktora gitmedim.Biraz araştırdım ve seslerin çalışmaya engel olmadığı bir ağrı olmazsa zararı olmadığı yönündeydi.2 hafta daha böyle devam ettim ve bu arada da omuz harici antrenman yapmaya devam ettim.

Sonra doktora gittim doktor azarladı ama MR a gerek yok şu ilaçları kullan spora ara ver geçer dedi. 2 3 tane antiromatizmal ağrı kesici,kas gevşetici verdi. Bir de glukozamin içerikli takviye almam gerektiğini söyledi.Bütün ilaçlarım bitti ama glukozamini 3 haftadır kullanıyorum ama sesler hala devam ediyo.Ne yapmalıyım lütfen yardım edin.Spor hayatımın bitmesini istemiyorum.

Ayrıntılı bir şekilde bakan MR çeken adam akıllı ucuz özel bir hastane varsa tavsiyelerinizi bekliyorum.

Teşekkürler..

2. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Eklemlerdeki problemler kolay kolay geçmez. Hatta bazıları ömür boyu devam eder, edenlerini gördüm.

Doktorların yapabileceği çok şey olduğunu da düşünmüyorum. Kontrollü çalışmalısın. Fazla ağırlığa girmeden, enseye pres ve çekişlerden kaçınarak, az kilo çok tekrar prensibiyle çalışmanı öneririm.

Rotator cuff için external rotation, cuban press gibi egzersizler yapmalısın.

ahmetkeskn bunu beğendi.
  3. ahmetkeskn

ahmetkeskn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ederim peki bu egzersizleri yaparsam zamanla bir düzelme olur mu?

4. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    İllaki olacaktır. Gelişim için çalışıyoruz değil mi :)

ahmetkeskn bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş