revoflex extreme

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve orjinaladam tarafından 10 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. orjinaladam

orjinaladam Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    merhaba arkadaşlar forumda yeniyim umarım konuyu doğru yere açmışımdır. öğrenciyim ve yaşadığım yerde salon yok, internette revoflex adında bir egzersiz aleti gördüm bu ürün hakkında yorumlarınız nedir ? yararı olur mu ?
    ilgi ve alakanıza şimdiden teşekkür ederim. :)

2. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Bende iliyorum o aleti hatta bi ara almayı da düşündüm fakat hacim dönemine girdiğim için vazgeçtim ama eğer definasyon için alıcaksan gerçekten işe yarar gibi görünüyor.

3. mrzess

mrzess Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bu tarz aletler tamamen tüketim piyasası üzerine kurulu.Televizyonda da reklamları müthiş şekilde yapılır.fiyatı da aşırı yüksek tutulmaz.Tüketimi arttırmak için.Çok gerekli bir alet olduğunu düşünmüyorum ben.Kaldı ki o alete vereceğin parayla evine barfiks demiri 2x10 kg dumbell alırsın.Çok çok daha iyi verim alırsın.Cardio mu yapmak istiyorsun çıkar dışarı koşarsın.Olmazsa ip atlarsın.

4. halilyc

halilyc Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Web - Grafik Tasarım / Öğrenci
    Yer:
    İstanbul - Kurtköy
    Bugün elime geçti, hergün düzenli şekilde kullanmayı planlıyorum. Aldığım sonuçları sizlerede belirteceğim :)

5. Burak Can

Burak Can Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Ben kullanıyorum.Öncelikle şunu söylim, alırken lastiklerini çok iyi kontrol et.Gerdirip zedelenme yara almış bir bölgesi falan varmı, kargoyla alıyorsan kargocunun yanında paketi kontrol et sıkıntısı varsa rapor tuttur.

İkinci olarak, karın kaslarımın sırtımdaki kasların ve arka kol kaslarımın ağrıdığını hissediyorum.Öyle televizyondaki gibi hemen elime alayım 5 dakika boyunca durmadan yapayım falan deme.İlk defa 10 yap biraz dinlen.Sonra 20 yap dinlen sonra 30 yap dinlen.Son seti de zorla 100 yap.İlk 10luk 20 lik ve 30 luk setler tamamen ısınma için.Ha, şu bir gerçek, öyle reklamda dediği gibi 1 ayda 5-6 cm incelme bana biraz hayal geliyor.Kaldırıp atsan 10 kiloya falan gelir o kadar incelme ki, çok farazi bir rakam.Ama beni aşırı terletiyor.Benim aldığım sitede 34 lira ve kargo bedava.Yanlız şöyle birşey var, kas yapmak değilde zayıflama antremanı amaçlı bir alet.Kardiyo, bisiklet ve şınav gibi çalışmalarına ek olarak alabilirsin.Ben dediğim şekilde kullanarak baya bir ter atıyorum ve karın kaslarım sırt kaslarımda çalışmayı hissediyorum.

Ama şunu da söyleyebilirim, uzun süredir bu sporu yapan ve belirli aşamaya gelmiş arkadaşlar için kullanımı biraz çocuk oyuncağı gibi gelebilir :) Ama başlangıç ve günlük kondisyon için mutlaka faydalı olduğuna inanıyorum.

6. halilyc

halilyc Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul - Kurtköy
    Evet hocam cok dogru yazmizsiniz. 3 haftada 15 kilo vermis biri olarak pekte hayal oldugunu zannetmiyorum ama hocam. Gunde en az 3 kere yapilsa ve yanindaki kitapciktaki diyeti tam tamina uygulayan bir kisi 10 kiloyu cok rahat verir :)

7. Burak Can

Burak Can Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    3 haftada 15 kilo verilebilir.Ama sağlıklı bir rakam değil.Zayıflamakla ilgili spordan önce sağlık konusunda araştırma yaptığımda sağlıklı zayıflamanın ayda 3-5 kilo arası verilen kilolar olduğu söylendi doktorlar tarafından.Bu nedenle ayda 10 kilo bana verilebilir ama imkansız geliyor.Sen tercihini o şekilde yapmışsın birşey deme hakkım tabiki yok.Ama konu içeriği olan revoflex e gelince, yazdıklarım sabittir.Mutlaka faydası olacaktır.Ama o lastikleri mutlaka kontrol ederek al ve çok gergin ayarlama kopmasın.Faydası olduğuna inanıyorum.

