Roaccutane Kullananlar.

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Defactors tarafından 21 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 19 üye.
  1. Defactors

Defactors Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    ANKARA
    Merhaba.Yağlı bir cilde sahibim özellikle T bölgesi dediğimiz çene anıl ve burun çevresi,burun.Saçlarımda aşırı yağlı ve ince telli.1 gün yıkamasam 2.günde yağdan acayip parlıyor.Mutlaka her gün yıkıyorum sabahleyin saçları.Bu ve vücudumun yağlı olması (sırtımda yağlı ve sivilceler var.) artık tak etti canıma.Yüzümde öyle pek sivilce yok ama yağlı,siyah noktalı bir cilt.Hem 3-4 günde yağlanan bir saça,hemde pürüssüz bir cilde sahip olmak için illa Roaccutane kullanacağım gibi gözüküyor.Kullananlar saç yağlanmasında etki eder mi bu ilaç ? 6 ay sonunda yağsız bir cilde kavuşurmuyum,siyah noktasız.thums:

2. bdafifth

bdafifth Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Etki eder,hem de bütün vücuduna.Birkac sene önce roaccutane kullandım,1 hafta sacini yikamasan belli olmayacak seviyeye getiriyor resmen.Sürekli nemlendirici kullanman gerekiyor.
    Yalnız sivilce sorunun ileri düzeyde degilse doktor bu ilacı kullanmana izin vermeyebilir ya da düsük doz alırsın.Aynı amaca yönelik farklı ilaclar da var,daha düsük dozlu oluyorlar,belki onları uygun görür.

Defactors bunu beğendi.
  3. Defactors

Defactors Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    ANKARA
    Büyük ihtimal vermiyecek ama doktora diyeceğim versin yeter yav,yağlı bir cilt ile dolaşmak istemiyorum,hele yağlı bir saç adamı illet ediyor.Yüzümde o kadar sivilce yok tek tük var ama burnumu sıkınca bildiğin sıvı çıkıyo,alnımda ve çenemde,burun çevresindede aynı şekilde.kafa_

4. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Roakutan kesin çözümdür. Kullanacağın doz kilo ile alakalıdır örneğin 80 civariysan 7-8 ay gibi bir sürede hem siyah noktalarından hem sivilcelerinden hem de saçlarında ki yağdan kurtulursun. Bunun başka çözümü olduğunu ben düşünmüyorum . Yan etkileri hakkında yazılan şeylere çok takılma. En olumsuz özelliği dudak kuruluğu ve bazı kişilerde burun kanamasıdır . İntihara teşebbüs vs vs bunalım falan bunlar cok marjinal kişilerde görülen yan etkilerdir.

Defactors bunu beğendi.
  5. leecH

leecH Üye

Beğenileri:
    319
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Yıllar önce yüzümdeki sivilceler için roaccutane kullandım. Yüzümde sivilce kalmadı, kullanırken dudakta kuruluk, yüzde hafif soyulmalar oluyordu. Onun dışında bir yan etki görmedim. Kullamayı bıraktıktan sonra arada yüzümde tek tük sivilce çıkıyor ama bir kaç güne geçiyor. Ayrıca bende yağlı bir bünyeye sahibim. Saçlarımı hergün yıkardım, roaccutane'dan sonrada hergün yıkıyorum. Yani o konuda bir farklılık olmadı.

Yüzünce fazla bir sivilce yok ise doktorun sana siyah noktalar için roaccutane tavsiye edeceğini zannetmiyorum.

Defactors bunu beğendi.
  6. grandor

grandor Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Marmaris
    mrb ben 6 ay kullandım.. kullandığım 6 ay kabus gibiydi dudk kuruluğu 6 ay boyunca yüzde çıakn kocaman sivilceler ve 6 ay bittginde inanlmaz bi şekilde hepsi gecmeye başladı şuan bi tane bile bulamazsın ..
    bir de bunu kullanırken sakın güneş de kalmayın sonradan leke kalıo sivilceler kışın kullanmanı tercih ederim ..

Defactors bunu beğendi.
  7. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    Ben seneler önce 2 ay kullandım ve bıraktım çünkü sivilcenin verdiği moralsizliği tercih ederim bu ilacın yan etkileri yanında.

Defactors bunu beğendi.
  8. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    yan etkilerini iyi okumanı önerir ve şiddetli bir şekilde KULLANMA derim ;) hala koku alamıyorum malsef ve halada çıkıyor

Defactors bunu beğendi.
  9. Suçicek

Suçicek Üye

Beğenileri:
    290
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Bursa
    2 yıl önce kullanmıştım,yararından çok yan etkisi bulunmakta bunu söyleyim. He işe yarıyor mu yarıyor ama bir müddet sonra cild eskisine geri dönüyor.Benim cildimde yağlı Roaccutane kullandığımda bu sorunu gidermişti,fakat bıraktıktan 2-3 ay sonra tekrar eski halini aldı. O ilac herkeze verilmiyor,benim bildiğim son olarak o ilacı veriyor uzman onun öncesinde 1 kaç ilaç tedavisi görüyorsun.Sana ilacı verirkende imza attırıyor yan etkileri olduğundan dolayı. Kullandıktan 2-3 gün sonra görüyorsun etkilerini zaten,yüzünü kurutuyor,özellikle dudaklarda fena bi kuruluk oluyor. Kullanıcam diyorsan en son bu ilacı kullan. Tamamen kişiler görüşüm sana bağlı.

Defactors bunu beğendi.
  10. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    zeuss un yazılarına bakın beslenme ile ilgili olduğuna dair yazıları var. düşük glisemik indekse yönelik beslenme, basit şekerler arınma sivilce tedavisinde etkili olabilir.

Defactors ve hasanateş bunu beğendi.
  11. sinann

sinann Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Kullanma derim kardeşim 2 ay kullandım rahatsızlandım dahiliye doktoruna göründüm ilaçı kes bir daha kullnma dedi geçen hafta gittim cildiye doktoruna hap yazdı bende rocucutuna zannettim sordum doktora,doktor ben o ilacı yazmam dedi neden dedim birsey söylemek istemiyorum dedi

Defactors bunu beğendi.
  12. Defactors

Defactors Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    ANKARA
    Yüzümde fazla bir sivilce yok.Tek tük ama bazı yerlerde derinin altında sivilce dokusu olduğunu hissediyorum.Mesela kaşımın ortasını sıksam yağ tarzı sıvı çıkıyor beyazımsı.Ama önemli olan etken benim için burda saçlarımın 1.5 günde yağlanması ve her gün sabah saçlarımı yıkayıp evden çıkmam.Bu ilaçı kullandıktan sonra saç yağlanmamı durdukmucak ise kullanmam.Aynı şekilde annemin cildidide çok yağlı,saçlarıda benim ki gibi ona çekmişim heralde.19 yaşındayım ergenliği atlamışızdır heralde.Ne yağlanması arkadaş uğraştığımız şeye bak.Doktora sırtımı gösterdiğimde havuza veya denize git birşey kalmaz dedi.Pek tatile çıkan biri değilim.En son 5 sene önce havuza,denize gitmiştim.:shock:

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 12:01 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:59 ----------

Kişiden kişiye değişir o kardeş ya,bende fazla sivilce yok ama yağlanma ve yağlanmamın getirdiği siyah noktalardan,sıkınca çıkan yağ sıvılarından kurtulayım yeter.:

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 12:03 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:01 ----------

Yüzünde yağlanma,siyah nokta kalmadı ? Saçının yağlanma süresi uzadımı.Tek yağsız bir vucüt,yüz,yağsız bir saç olsunda yeter bana :D

13. leecH

leecH Üye

Beğenileri:
    319
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Benimde babamın bünyesi yağlıdır. Dediğim gibi benim üzerimde saçlar için hiç bir etkisinin olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim..

Defactors bunu beğendi.
  14. Defactors

Defactors Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    ANKARA
    O zaman kullanmaya gerek yok diyorsun.

15. LossPain

LossPain Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Nazilli
    Eğer düzenli kullanıp doktora gidersen pek sorun olmuyor ama. Güneşe falan çıkmaman lazım. Ve bence bu yaz başlama yaz bitsin havalar serinlesin öyle başla. Ve o ilacın saçlara bir etkisi olmadığını düşünüyorum :)

16. leecH

leecH Üye

Beğenileri:
    319
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Kullanma diyemem, zaten doktorun kararı verir. Saç için belki bu ilaçı hiç önermeyip, başka tavsiyede verebilirthums:

17. silyum

silyum Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    sımdı bu roaccutane yogun sıvılce sonucunda verılıyor dıye bılıyorum kı bende lıse sonda kullanmıstım 2006da fln. 4 ayda butun sıvılce sorunumu cozdu ve bunyemde sadece dudakta kuruluk ve soyulma olarak yan etkı gosterdı.onuda kremle halledıyordum. doktor sana cıldın yaglı ya da sacların cok yaglanıyor dıye bu ılacı buyuk ıhtımal vermez dıye dusunuyorum.

Defactors bunu beğendi.
  18. deist190

deist190 Yeni Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Havalimanı
    Yer:
    Ankara
    Bizim zamanımızda clearasil vardı. Uyduruk clearasil sürerdik de sivilcelerin gitmesinden medet umardık. Neyse, ergenlik 21'de bitti de kurtulduk. Size tavsiyem; ergenlik sivilcenizi kafanıza takmamanız. Şayet karaciğerinizde bir sorun olursa o zaman sivilce hayat boyu rahatsız edebilir sizi. Onun dışında sivilceyi sorun etmek çok gereksiz.

19. Defactors

Defactors Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    ANKARA
    Vermedi doktora bak ya...

20. ZephyR

ZephyR Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Merbaha, yüzümde sivilce nerydese olmamasına ragamen gögüs omuz ve sırt bolgesindeki sivilcelerden şikayetciydim doktor bana bu ilacı onerdi eylülden sonra kullanmam için ama çok kararsız kaldım.Daha once kullanan oldumu bu ilacı eğer bu ilaca başlarsam sporu bırakmak mı zorundayım 6ay? mesela gunde 3000kalori alıyorum yaklasık sorun olur mu bu ilacla beraber? Yabancı body forumlarında bu accutane çok populer ve kullanılan bir ilaç ama bizim forumlarda bilgi bulmak çok zor.mesela whey kullanabilir miyim bu ilaca başlarsam?

Ayrıca doktorlarda whey protein tozu vucut geliştirme bunlara bakış açıları çok sığ o yuzden yeterli bilgiyi edinemiyoruz. Bu ilacı kullanan varsa 6ayda spor konusunda nasıl etkilendi güç kaybı vs çokmu fazla oluyor bilgilendirirse çok sevinirim.

mverel bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş