Ri Walton'dan Tiyolar

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Pump Forever tarafından 14 Şubat 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    "Personal Training’in dünyadaki öncülerinden Ri Walton Hillside’da!
    6 - 12 Şubat 2006

Personal Training konusunda tüm dünyada otorite olarak kabul edilen; ACSM, ACE Academy, National Personal Training Institute gibi fitness sektörüne yön veren kurumlardaki eğitmenlerin eğitmeni ve Amerika’nın önde gelen kulüplerinden Equinox Fitness’larda Personal Training sisteminin yaratıcısı Ri Walton; artık Hillside’ın Personal Training Danışmanı! "

Merhaba, bu bayan gecen hafta bizim salondaydı.. Pazar günü tanısma fırsatını buldum.. konusmaya katılıp birkac tane opnemli tiyo kaptım sizle palyasmak istedim...

- Squat ve Leg Press, Hamstering hareketleri cogu sistemde hamstering hareketleri olarak verilmektedir ancak ilk olarak QUADs ı calıstırırlar

- 2-4 tekrar- power (guc hareketleri)
    6-12 tekrar - vucut gelistitrme
    15 + - definasyon hareketleridir (burda farklı bi terim kullandı ama hatırlamıyorum)

- Omuz icin ense press yaparken, kafa ve boyun kasları ileriye dogru itilmemeli, ve kafa once tutulmamalıdır, aksi halde, ilerde büyük sakatlıklar dogurabilir..

- Omuz icin barbell presslere oranla dumble pressler tercih edilmelidir. Cok daha farklı dimension ( boyutlar) da omuzu calıstırmak mumkun olacaktır...

- Arnold press, büyütücü bir omuz hareketi degildir...

Bunlar simdilik hatırladıklarım...

Saygılar

batgun bunu beğendi.
  2. Neo

Neo Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu danismanligi
    Yer:
    izmir
    çok iyi tiyolar bence ve oldukça mantıklı saol pump forever

zellikle omuz hareketleri için dumbell kullanımı tiyosunu bende duymuştum ve gerçekten çok işe yarıyor ve ayrıca göğüs antrenmanlarında da dumbell kullanmak aynı etkiyi getiriyor emeğine ve ellerine sağlık

saygılar

3. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    pump forewer ri artik devamli mi hillside in danismani olacak?

4. 666pack

666pack Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    reklam yazarı
    Yer:
    istanbul
    başlık çok eski gerçi ama hillside da danışman olarak şu an serhat sidal var.

Sayfayı Paylaş