Rotator Cuff Tendonitis / Tendinit

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Ignashov tarafından 21 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Ignashov

Ignashov Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba, cardio yaparken ortaya cıkan omuz agrım ıcın fazla zaman kaybetmeden doktora gittim ve tendinit oldugumu ogrendım, ilac tedavisi verildi ve 3 hafta sonra aktiviteyi kesmeme ragmen agrıda sadece artma oldu. Bu sure zarfında kosu da dahil olmak uzere aktiviteyi bıraktım ve buradan da okudugum gibi kelle paca, kemik suyu, sıgır jelatini gibi gıdaları da alternatif tedavi olarak uyguladım ama nafile. Tekrar gidince MR cekildi ve yırtık olmadıgı ama bursada ve rotator cuff tendonlarında ödem olustugu ve siskin tendonun iki kemik arasında sıkıstıgı cıktı. Doktor bilgisayar kullanmamamı onerdi, omuz askısı onerdi ve duzelmezse fizik tedavi onerdi. Cok daha pahalı bir hastanede 2. bir doktora bugün muayene oldum ve o da omuzuma kortizon ignesi yapmak istedi ama ben riski dusunerek yaptırmadım. Fizik tedavi de yaptırabilirsin dedi. Doktorların ikisi de makul adamlardı ve epey konustuk ama su an 45 gün sonunda agrıyan bir omuz ve kararsız bir hasta var.
    Bu ignenin kumarı nedir bilen var mı acaba? Bir hastaya bu kadar secenek sunulması dogru mu? Bir tanesi mevcut durum devam ederse yırtılabilir dedi, digeri 3-6 ay arası iyilesir ama spor yapamayabilirsin dedi. Ben hicbir yere varamadım, tecrübesi, fikri olan arkadasların yorum ve tavsiyelerini bekliyorum. Tesekkurler.

Son düzenleme: 21 Kasım 2012
  2. inan_fener

inan_fener Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Bak imkanın varmış. Ben 7-8 aydır çekiyorum. İlgili konum da var.
    İmkanın var ise kortizonu yaptır. Öyle dinlenme ve egzersiz ile olacak iş değil :)
    8 aydır geçmiyor yahu. Spordan soğudum.

3. posseidon84

posseidon84 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bu sorunu 4 ay çektim. gazi Üniversitesinin fareler üzerinde yaptığı bir deneyden yola çıkarak glukozamin almaya başladım ve şuan bir ağrı çekmiyorum. herkese sağlıklı günler

4. mtbowded2

mtbowded2 Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    38
    Aynı sorunları bende yaşadım.
    Bursit kısaca. Diprospan adlı iğnedir büyük ihtimal. yaptır ağrı sızı kalmıyor. rotator cuff egzersizlerini yapmayı unutma. haftada 2 gün yap.

Sayfayı Paylaş