REZİLLİK: Koşu bandındayken başıma gelenler

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve nopbody tarafından 22 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. nopbody

nopbody Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selam arkadaşlar,

Yeni başladım 1 ay oldu, koşu bandında koşu yaparken/yürürken sürekli boğazıma ekşi su geliyor. Hani reflü olurya ağıza kadar boğazların yanar aynen öyle!

Bu ne rezilliktir arkadaşlar bunun sebebi nedir ya okadar çok moralim bozuldu ki sporu bırakmayı düşündüm ya o derece..

Bu olay sürekli oluyor arada bir değil

Yemeklerden demeyin lütfen çünkü spora gitmeden 3 saat öncesinden ağzıma hiçbirşey sürmediğim zamanlar da oldu ama durum aynı..

Nedeni nedir bilen varsa paylaşırsa çok sevineceğim

2. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Valla kendi tecrübelerim ile konuşayım.
    Öncelikle "Yemeklerden demeyin lütfen çünkü spora gitmeden 3 saat öncesinden ağzıma hiçbirşey sürmediğim zamanlar da oldu ama durum aynı.." bunu dediğine göre tok karnına spora gidiyorsun. Bu yanlış spora gitmeden en az 2-2.30 saat önce yemeği kesmelisin. Kahve vs. içiyorsan bence onuda bir süre kes. Aspirinde aynı şekilde kullanımını kesmeni öneririm. Bende koyu ve çok kahve içtiğimde ağzıma 1-2 defa ekşi su gelmiştir. Çok fazla bir ande yemeğe abanmakta buna sebep oluyor.

nopbody bunu beğendi.
  3. shanzalize

shanzalize Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    zigbog kardeşime katılıyorum
    bence de eğer aspirin yada hap kullanıyorsan ondan dır
    çünkü banda bi kere oldu ve hapı kestim düzeldiiii

nopbody bunu beğendi.
  4. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    bazı bünyelerde çok hareketli egzersizlede bu gibi sorunlar çıkabiliyor ben bu şekildeki bünyelere bisiklet ile cardio önermekteyim.

ayrıca koşu bandı artık dünyada çoğu salonlarda azalmakta spining ve bisiklet türevi cardio ekipmanlarına yer verilmekte sebebi koşu bandında 20 dk örnek 100 kalori yakarsınız fakat paletin 3/1 boşa döndüğünden asıl yakılan %70 dir. iyi bir cardioda bisiklette yakılan kalori 20 dk da 200 kaloridir. diz kapağına yük binmemesi ,eklemlerin streching yaparak çalışması artıları arasındadır.

ayrıca kilonuz yuksekse koşu bandı sizin için tehlikelidir. çünkü koşu bandında zemin sürekli karşıdan gelerek sert vuruşlar yapar. ayrıca ayak ucuyla basmak mumkun olmadığından iniş yumuşatılamaz ve buyuk sakatlıklar çıkar. uzun zaman banta zaman geçirmiş kişilerde kıtırdamalar ve diz kapağında sorunlar başlar.

Bloodist, Mert Balkar, JaM ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  5. supersport

supersport Üye

Beğenileri:
    236
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Tıp
    reflü tedavisi almanda fayda var. bu sıkıntılarını giderecektir. koşmadan önce 2-3 saatlik süreçte yemek yememen ve son yarım saate kadar da fazla su içmemen iyi olur. ama esas olan reflü tedavisidir.

nopbody bunu beğendi.
  6. nopbody

nopbody Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler arkadaşar aydınlattınız beni, genellikle 2-3 saat öncesine kadar hiçbirşey yemiyorum ve içmiyorum.

bisiklet yerine koşu bandı kullanmamın sebebi, bisiklette fazla zorlanmamam yani ter atamamdır. Koşu bandında ise 20dk, 3 er dakika aralıklı koşuya geçip tekrar hızlı yürüyüşe alıyorum.. yağlarım çok 1.65boy 69kiloyum..

yağları yakarken kaslarımı da koruyorum, butterfly, dcrul, oturarrak yana açış, push down pull down gibi hareketler yapıyorum.

bu arada aklıma birşey daha takıldı ki, en sevdiğim hareketin pull down olduğunun farkına vardım çoz zevkle yapıyorum bu hareket sırt tarafına etki ediyor sanırım? kanatlar vs? omuzlarım için 5kilo ile 12 x 2 yana açış yapıyorum.

7. qKn

qKn Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Kocaeli
    5 kilo cok az deil mi yeni olsan da yani cok hafif gelir biz arklarla 20den baslamıstık lat pull down sırta etki ediyor eger o hareketi öne dogru yaparsan kanatlara da etki eder bence en zevklisi push down

8. cankendigelen

cankendigelen Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    5 kg ile yana açış yaptığını söylemiş lat pullda değil

9. qKn

qKn Üye

Beğenileri: