Resimlerim Özelliklerim.. Bilgili kişilerden sorularıma yanıt bekliyorum..

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve SouL61 tarafından 8 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. SouL61

SouL61 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    TİCARET
    Yer:
    TRABZON
    Beyler İlk Önce Resimlerimi Ekliyeyim ;

http://a1112.hizliresim.com/s/8/zhmm.jpg

http://b1112.hizliresim.com/s/8/zhtc.jpg

2 resimde ufak çalışma sonrasında çekilmiştir..:)

kendimi tanıtayım.. ;

boy: 1.86
    kilo :57

şimdi sorularıma geleyim..

ben yazın 1 ay spor salonuna gidebildim. geri evde ufak tefek kendim calısıyorum döküm setim var. sorunum kilo alamamak. zamanında kilo alacam hevesiyle karbonhidrat tozu içtim tabi bilinçsizce... o zmnlar hiç bir bilgim yoktu. ne spor yapmıstım ne birşey içim yatmıstım geceleri. kilo almadım deil aldım ama safra kesemi bozdum.. %23 calısıordu en son ama suan kendimi iyi hissediyorum iyileştiğimi düşünüyorum..

ewimde döküm set yetmediği için ve salon'a okul staj iş vs nedenlerden gidemediğimden dolayı su istasyonu alıcağım ;

http://www.hepsiburada.com/Liste/altis-hg-100-home-gym-calisma-istasyonu-kirmizi-siyah-es-200-mekik-aleti-altis-nb-102-neopren-el-bilekligi-hediyeli/productDetails.aspx?productId=sporaltis628&categoryId=355457

bunu aldkdan sonra spora ciddi bir şekilde önem vericem. 1 ay kendimi hiç bir katkı kullanmadan vucudumu hazırlamayı düşünüyorm.

sizce ben 1 ay sonunda Protein tozumu kullanmalıyım Karbonhidrat tozumu.?

benim aklıma protein tozu geliyor.https://www.supplementler.com/shop/Protein-Tozlari/Hardline-Nutrition-Whey-Pro-600-Gr.html aşırı içmeyeceğim spor yaptıgım gün 1 ölcek idmandan 30 dk önce ve idman bitişi.

sizce neyi kullanmalıyım ?

we neler calısmalıyım.. bench press pek basamıorm ya 15-20 kg basıorm desem gülersiniz heraldi.. dummbell 7.5 kg calısıorm.

suanki antremanım 2 günde bir

3x20 şınav
    20x15x15 ayakta çevirerek dumbell pazu
    20x15x15 20 kg bench press basıorm..

makinayı aldıgımda spor hocasından calısma listesini talep ediceğim

şimdi konuyu toparlıyayım..

sizce 1 ay ardından katkıya baslmalımıyım ?

başlrsam neyi hangi ürünü ne kdar miktarda kullanmalıyım ?

istasyon sizce iyimi başka öneriniz var mı ?

siz değerli bilgili abi ve kardeşlerimin yardımlarını bekliyorum bana gerçekten yol gösterecek birileri lazım.. Gerçekten sabırlıyımdır geliştiğimi gördükce kendimi mutlu hissediyorum hiç birşey bu kadar kendime güven vermiyor.. bu yüzden desteğinizi bekliyorum;)

...cümleten iyi sporlar iyi formlar...

Not : Eleştriye açığımdır. Ama alay haline getirmezseniz sevinirim..

Son düzenleme: 8 Aralık 2011
  2. LucaToni

LucaToni Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    İlk 3 ay bir şey kullanma illa o tozlarla kilo alacagım diye bir şey yok.Bende 20 yaşındayım 1,5 ay önce başladım bu spor'a salonda ama.20senedir kilo alamazdım,1,5ayda 4 kilo aldım şuan iyi gidiyorum.Yediklerine dikkat ediceksin kalorilerini hesapla kaç kalori aldıgını bilirsen kilo alman kaçınılmaz olur. Ama kilolarıda kas olarak al yağ olarak değil.Yumurta ye,günde yarım litre süt iç mesela yarım litre sütte 300kalori var çok iyi.Muz ye,yer fıstığı al ucuzdur 100gramında 600 kalori var,yediklerine hep dikkat et

3. ozan119

ozan119 Yeni Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    kilo alman lazım bunun içinde karbonhidratı arttırmalısın

4. SouL61

SouL61 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    TİCARET
    Yer:
    TRABZON

evet cok haklısın kac kalori aldıgımı hıc hesaplamadım. Duzenlı yıyebılcek bır hayatım olsa sanırım hersey yoluna gırıcek..

