Rinkushichi Antreman Günlüğü

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve Rinkushichi tarafından 1 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 35 üye.
  1. M3CSL

M3CSL Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Benimde boy 190 kg 85 fakat genetik tabi birazda bacak gelisimi zayif, yani kas gelisimi oluyor ama kalinlasma goremiyorum, yana dogru genisletmem lazim ayak tutusunu degistirerek yanlara agirlik veriliyordu sanirim,
    birde incline kilosu flat benchi gecmeye basladi, normalde tersi olmasi lazim. ilk bench giriyorum ama sanki ust taraf iyice genisliyor belirli nedeni varmidir sizce?

2. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Benim de dar tutuş bench normal benchi geçecek,inclinesi düz benchi geçen hiç görmedim ama eşit basan gördüm bazılarının yapısı müsait oluyor herhalde daha düzgün yapıyor inclineyi ondan olabilir bir de incline yaparken kalça-beli çok kaldırınca düz gibi oluyor + düzden bile daha rahat basılıyor ona dikkat et öyle yapıyor olabilirsin.

3. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Çok iyi kg aldım burda ya tişörtler falan hep genişledi yağları atınca tüm elbiseleri sıfırdan alacaz gene :D

Kuzeniminde 2. ayı bitti yok böyle bir genetik 2 ayda daha yapsa beni geçecek heralde :lol: Şunu da belirteyim ilk haftaki full vücut programından sonra tamamen power bodybuilding yaptı öyle kaslar alışsın ağır girme 4-8 hafta hafif programlar yap olayına girmedik direk ağır bench deadlift squata soktum + supplement de yok, aldığı sonuca da bakarsak gayet verimli bir program bende power olayına geçtikten sonra böyle hızlı gelişmeye başladım eğer spora ilk başladığım günden itibaren bu tarz antrenman yapsaydım kafadan +5 kg kas kütlem fazla olurdu ve %30 %40 daha güçlü olurdum net o kadar diyeyim.

mertoz.jpg

Son düzenleme: 21 Ağustos 2013
  4. M3CSL

M3CSL Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    powerlifting o kadar faydali diyorsun, peki neden yaygin degil, bilinmedigi icin mi? yoksa sana ozel gelisim olabilir mi,

5. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Sadece bende değil 2 kuzenimde de çok iyi etki verdi ufağı 17 yaşında 60 kg beslenme düzeni 0 ona rağmen kas gelişimi gözle görülür oldu 2 ayda, büyüğü zaten ortada :D

Bilinmediğinden yapılmıyor genelde diğer sebep de hareketlerin zor olması ve biz vgciyiz ne gerek var düşüncesi. Powerlifting tüm vücudu vg ye göre çok daha fazla+çabuk kuvvetlendiriyor bu da hipertrofi idmanlarının daha verimli geçmesi demek ayrıca en önemlisi squat/bench/deadlift vücudu büyümeye zorlayan hareketler ağır yapıldıklarında da verdikleri etki çok iyi oluyor. Powerliftingin yanında olimpik kaldırışlarla da güç kazandığımız gibi vücut kabiliyetini geliştiriyoruz kısacası 4x4 lük spor yapmış oluyoruz.

M3CSL bunu beğendi.
  6. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Bazı hareketlerde kg arttı az da olsa

Deadlift 185kgx1
    Clean 85kgx1
    Snatch 50kgx2-3

Frontsquat 90kgx1
    Bench Press 105kgx1

Salondan gayet kütleli bir eleman bugün güya ders verdi bana kendisi powerliftermış öyle diyor, 150kg çeyrek bench press yapıyor kemer takıp 100kg8-10 deadlift yapıyor squatı da makinada giriyor. Deadlift kemersiz yapılmazmış tekrarlar yapılırken de plakalar yere değdirilmezmiş ve bu kadar ağır yapılmazmış, front squata hiç gerek yokmuş makinada daha fazla basılıyormuş, olimpik hareketler saçmalıkmış crossfitçiler yaparmış sadece. Vücudu benden çok çok iyi, 2-2.5 yıldır yapıyormuş ben birşey sormadım kendisi dedi 4 kez de kür yapmış. Lanet olsun diyorum bu kafada ve yarım yamalak antrenman yapan birisi kür yapıp bu seviyeye geliyorsa ve başkalarına ders verebilecek potansiyeli kendisinde görüyorsa harbiden lanet olsun adama sen ne diyon değişik diyip doğrusunu öğretmeye kalksan vücudunu koyacak ortaya bak bunu böyle yaptım diye o sebeple birşey de diyemiyorsun deli oldum.

