1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Romasanta

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve ROMASANTA tarafından 8 Ekim 2005 başlatılmıştır.

1. ROMASANTA

ROMASANTA Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
  2. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    siteye hosgeldin.biraz bize kendini tanıtırsan seviniriz ;)

3. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Hosgeldin saydaminda dedigi gibi biraz kendini tanitsan

Vucut gayet guzel yanliz bacak vsleri gondersen ?

4. ultraukala

ultraukala Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    Bursa
    dicek bişey bulamıyorum bence de biraz kendini tanıtsın sonra daha geniş çaplı resimler falan koysun sadece kollar omuzlar vs belli vede pek ayrıntılı deil

5. ROMASANTA

ROMASANTA Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    İstanbulda oturuyorum.6 aydır bu sporla uğraşıyorum.Doğal yöntemlerle bu sporu yapmak istiyorum.Doğaldan kastım ilaç,doping ..v.s kullanmamak gibi.Amatör olduğum için belki de bu şekilde düşünüyorum.Belki ben de ileride profesyonel olarak yapmayı düşündüğümde kullanabilirim...

6. Tur@

Tur@ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    wallah güzel vücut.kollar ve omuzlar iyi gelişmiş.6 ay gibi kısa bi sürede nasıl böyle oldu.Bizlere de yardımcı olursan seviniriz.Yalnız karın kasları ve bacaklar gözükmüyor.

7. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    6 ayda super gelisme tebrikler

8. bigbody

bigbody Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    eger 6 ay da böle olduysa dogal olduguna ben inanmam gelişim cagında olsa olur ama ııııııı imkansız derim baska bişi demem

9. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    tebrikler romasanta cok basarili ve basarilarininde devamini dillerim arkadasim

10. ROMASANTA

ROMASANTA Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yorum yapan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.Arkadaşlar,bildiğiniz gibi body bulding sırf egrezsizlerden oluşmamaktadır.%50'lik kısmı da diyete dayanmaktadır. Ben diyet konusunda oldukça hassasım.Yağlı yemek yememeye gayret ediyorum.Gün içerisinde çay içtiğim vakitlerde şeker kullanmıyorum.Öğünlerimde kesinlikle ekmek yok.Daha sıklıkla tavuk eti(özellikle ğöğüs eti),pilav,yağsız makarna yiyorum.Kola gibi asitli içeceklerle aram iyi değil.Meyve suyunu tercih ediyorum.Gerçi onun içinde de şeker bulunsa bile bunda aşırı gitmiyorum.Burada sizlere ders verir gibi gözükmek istemiyorum.Hepimiz diyetlerin nelerden oluştuğunu iyi biliyoruz.Antremanlarda püf noktalara dikkat ediyorum.Mesala malumunuz olduğu üzere önce büyük kaslardan antremana başlıyorum.Daha sonra küçük kaslara geçiyorum.Ramazan dolayısıyla spor disiplinim bozuldu.Oruç tuttuğumdan dolayı,gece sahura kalkıp yemek yemek mideme dokunuyor.Hem de diyetim bozulmuş oluyor.Olsun 1 ay böyle devam edecek.Ramazandan sonar tekrar diyete hep beraber dönmüş oluruz.15 gün kadar da spor yapmayacağım.Vücut kendini biraz da olsa resetlemiş ve regüle etmiş olacaktır diye düşünüyorum.Ha resetten kastım kasların erimesi değil,biraz olsun dinlenmesi anlamındadır.Neyse lafı oldukça sanırım uzattım.Yorumlar için tekrardan hepinize teşekkür ediyorum..

11. Zorbey

Zorbey Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Vücut sade ve güzel.Çok fazla kas yığını olmamasına rağmen estetik açıdan ii duruyor.Ramazanda ben de bb yapmayacağım.iftar yemeğinden sonra rehavet çöküyor insana.

