Resimli Antrenman Programım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve bodyforever tarafından 12 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Antrenman sonrası kaslara nasıl koplex yaparsın ?

1. Şok havuzuna veya duşta buz gibi suyla ,

13,8%
  2. Önce soğuk sonra ılık su ile duş,

11,2%
  3. Buhar banyosu + ılık duş+ şok havuzu,

7,3%
  4. Sadece ılık bir duş alırım.

70,4%
Birden fazla oy kullanılabilir.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. emre1334

emre1334 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    mesela ön kol ve arka kol çalışırken 4 hareket yapıyorsun..Ben 2 temel hareketi yapıyorum.ve çoook memnunum çok ta iyi gelişme var yani...

2. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Çok fazla hareket yapıyorsun özellikle biceps ve tricepslerde 2 farklı hareket 4 setten girmen yeter de artar bile. Biceps mini minnacık bir kas. Bu hareketi 1 bile yapabilirsin hatta. Ben verim alman için bicepsi barbell ya da dumbell curl 4*12 + concantration 3*15 yapmanı öneriyorum. Triceps de 2 bilemedin 3 hareket olabilir.

3. miamili_sercan

miamili_sercan Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar idmandan sonra duşta kaslarınıza köpükle masaj yapın soguk suyla yıkayın cok rahatlatıyor

4. murderali

murderali Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara

alialiali75 sana tavsiyem şu koltugun ucuna yat veya çek yat varsa öylede yapabilirsin..Minder varsa minderin üstüne yatıp da yapabilirsin.. Birsürü örnek var Çareler Tükenmez ;)

5. ziggystardust

ziggystardust Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar, hocalarım... herkese sorduğum ama herkesten değişik yanıtlar aldığım bir sorum var.. programım var başarı ve azimle de uyguluyorum.. ama malumunuz her kas grubuna yönelik onlarca hareket var... örneğin her kas grubu için 3 hareket yapıyorsak bu hareketleri her antreman günü değiştirmeli miyiz yoksa hareketlerimizi belirleyip her antreman gününde aynı hareketleri mi yapmalıyız? örneğin omuz için front press, one arm dumbell press ve lateral raises yapıyorsak her omuz günü aynılarını mı yapmalıyız yoksa her omuz günü hareketleri değiştirmeli miyiz?

6. wurtz

wurtz Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bergama
    Ben bacak çalışmamda Squat ile Calf Raise'i birlikte yapıyorum. Bunun bir sıkıntısını duyar mıyım?

Bundan sonra da sadece Dumbell Lunge giriyorum. Yani bacak çalışmam ikisi de 4*8 olmak üzere 2 ana hareketten mevcut.

7. terry

terry Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    @ziggystardust sana verilen antreman programın belirli bir süre değiştirmeden uygulayacaksın yani aynı gün aynı kas grubu... Ancak belirli bir süre sonra vucudu şaşırtmak gerek... Burada bende izninle bir soru ilave etmek istiyorum diyelimki A günü programımız Gogus - Bicebs antreman programımız ( o gün için )

Bench press 3 * 10
    Bench dumbell fly 3 * 10
    İncline Press 3 * 10
    Butterfly 3 * 10

Z bar Barbell Preacher Biceps Curls 3 * 10
    Incline dumbbell bicep Curl 3 * 10
    Cable curll 3 * 10

Biz burada vucudu şaşıtmak için
    1) Nekadar zaman aralıkları ile program değiştirmeliyiz..
    2) Çalışılan bölge gruplarını mı değşitirmeliyiz ( Gögüs - triceps gibi) yada bölgeyi değiştirmeyip hareketlere eklemeler-cıkarmalar mıyaplaıyızı ( Bench press yerine başka bir harelet ? )
    Program üzerinde bir örnek verebilirimisiiniz Teşekkürler

Son düzenleme: 19 Ekim 2011
  8. wurtz

wurtz Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bergama
    @terry
    antrenman programında yaptığın küçük bir hareket bile vücudu şaşırtır. Antrenman saati, set-tekrar sayıları ve hareketlerin niteliği şaşırtma konusunda yapılabilecek temel davranışlar olarak sıralanabilir.

terry bunu beğendi.
  9. BK

BK Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    leg curl hareketinin fotoğrafında hata var sanırım. leg curl yazılmış ama leg extension olmuş.

---

triceps için 5, biceps için 4 ayrı hareket çok fazla.

Flexor'un da dediği gibi, hem squat hem leg press hem leg extension çok fazla.

Arka için 5 farklı egzersiz var.

Omuz için 3 press var.

Durumunuzu elbette bilemiyorum ama buradan bakılınca, çok gereksiz derecede fazla egzersiz içeren bir program.

Daha da ayrıca ekledikleriniz de varmış. Çok sayıda egzersizi çok sayıda setle yapmak iyi bir vücut yapmak değil ki. Bence hatanız burada.

Sayfayı Paylaş