Son düzenleme: 24 Ağustos 2013
  7. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Gecen salonda dumbl fly yapmaya calisan bi cocuk vardi kuş gibi cirpiniyodu bi an kanatlanip ucacak sandim
    Oyle olmaZ boyle yapilir dedim alayci bakislarla hayir benim yaptigim dogru dedi
    Diyecem oki salla gitsin richi

requ. bunu beğendi.
  8. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    Rin nerde bu aralar? Uzan zamandir forumda yazmiyor?

9. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    İnşaallah sakatlık vb. kötü bir durum yoktur. Rin kadar bb sevdalısı birinin bu spordan uzak kalması için olağanüstü bir durum olsa gerek. Hayırdır inşaallah!

10. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Herkese selam uzun zamandır hatta çok uzun zamandır yazamadım bir ton aksaklık oldu herşeye rağmen yazardım normalde ama internet problemim vardı sürekli yer değiştirdiğim için ve okul da çok yoğun olduğundan açıkcası uğraşamadım :D Kısaca bilgi vereyim.

En son burda bıraktığımdan beri ek gıda kullanmadım yaklaşık 2 yıl oluyor hiç bir eksikliği yok bunca yıllık tecrübeme ve gözlemime göre creatin hariç hiç bir ek gıdaya bizim gibi amatör sporcuların ihtiyacı yok daha önce de belirttiğim gibi edeceği etki en fazla %5 tabi beslenmeyi ayarlamış olmanız gerekir.

Geçen yazdan beri beslenme programım yok öküz gibi ne bulursam yiyordum bu şubata kadar 90 kilo oldum ve epey cüsselendim elbiselerin hiçbirisi olmadı ama pantalonların bedenleri hala aynıydı çok mutluydum bu durumdan her gören oramı buramı elliyordu ta ki şubata kadar nedenini bilmediğim bir sebepten ötürü durduk yere memlekette sakatlanana kadar. Yarı yıl tatilinde 10 günlüğüne memlekete gittim gayet sağlam şekilde spor da yapmıyordum 5. gün falan gece sağlam yattım sabah kalktığımda omzum ve arka tarafında inanılmaz derecede bir ağrı vardı güç eksikliği oldu benim kafayı hatırlayan bilir doktor fobisi var doktora da gitmedim geçer diye ve geçmesi tam 2 ay sürdü zaten doktorun yapacağı şey de en fazla krem verip spora ara ver demek olacaktı. Neyse zaten ağrı 1. haftadan sonra geçmişti sadece omuzu kullanamazdım sporda o sebeple ara vermek zorunda kaldım 2. ayın sonunda omzum geçti ama aynı acı aynı ağrı sırt bölgesine kaydı 1 hafta sonra o da geçti ordan bel ağrımaya başladı o da geçti kalça ağrımaya başladı mecbur doktora gittim tam tahmin ettiğim gibi spor yapma dedi zaten kullanmadığım halde ek gıda alma dedi - ilaç dedi tabi ek gıda değil :D - krem verdi ,incinme tarzı birşey olmuş dediğine göre ve bende hafif kifoz olduğundan değişik etki yaratmış kifoz tedavisini önerdi şak diye ameliyatla bende tabiki hayır dedim ne ameliyatı bu yaşta zamanla düzeliyor zaten böyle böyle derken 3 ay civarı spor yapmadım asıl anlatmak istediğim işte bu 3 aylık dönem.

Sporcu beslenmesiyle hatta sporla hiç alakam olmayan bir 3 ay geçirdim 3 ayın sonunda 2 kg aldım ve abartmıyorum zerre kas kaybım olmadı sadece hantallaştım ve yağlandım. Tekrar spora başladım deadlift squat vb hareketleri yapamadığımdan narin fitnesscılar gibi takıldım bench pressi bile düz sehpada yapamıyordum yaza kadar az da olsa toparladım kütlem aynıydı öküz gibiydim hala ama göbek çıktı ve cidden kötü görünüyor göbek olunca göbeği biraz erittim falan derken memlekete geldim ramazan başladı ramazanda maalesef spor yapamadım ramazandan sonra aile zoruyla tatile gittim 2 hafta tatilde geçirdim gene spor yapamadım ve 4 senedir ilk defa eksik beslendim sabah normal kahvaltı öğlen meyve akşamları da sebze yemeği işte 2 haftalık menüm buydu ve ne hikmetse gene kas kaybı yaşamadığım gibi göbekten de kurtuldum.

Artık spora tekrar başlıyorum ama günlüğe gene devam edemebiliyirim ara ara bakarım eğer imkanım olursa o sebeple belki denk gelir okursunuz yeni tavsiyelerimi vereyim.

Ek gıdalar gereksiz ve para tuzağı. Ağa gibi paranız yoksa, muazzam kas kütleniz yoksa ve steroid olayları yoksa ALMAYIN.
    1 gün antrenman kaçırdım diye üzülmeyi geçtim 1 hafta 1 ay gibi spordan uzak kaldığınızda bile üzülmeyin beslenmeniz sağlam devam ederse anlattıkları gibi sönmüyorsunuz en fazla yağlanırsınız ve hantallaşırısnız tabi güç kaybı oluyor bir de ama 1-2 haftalık idmanla eski halinize geliyorsunuz. O sebeple bu psikolojiden kurtulun. İstediğiniz kütleye geldiyseniz öyle ya da böyle vücudunuzdan memnunsanız haftada 1 full vücut idmanı + günlük 2500 civarı kalori ve 100-150 gr arası protein ile vücudu ömür boyu korursunuz yaşınıza göre.
    Benim düşüncem sakatlığımın sebebi vücudun artık dayanamayıp iflas etmesi. O sebeple 3-4 ay da bir ara verin vücudu dinlendirin yoksa patlak verme olasılığı yüksek en son 200kg deadlift yaptım 110kg bench yaptım 140kg squat yaptım bunları hasar görmeden kaldıran vücut yattığım yerde sakatlandı durduk yere. Artık buraya kadar dedi demekki o sebeple dinlenme faslını kesinlikle ihmal etmeyin en kötü 6 ayda 1 2-3 hafta ara verin.

Deadlift&squat&bench press ve olimpik hareketler sayesinde bence bu durumdayım. Bu kadar araya sakatlığa beslenme bozukluğuna rağmen neredeyse kayıpsız devam etmemin sebebi bence bu hareketler. Biraz hurafe gibi olacak ama nasıl diyeyim kalıcı kas yapıyor gibi birşey yani narin harektlerle ve makinelerle yaptığınızda vücut yeteri kadar strese girmiyor o sebeple ara vb durumlarda sönmeniz kolay oluyor memleketteki çocukla da tescilledim bunu benden iyi vücudu vardı 5 ay yapmamış şu an gram kas yok çocukda yeni başlayan biri gibi tekrar başlıyor hep fitness tarzı çalışırdı çok iyi vücut da yapmıştı ama sonucu kötü oldu.

O sebeple bileşik hareketlere yönelin ve ağır çalışın.

Şimdilik diyeceklerim bu kadar 87 kiloyum boyum her nasılsa 1.74 oldu kolum 41 cm belim göbeğim biraz yağlı bacağımda hafif kas kaybı var diğer bölgelerim gayet iyi ama gücüm eskisi gibi değil. Düz bench hala yapamıyorum omzumun arka tarafı acıyor biraz. 1-2 ayı var onun da. Deadlift 120kg üzerine çıkmıyorum iyice düzelmeden riske atamam sakatlığı yaşayan bilir ben bunu anladım çok kötü birşey. Kalçam hafif acıdığından koşu yapamıyorum yüzüyorum onun yerine. Squat 60-70 kg ile yapıyorum aynı sebeplerden ötürü. Olimpik hareketleri yapamıyorum. Ee hal böyle olunca gücü muhafaza etmek mümkün olmuyor ama hacim teselli ediyor beni de.

Önümüzdeki 4-5 ay boyunca programım.

Pazartesi - Göğüs-Sırt-Karın
    Salı - Bacak
    Çarşamba- Kol-Omuz-Karın
    Perşembe- Off
    Cuma - Gücü toparlamaya yönelik genel vücut antrenmanı.
    Haftasonları boş yatacam.

Beslenmeyi oturtayım biraz. 1 paket tavuk,5 yumurta,yarım paket ekmek, 3 bardak bulgur, 200 gr peynir, sebzesi meyvesi olur bir de.

İmkanım olursa yazarım, fotoğraf çekebilsem koyardım ama makine yok + telefonum aşırı dandik.

Herkese iyi tatiller iyi sporlar, sakatlanmamak için dinlenmeyi ihmal etmeyin :) Bu spor anlattıkları kadar nankör değil. Öyle olsaydı bu kadar aksaklıkta yıllardır verdiğim emeği benden geri almış olması gerekirdi. Herşeyi doğru ayarlarsanız, steroidlerden uzak durursanuz, narin fitnesscılar gibi değil de erkek hareketleriyle adam gibi antrenman yaparsanız olumsuz durumlarda vücut, spor sizi bırakmaz ve bir yolunu bulur devam edersiniz tekrardan. Anlatılan, dayatılan o kadar çok yanlış bilgi varki bu kadar basit ve orta masraflı bir sporu insanlara zengin sporuymuş gibi gösterip aşırı zormuş gibi hissettiriyorlar. Bu oyunlara gelmeyin okuyun araştırın ama en önemlisi deneyin gözlem yapın sizi sizden iyi kimse bilemez.

Son düzenleme: 10 Ağustos 2014
    body41body, saq04ever, lordsoth ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  11. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    Hosgeldin Rin :)

Rinkushichi ve exsisman bunu beğendi.
  12. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    nerelerdesin sen? :) efsane konu tekrar aktif sevindim. Zamanim varda az okuyayim :)

Rinkushichi bunu beğendi.
  13. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Gecmis olsun
    Dinlenmek SART
    Ben bu hafta dinlenecem ;)
    Ama bir haftada bir haftadir.
    Sakatligin temel sebebi yeterli protein ve mineral almamak olabilir gerci iyi beslenmidsrn bu ihtimal yok
    Kendi deneyimim boyle yetrli protein almazsam sakatlaniyorum

Rinkushichi bunu beğendi.
  14. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Hoşbulduk teşekkürler :) Eskisi gibi buralarda döktürmeyi sürekli yazmayı çok istiyorum ama bu aralar gene mümkün değil gibi görünüyor. Okul dönemi başlayınca tekrar dönebilirim foruma da ama imkanım olmasa bile en geç 2 ayda 1 genel bilgi verip fotoğraf koymaya çalışıcam. İleride çocuklarıma gösteririm günlüğü :p

Sakatlığın sebebini dinlenmemek olarak görüyorum ben de bakalım tecrübe oldu her işte bir hayır vardır derler bu kötü dönemlerde de çok şey öğrendim artık kas kaybı vb korkularımda kalmadı en azından kafam rahat daha iyi olacak diye düşünüyorum o sebeple. Tekrardan herkese iyi tatiller iyi forumlar en kısa zamanda görüşmek dileğiyle.

Balboa7 ve boksbody bunu beğendi.
  15. sthammer

sthammer Guest

Hosgeldin rin.. o sakatlık zinciri nedir oyle.. omuzdan sirta, sirttan bele, belden kalcaya.. aşçı bahçıvana, bahçıvan uşağa, sonra hepsi uşağa.. aklıma gelen o oldu :) neyse geçmiş olsun.. benimde omuz sakat, dinlenme konusunda inat ediyorum..

16. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    tekrar hoş geldin ve çok geçmiş olsun gerek vg konusu olsun gerekse konu dışında olsun yorumlarını okumak keyifliydi

17. M3CSL

M3CSL Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Hosgeldın
    dınlenme olayına katılıyorum, bene 2 hafta gecenlerde bır sey yapmadım sadece hafıf yuzdum, kayıp 0,
    olay nasıl kası sasırtmaksa vucudu komple sasırtmak aslında, birde emek işin sırrı zamanında iyi çalışınca emeklerin boşa gitmediğini anlıyorsun, kas hafızası gereğini hemen yapıyor..:)

Sayfayı Paylaş