12. altera

altera Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    meraba romesanta(umarım yanlıs yazmadım) :)
    walla ne diyebilirim ki su yukardaki yazaıya bakın allah askina "Yalni
    z karın kaslari ve bacaklar gozükmüyor" ne demek allah askına bunu soylemenin bence daha gusel bi yolu olmalı demi ya.bence elestiriler elestiri deil.
    mesela herkes izmirde benim bicepslerimi cok begenir cunku harbi buyukler ve sekli de cok duzgun,bayramdan once (istanbuldayım suan) salonda bi elemanla tanıstım bana sey dio ii gusel ama dio biceps calısmalısın dio...:) bende guldumyani napim.anladınız demi elestiri icin elestiri yapilmamali ki burdaki cogu elestiriler ole olmus.

bide sey fln denio iste ilac kullanmadan bu duruma gelemezsin imkansiz neden imkansiz olsun ki ya bunu yazan arkadas neye dayanarak imkansiz diyor.romesanta eger evet ilac kullandım dese nolcak sey mi diceksiniz "hımm belliydi zaten ilac kullandıgı yoksa bole olamaz"
    arkadaslar inanın su dunyada ilac kullanan bisuru insan var inanın ilac kullanmak ta bi profesyonellik istio.yani her kullanın esek gibi olmuo.Sabır isi bu arkadaslar bence bu da bir marifet
    bırakın ilac kullanan kullansın zararı kendine ama kabullenmelisiniz ki ilac kullanmıs bile olsa sizden daha iise olay bitmistir yıkıcı elestirinin anlamı yoktur

Saygılar

13. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Altera sana katiliyorum, yanliz tur@ arkadasin yanlis bisey yazdigini göremiyorum, resimde gözükmüyor diyor oda dogru yani, bunda yanlis biseymi var ? :?

14. ROMASANTA

ROMASANTA Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar merhaba,
    Tekrardan olumlu veya olumsuz eleştri yapan arkadaşlara teşekkür ederim.Resimde bacakların gözükmemesinin sebebi;resminde koltukta oturan arkadaşlarım vardı.Ben de onlara saygısızlık etmemek için onların olduğu kısmı kestim.Bacak kaslarım ve karın kaslarım henüz gelişmiş değiller.Fakat ben gelişmemesinden çekindiğim için resmin alt kısmını kesmedim.O resimde gözükebilecek arkadaşların tepkisini almamak için böyle yaptım.Zaten bu forumda bizler birer yarışmada değiliz.Vücut fotoğraflarımızı yayınlayarak olumlu veya olumsuz tepkiler ve yorumlar alabilmek için bu forum sayfasını kullanıyoruz.Gerçekten de insanları eleştirmek kolaydır.Önemli olan bizlerin de böyle eleştiriler almamak için elimizden geleni yapmaktır.Amatör vücut geliştirmede ilaça şimdilik pek olumlu bakamıyorum.Forum sayfamızdaki tüm arkadaşlara resim gönderme medeni cesaretini gösterdikleri için tebrik ediyorum.Vücudunu iyi şekillendirmiş abilerimizin ve arkadaşlarımızın resimlerini burada görünce inanın gurur duyuyorum.İnşallah bizlerden de mr.olimpialar çıkacaktır.Olumlu veya olumsuz tüm yorumlarınızı bekliyorum.Tekrardan herkese teşekkür ederim....

15. altera

altera Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    kardes walla ben bu pozda sadece kollarını gorebiliyorum ama allah icin kolların iyi ama tabi daha iyi olabilir baska foto da upload edebilirsen asıl o zaman tum vucun hakkında yorum yapabiliriz sanırım

16. Tur@

Tur@ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    altera kardeşimizin yazmış olduğu yazıya istinaden cevap hakkı doğdu.Ben yapım itibariyle biraz meraklı köfteciyimdir.ROMASANTA'nın kollar,omuz ve deltoidleri görünce acaba alt kısımlar nasıldır diye merak ettim.Yoksa art niyetle söylemedim.Sende vücut varmı diye sorarsanız.Hayır çok fazla yok.İnsanları eleştirip kendime bakmama gibi bir kötü huyum yok.Sadece meraktan sormuştum.

17. altera

altera Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ve omuzlar iyi gelişmiş.6 ay gibi kısa bi sürede nasıl böyle oldu.Bizlere de yardımcı olursan seviniriz.Yalnız karın kasları ve bacaklar gözükmüyor.

tur@ kardes kusura bakma ben sabah baktım burda romasanta nın foto gozukmuodu sanırım bi sorun vardı"Yalnız karın kasları ve bacaklar gözükmüyor" bunu okuyunca ukalalık gibi gelmişti hani fotoda gozukuomusta sanki cok zayıf oldugu icin bole demişin gibi anladım halbuki harbiden gozukmuomus kusura bakma ya walla
    saygılar

18. ROMASANTA

ROMASANTA Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar,
    Öncelikle şunu belirtmek isterim ki;herbir sporcunun kendine has bir programı vardır.En iyi programı zaten kişini kendisi belirleyebilir.Diğer kişilerden yardım almak(bilgi olarak),kişini bu spordaki katedebileceği mesafeyi kısaltabilir.Body buildingte esaslı olan antreman ve diettir.Salonda bazı arkadaşların ağır kilolar kaldırmasına ve sıkı çalışmasına rağmen ilerleyemediklerini görmekteyim.O kişilerle muhabbet ettiğimde diet uygulamadıkları,uygulayanların ise dieti aksattıkların duymaktayım.Diet olmada body building olmaz.Bu esaslı bir şarttır.Ramazan ayına kadar dietime çok sıkı bağlıydım.Oruç tuttuğumdan dolayı dietim bozuldu(mecburen).Kişini dieti oldukça basittir.Yağlı yemeyecek,ekmekten uzak duracak,çay içse bile şekersiz içecek,gazlı içeceklere veda edecek,pilav ve tavuk etini sıklıkla yiyecek.Diyete ilaveler olabilir.Bu çok basit bir diettir.Faydası kısa zamanda görülür.Ben kas gruplarımı çalıştırmaya başladığımda önce büyük kaslarda başlıyorum.Hafif kiloyla başlayıp ağırlı yavaş yavaş arttırıyorum.Birgün omuz ve kol çalışıyorum.Diğer gün göğüs ve sırt çalışıyoru.3.gün ise bacak ve karın kasları çalışıyorum.1gün spor yapıp ertesi gün dinleniyorum.Bu klasik bir yntemdir.Bir çok kişi bun uygular.Omuz çalıştığımda 3 farklı aletle çalışıyorum.3 farklı alet göğüs ve sırt kasları için de geçerlidir.Kol,bacak ve karın kaslarında 1 alet kullanıyorum.Bu sebepten karın kaslarım ve bacaklarım henüz istenilen biçime gelemediler.Ramazandan sonra 2 alete çıkarmayı düşünüyorum.Dediğim gibi herkesin yöntemi kendi metabolizmasına göre değişebilir.Bu forum alanında bilgi alışverişi olduğu sürece hepimizin daha hızlı ilerleme göstereceğimize inanıyorum.ALTERA arkadaşımıza da yapmış olduğu yorumlardan dolayı bir kez daha özel olarak teşekkür ediyorum...

19. Zorbey

Zorbey Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşım dediğin gibi herkes bir dietten söz ediyor.Salondaki hocalara baktığımda hiç diyetle alakası yokmuş gibi gözüküyor.Büyük boy cipsleri yiyorlar.Ama adamda vücut süper.Bu nasıl oluyor anlamıyorum.Hani yağlı yenmeyecekti!Tamam belki de çok sıklıkla yemiyorlar ama bize de kötü örnek oluyorlar.Antermenlarda da bir hocanın dediği diğerini tutmuyor.Çoğuda birbirine zıt şeyler.Biri ağırlıkları arttırırken kesinlikle piramit yapmak gerektiğini söylerken.Diğeri ters piramiti tavsiye ediyor.Wallah kafamız allak bullak oluyor.Sizin salonlar da da böyle bir uygulama var mı?

20. KaRaTe

KaRaTe Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar Romasanta nın vücudu 6 aylık bir sporcuya göre normal hatta bence geride bile kalmış..resme dikkat etti iseniz resim aşağıdan yukarı doğru çekildiği için vücut kıvrımları definisyon gibi gözükmüş.

Romasanta tam karşıdan çekilmiş çıplak bir resmini koyarsan daha güzel yormlayabiliriz. İyi çalışmalar.

Sayfayı Paylaş