1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

resimlerim içeride birkaç sorum olacak ilgilenirseniz teşk.

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve mnqsche tarafından 9 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. mnqsche

mnqsche Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yaş :16 Boy: 177 kg: 65....resimlerim aşağıda...vücut yapmaya bu okul sezonunun ortalarında başladım yani 6-7 ay oldu ..başta hiçbir bilgim yoktu..ve şu son 1-1.5 ay buradan ve diğer vücut sitelerinden biraz bilgi edindim...şu anda o protein haplarından falan almıyorum sadece doğal yöntemler kullanmaya başladım :D arasıra arıpoleni yiyorum ve süt yumurta içiyorum... size sorum şu olacak ben daha önce bayağı bir zayıftım ve şimdi de olduğu gibi kemik yapım çok küçük..yani bileklerim kollarım ve omuzlarım kas olmasa çok küçük..1. si bunları kalınlaştırabilirmiyim( özellikle bilek ) ve omuzları genişletebilirmiyim..2. si kas oluşumu için toz ve hap almak şartmı ..değilse de günde kaç tane yumurta ve ne kadar süt içeyim ? ...ayrıca sitede yazıyodu bir kasa haftada 1 kereden fazla çalışmayın diye bunu en fazla ne kadara çıkartabilirim ?...ve 1 soru daha elimde şu anda 14 kg luk dumble war ilk başta 20 tekrar nizami olarak yapıyorum..önkol ( sanırım biseps di ) için kg yi daha da yukselteyimmi ?...umarım sıkmamışımdır...ltfn ilgilenin cevaplarınızı bekliyorum..siz kısa ve öz yazın ben anlarım.. şimdiden teşkler...

2. mnqsche

mnqsche Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    he bir de resimler farklı zamanlarda çekilmiş...vücudun sadece üst bölgelerine çalışırsam kolumu ayda kaç cm artırabilirim..bir de son sorum :D benm sadece karın bölgemde yağ war diğer yerlerde sadece deri neredeyse .. o da karın kaslarımın şekillerini engelliyor orayı nasıl eritirim en kısa zamanda..? biraz fazla uzattım ama

3. ibrahimmmm

ibrahimmmm Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    38
    Hem ağır kaldırıyosun hemde çok tekrar yapıyorsun bence bu yanlış! Bu şekilde hacim yapamazsın. Madem kolun o kadar kuvvetli 20 lik dummpellarla çalış 4 set 8 tekrar yap. Beslenme için makaleleri okumanı öneririm. İki satırla anlatılacak şey değil çünkü bunlar. Yaşın daha küçük olduğundan bol bol kalsiyum alırsan kemiklerin irileşebilir. Basketbol oynamanı tavsiye ederim bacak kaslarında yerine oturur biraz. Suplementler olmazsa olmaz değildir. Doğal beslenme ile iyi yerlere gelebilirsin. Örnek şekil 1a :D
    https://www.youtube.com/watch?v=YkECxTSRnqM

Ve sadece biceps çalışmakla olmaz. Tricepsler yani arka kollar kolun 2/3 ünü oluşturur. Tricepse yüklen hem gögüs basarkende çok faydası olur. Daha öğreneceğin çok şey varsiteyi gezmeni tavsiye ederim aradığın cevapları bulacaksın. ;)
    Ayrıca 14 kg lik dambellarla nizami çalışmak üztelik 20 tekrarlı baya bir kasar adamı ne bileyim biraz tuhaf geldi.

4. mnqsche

mnqsche Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yok vallahi şu anda elimde 12 kg + bar lık dumble war ve 20 kere basıyorum ama son 4-5 de bayağı bi ıkınarak ve bir de az da olsa belden vuruyorum...ama tabi 2. sete geçtiğimde aynısı asla devam etmiyo...triceps arka kol sanırım..onda da bizim güreş hocası geçenlerde max. larımızı almıştı.. --5+15-----15+5-- yani 40 kg + bar lık bir halterle 13 kere çektim ( göğüse kadar indirerek )...ben bu aralar kollarla fazla uğraşmıyorum da daha çok göğüs ve omuz yapmaya çalışıyorum..ve karın bölgesindeki yağlarla biraz derdim war...gerçi yağ yok gibi görünüyo ama 1-1.5 cm bile olsa şekilleri önlüyo :D

5. mnqsche

mnqsche Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bench press yani..adını bilmiyodum da baktım

6. zargy

zargy Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    youtube linki tamamen doğal beslenme dimi :D:D adam suplementlerin kutularını bile yemiş

7. ibrahimmmm

ibrahimmmm Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    38
    Yok ya o adam gerçekten supplement kullanmamış. İsmi Fatih Güzey. Başka bir forumda da bunu üstüne basa basa söylemiş ama adam iyi besleniyo, yılların tecrübesi (since 1998 :D ) ve sağlam kürler tabiki. Hatta bu foruma da kayıtlı. Nicki ''kanatsızmelek''. Adam günde 1 kilo et yediğini söylüyordu. Şuana kadar gördüğüm en sağlam Türk vucutçulardan biri.

8. Ofarukemin

Ofarukemin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli

9. rocco676767

rocco676767 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    boyu kısa gibi ama vucud cok saglam ..

10. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    supplement hiç yok ama sağlam kürler var... hmmmm :roll: evet baya doğal gerçekten ;)

11. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    Üstlerdeki mesajlarda bu iş doğal yollarlada yapılır demişsin ama kanatsız melek in vücudu ne kadar doğalki .Sağlam steroid kürleri yapmak supplement kullanmaktan dahamı iyi.

12. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Supplement olmadan sağlam bi kür yapılamaz ki zaten..

13. ibrahimmmm

ibrahimmmm Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    38
    Ama adam yapmış. :)

14. ibrahimmmm

ibrahimmmm Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    38
    Dostlarım ben steroidleri kesinlikle önermiyorum ve mesajlarımı dikkatlice okursanız sadece beslenmenin doğal olduğundan bahsettim. :!: İsterseniz hergün protein tozu havuzunun içinde yüzün, eşek gibi de çalışın ama bir noktadan sonra insan gelişemiyor zaten bunu siz benden daha iyi biliyorsunuz. Ben de bu işi doğal beslenme ve sadece çalışarak yapmak istiyorum. Hormon ilaçlarıyla sağlığımı tehlikeye atamam.

15. testesterone

testesterone Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    demekki supplementsiz ve kürsüz sağlam vucut yapılabiliyormuş :idea: demekki yıllardır boşuna ugrasıyormusuz

16. zargy

zargy Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    protein,karbonhidrat,vitamin ve mineral açığı olmayan bi beslenmede supplemente gerek yoktur bence.Supplament bu açığı kapatmak için kullanılır.Tabi bu doğal beslenmeyi yapmak supplament kullanmaktan çok çok daha büyük bi disiplin ister.creaitin,trübülüs,dhea vs. gibi androjenik etkisi olanları alması gerekir gibi bi düşünce ortaya çıkabilir.ama vücuduna haftada yüzlerce mg testosterone alan birsinde bunların etkisi %3-5 i geçemez.Bu konudaki kişisel fikrim suplamenti uzun bi periyotta azar azar kullanmak yerine,eşiğe geldiğimizi hissettiğimizde daha kısa bi zaman diliminde yoğun ve komplex kullanmaktır.Sanırım bu olayın ismi supplement kürü bilinçisz saçma sapan yapılan steroid kürlerinden çok daha etkili ve kalıcı sonuç veriyor ;) başlığına yazdığımız arkadaşa da spor hayatında başarılar diliyorum

17. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Zargy,yazdığın metinde tek katılmadığım yer supplementsiz kürün veriminin yüzde 3-5 düşmesi.Şahsi fikrindir tabiki.Evet ama steroidler zaten vücudun anabolikliğini artırıyo,protein tutuyo vücut.Yani normal dönemde bi insan doğal beslenmeyle tabiki protein ihtiyacını karşılayabilir ama kür döneminde bu ihtiyaç aşırı artar ve en azından whey protein olmazsa o kürün verimi baya bi düşer,daha büyük binalar için daha fazla çimento şart değil mi :?: Her neyse off-topic oldu fazlasıyla,burası vücut resimleri bölümü başlık sahibine ayıp olmasın ;)

18. mnqsche

mnqsche Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ya ben cevap alamıyorum ki :D ...ilk önce karındaki yağları tamamen nasıl eritirim..1.5 cm kalınlığında yağ tabakası var alt taraftaki şekilleri önlüyo...nasıl eritirim orayı ??...bir de ben şu anda kola fazla ağırlık vermiyorum..ağırlık versem çapı ayda kaç cm artar ?...biseps mi daha önemli triseps mi ( hacim için )

19. zargy

zargy Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Yok ben sadece konu açıldığı için yazdım.steroid alıp sağlam supplement kullanmamak vücuda çok büyük haksızlık olur zaten ;)

20. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Karnının güzel olmasını istiyosan yağsız olcaksın ve antremanları aksatmıycaksın.Yağsız olmak için de bol protein-karbonhidrat,az şeker-yağ kuralını biliyosun ;) BB de şu kadar artar,şu kadar nasıl olurum gibi klişeler olmaz,olamaz.Biceps kolları heybetli gösterir,tricepsler şekilli ve estetik.İkisi de orantılı olursa iyi olur.Bicepsler ileri tricepsler çok geri olursa kolun çok kaba durabilir,bicepslerin çok geride olursa kol kolluktan çıkar zaten..

Sayfayı Paylaş