halilyc bunu beğendi.
  8. halilyc

halilyc Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul - Kurtköy
    Tabiki hocam benim verdiğim 15 kilo biraz değişik bir vaziyetten ibaretti şöyle izah edeyim; 102 kiloydum memlekete gittiğimde. Normalde 7-24 pc başında oturan ergen 1.70 boylarında bir çocuktum. Yaz geldi memlekete gittik oralar sıcak tabi ve meyvelerin toplanma zamanıda gelmişti. Sürekli bahçeye gidip meyveleri toplardık doğru düzgün yemek yemezdim hep meyveyle karnımı doyururdum ve aşırı su tüketirdim. Bundan yanı sıra bisikletim vardı orada ve her yer yokuştu hocam sürekli bisiklet kullandım ve asıl mevzu halısaha orada adam başı 1.5 liraydı :) Hergün halısaha maçı oynardım o temponun üzerine. Sıfır hareketli bir yaşam tarzından bu kadar aktif hale geçince kiloda belli seviye üzerinde olunca kilo verimide hızlı oluyor hocam bildiğiniz üzere :) 85 kiloya kadar düştüm ve acayip boy attım. 1.87 olmuştum o zamanlar. Yaz tatili dönüşü okul başladığında aldığım tepkileride hiç unutmam :) İnşallah şimdi bu revoflex ile beraber güzel bir fizik ortaya çıkarıp bir kez daha aynı tepkileri görürüm hocam :)

9. Burak Can

Burak Can Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Burada profesyonellerin verdiği protein ağırlıklı beslenme programlarını incelemeni tavsiye ederim.Tam olarak düzenini bilmiyorum ama protein yetersizliği kalıcı hasarlara sebep olabiliyor.Geçende örnek vermiştim, hızlı zayıslayıp hiç bir protein desteği almayan bir kişinin kalp kaslarında hasara sebep olduğunu bir doktor söylemişti.Bu tamamen tavsiye amaçlı bir mesaj yanlış anlaşılmak istemem.

halilyc bunu beğendi.
  10. halilyc

halilyc Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul - Kurtköy
    Estğf. hocam neden yanlış anlıyayım :) Haklısınız kendimi bildim bileli hiç muayene olmadım. Hayatım boyunca hiç hastalık geçirmedim ama belkide bir sıkıntım vardır bir muayene olmak lazım. Dediğiniz konuda önemli bir konu tabi. Ben o kiloları 2009 senesinde vermiştim bayağı geçti üzerinden yani hocam. Allah`a şükür hiçbir sağlık sıkıntısı çekmedim ama ileri çekmeyeceğimin garantisi yok :)

Burak Can bunu beğendi.
  11. halilyc

halilyc Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul - Kurtköy
    İlk gün sizin dediğiniz gibi yaptım hocam karnımın ağrısı hala geçmedi demek ki etili oluyormuş :) Şimdi bir yarım saat daha çalışıp yatıcam :)

12. Burak Can

Burak Can Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşım dün spor yapmak için sporun vucuda en çok etki gösterdiği saatleri sörmuştum soru olarak.Yeni başlayanlar bölümünde bulabilirsin o soruyu.Özet olarak spor için en uygun saatler sabah 9 ile 12, akşam 16-18 arası.Bunu da göz önünde bulundurmanı tavsiye ederim.O soruyu bul ve cevap olarak yazılan makaleyi baştan sona oku faydalı olacağı kesin.

13. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Ya ben bu ürünü aldım. Yapıyorum ama karnım hiç yanmıyor. Düzgünde yapıyorum karnımda hiç acı hissi duyamıyorum. 8 min abs level 2 yapıyordum bunu almadan önce.

14. Burak Can

Burak Can Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Bence sürekli spor yapanları pek etkilemez.Ben yada yukarıda yorum yapan arkadaş gibi daha yeni başlayanlar için iyi.Ben karnımda ve sırtımda birşeylerin çalıştığını hissediyorum.Eğer sürekli spor yapıyorsan bunun etkisi oalbilir.Ama ısınmak ve kasları formda tutmak için de kullanılabilir.

neverbackdown. bunu beğendi.
  15. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Bence de öyle gibi.Karnımda acıma hissi olmuyor yani hareketide nizami yaptığıma eminim. En azından form da tutar 1 ay denicem 8 min abs yerine.Evdekiler yapınca ağrıdı çünkü

Burak Can bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş