rope pushdown + piramit sistem

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Marko Pasa tarafından 27 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Marko Pasa

Marko Pasa Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba düz bar ve v bar pushdown da 50-60 yapabiliyorken rope ile 30-35 bile zor cikiyor bu normal midir? Özellikle en altta kolları ayırmakta zorlanıyorum neden acaba herkesdemi böyle ? İkinci sorum sürekli yaptığım sistem piramit yani kiloları arttırıp tekrar sayısını azaltmak. Bunun tersini yapsam nasıl olur böyle bir sistem varmı max ağırlıktan dusup tekrarı artırarak devam etmek ? Teşekkürler

2. Falldown

Falldown Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    İlk sorun bende de oluyor , ikinci hakkında bi fikrim yok :d

3. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Tam uzmanlik sorusu sormussun :)

Bu saydigin 3 ekipman arasinda triceps kaslarini en cok aktive eden v bar diye biliyorum. Emg kayitlari bunu gosteriyor. Sebebi de buyuk ihtimalle budur. Kollari ayirma isi pushdowndan daha zor. Muhtemelen bu pozisyonda kollari ayiran kaslarin enkesit alani pushdowndan daha azdir.

Ikinci soruyu ben de merak ediyorum. Burada mantik su. Tukenise kadar calisan pump antremanlari max kas fiberinin aktive edilmesini amacliyor. Yani sen agirligi dusurup tekrar sayisini artirarak tukenebilirsin ama aslinda daha fazla kas fiberini aktive edemeden yorulmus olursun. O yuzden piramit yapacaksan eger agirlik artmali. Dusurmenin kas anatomisinde karsiligi yok. Biz daha cok pump yasadigimiz icin psikolojik olarak iyi olacagini saniyoruz.

Benim bildigim bu sekilde. Uzman gorusu alabilirsek iyi olur.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Marko Pasa bunu beğendi.
  4. Marko Pasa

Marko Pasa Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Açıklama için teşekkürler farklı görüşlere açığız bilenkisilerden

5. medceza

medceza Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaslar asagi yukari ilk sorunun cevanini vermisler.2.si ise sen normal poramit yapiyorsun yani surekli agirlik artar tekrar sayisi duser.birde bunu tam tersi var.eksiltme sistemi siye gecer bu sistemler arasinda.ters piramit diyenlerde var.kilo duser tekrar sayisi artar.programlarda ara sira eklemenin tabiki faydasi olur.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Marko Pasa bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş