Roaccutane İlacının yanında protein tozu zararlı mı ?

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve Erdal06 tarafından 2 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Erdal06
    Offline

    Erdal06 Üye

    Katılım:
    6 Eylül 2013
    Mesajlar:
    7
    Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar body'e başlayalı 1 ay oldu. Protein tozuna daha doğrusu tam olarak protein tozu değil mass gainer kullanıyorum. Ama protein miktarıda fazla sayılır. 2 günde bir 170 gr kullanıyorum ve 170 gr'ın 32 gramı protein. Aynı zamanda sivilce problemim olduğundan roaccutane ilacına başladım. Bir eczacı protein tozunu bıraksın bu ilaçla beraber kullanırsa sıkıntı olur demiş. Sizce herhangi bi sıkıntıya maruz kalır mıyım ? Bu ilaç hakkında ciddi yorumlar söz konusu olduğundan açıkcası korktum. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
     
  2. shaq
    Offline

    shaq MOD Yönetici Moderator

    Katılım:
    21 Nisan 2010
    Mesajlar:
    2.422
    Beğenileri:
    1.574
    Ödül Puanları:
    123
    Bence bunu doktoruna sorman en mantıklısı. Günde ne kadar alıyorsun bilmiyorum ama vücudu inanılmaz yoruyor. Ben hasta olduğumda ilaç kullanacaksam bile danışarak sormuştum. Hatta kısa bir dönem ara vermek zorunda kalmıştım.
     
  3. YoungModel_35
    Offline

    YoungModel_35 Üye

    Katılım:
    26 Aralık 2013
    Mesajlar:
    64
    Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Cinsiyet:
    Bay
    Kardeşim kesinlikle protein tozunu bırak karaciğer iflas eder bende geçen sene sırf bu yuzden almadım protein tozu yakın zamanda bende başlıyacam o tedaviye . Cildiyeci doktor söylemişti banada protein tozu ile zoretanini aynı anda kullanmak ölüme gitmek demektirç
     
  4. 364takrep
    Offline

    364takrep Üye

    Katılım:
    15 Ocak 2014
    Mesajlar:
    4
    Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cinsiyet:
    Bay
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sivas
    Geçen sene ben de roaccutane kullandım. Doktora aynı soruyu sorduğumda kesinlikle kullanmamamı söylemişti. Sonuçta yüzün ve sağlığın fiziğinden daha önemli. Aknelerin oluşturağı bir leke canını çok sıkabilir ve üstelik düzeltme imkanın da olmayabilir ama sporu her zaman yapabilirsin.
     
  5. YoungModel_35
    Offline

    YoungModel_35 Üye

    Katılım:
    26 Aralık 2013
    Mesajlar:
    64
    Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Cinsiyet:
    Bay
    364 akrep bende bu aralar bu ilacı kullanmayı düşünüyoum bana önerirmisin ? İlacı kullanırkenki süreçte yüzde kötü birleke bırakıyormu ?
     
  6. 364takrep
    Offline

    364takrep Üye

    Katılım:
    15 Ocak 2014
    Mesajlar:
    4
    Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cinsiyet:
    Bay
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sivas
    Özelden de sormuşsun, cevabı burdan vereyim ki başkaları da faydalansın. Roaccutane'nin etkisi kişiden kişiye değişiyor. Benim yüzümde hiç bir leke bırakmadığı gibi eskisinden daha iyi yaptı.
     
  7. YoungModel_35
    Offline

    YoungModel_35 Üye

    Katılım:
    26 Aralık 2013
    Mesajlar:
    64
    Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Cinsiyet:
    Bay
    Tedaviden sonra pürüzsüz oldugunu biliyorum fakat tedavi sürecinde bir iz bırakıyormu diye sormuştum
     
  8. 364takrep
    Offline

    364takrep Üye

    Katılım:
    15 Ocak 2014
    Mesajlar:
    4
    Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cinsiyet:
    Bay
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sivas
    Yanlış biliyormuşsun. Eğer büyük sivilcelerin varsa, geçtiğinde çukur oluşabiliyor veya iz kalabiliyor. Tedavin bittikten sonra da doktorun bunlar için ayrı merhemler vs verebiliyor.
    Söylediğim gibi bu kişiden kişiye değişiyor ama bende ne tedavi sırasında ne de sonrasında herhangi bir iz, leke falan olmadı.
     
  9. MuhtarAga
    Offline

    MuhtarAga Üye

    Katılım:
    25 Eylül 2012
    Mesajlar:
    40
    Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    bu ilacı ben de kullanmıştım 5 sene önce 8 ay kadar bir süre. bu ilaç karaciğeri yorduğu için ve birtakım yan etkileri olduğu için doktorum ağır spor yapmamamı eklemlerde ve kas liflerinde hasar olabileceğini söylemişti. ayrıca sen gainer kullanıyorum demişsin bence bırak bu ilaç süreci bitsin kullanırsın , çünkü bu ilacı kullanırken diyetine dikkat etmen gerekiyor ki bu yüzden her ay kan tahlili yaptırılıp yazılıyor bu ilaç.
    etkilerine de değineyim; ilaç 3. - 4. aydan sonra etki vermeye başladı. gerçekten yüzümü rahatlattı,akneleri bitirdi,yüzde ki yağlanmayı bitirdi ama bu yağlanma ilerleyen yıllarda başladı, -çok önemli değil önemli olan sivilcelerin gitmesiydi tabi ki- şimdi tek tük sivilce çıkıyor o da tatlı bir şey tüketirsem.
     
  10. mrzess
    Offline

    mrzess Üye

    Katılım:
    29 Ocak 2011
    Mesajlar:
    352
    Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    3-4 sene kadar önce 8 ay muadilini kullandım.(zoretanin).İlaç ciddi anlamda ağır bir ilaç.Bu nedenle düzenli olarak kan testleri isteniyor.Çünkü kan değerlerinde değişimler gözlemlenebiliyor.Benim bir dönem değerlerim yüksek çıkmıştı.Bunun için beslenmemi düzeltmek zorunda kalmıştım.Kaldı ki bütün dönüşüm olaylarının karaciğerde yapıldığını göz önünde bulundurursak supplement kullanımı ile de karaciğere ek bir görev yüklemek yanlış bir hareket olur.Sadece supplement de değil.Alkol kullanımı da sakıncalı olabilir.
     

Sayfayı Paylaş