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:27 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:24 ----------

katılıyorum dedıklerınızden yedıklerıme dıkkat edıcegımı anldm.

5. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    öncelikle lacağın alet çok işini görcektir...hayırlı olsunşimddien...

omuz başalrın dikkatimi çekti..çok azda olsa çalıştım demişsin yani vücut sıcak..o nedenle de olsa güzel duruyor...

yağ değerin düşük oda kilodan olsa gerek...

bana kalırsa çok iyi olacaksın..ilerleyen zmanalarda...

arkdşlrın deidği gibi karbonhidratı arttır..ama bunu doğal yollardan alabilirsin...suplement sonraki süreçte ihtiyaç duyarsan kullanırısn...bol bol makarna tüket ;)

kolay gelsin...

6. SouL61

SouL61 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    TİCARET
    Yer:
    TRABZON
    gercekten cok tesekkurler zaman ayardıgınız ıcın. Dedıklerınızı uygulayacagım makarnaya onem verıcem.

demircan256 bunu beğendi.
  7. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    çok zayıfsın tozu falan gec dengeli beslen bi 7 10 ay arası toparlar diye düşünüyorum kolay gelsin...

8. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    ilk 3 ay protein tozuna gerek olmayacaktır. aldığın istasyon gayet yeterli. o istasyonla yapacağın hareketlere ek olarak bazı vücut ağırlığıyla olan hareketleri yapman fevkalade olacaktır.

ysn ve demircan256 bunu beğendi.
  9. WX

WX Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    denizli
    alacagın istasyon yanı sıra door gym alarak barfıx de calısabılırsın onun ucretıde gayet cuzi istasyona nazaran 2 si ve bi kaç dumbell senı baya bi idare edecektir.Protein tozu içinde taktir sende ama alacağın markayı iyi seç linkteki markayı pek tavsıye etmıyorlar.

10. SouL61

SouL61 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    TİCARET
    Yer:
    TRABZON
    ewet zamanım olsa duzenli beslenmeye hazırım su okul iş fln olmasa .. yinede bir düzene sokmaya calısacagım

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:09 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17:05 ----------

ilk 3 ay protein tozunu kullanmayacağım o zaman..

11. kaanmert

kaanmert Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    28
    Protein tozuna v.b ürünlere istediğin zaman başlayabilirsin ama genelde bu spora başlayanlar şunu kullanayım şöyle yapayım hemen gelişeyim diye düşünebilir fakat;

Sabah kahvaltında yumurtanı peynirini diğer besinlerini eksik etmiyip öğle ikindi ve ertesi öğünlerinde yeterli beslenip ara öğünlerinide eksik tutmayıp çok güzel beslenirsen iyi antremanlarla da desteklersen uzun bir zaman zarfında yeterli hale geleceksindir..

iyi antremanlar :)

12. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    Değerli üyemiz;

Konunuz ilgili bölüme taşınmıştır.

Önceki Bölüm : Üye Fotoları

Lütfen başlık açarken en doğru bölüme başlık açmaya özen gösteriniz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

13. SouL61

SouL61 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    TİCARET
    Yer:
    TRABZON
    yok benim öyle bir anda gelişeyim gibi bir düşüncem asla olmadı. ilk zamanlarda vardı ama spor salonuna baslaynca 1 ay gttm gerçeği daha iyi öğrendim bu konuda sabırlıyımdır. protein tozunu yeterince beslenemediğim için vücudum kendinden değilde onu içim onu yaksın anlamında dedim.. güzel bir beslenme programı ypmm lzm ama sabah 7de okul dershne iş vs vr. bnde sbh erkenden yiyemiyorm 1 kase corba içip cıkıorm okulda tost veya 2 kıymalı pogaca yiyorm. ama kendimi zorlamaya başlıyacağım. diğer bir soruda her akşam 10-12 arası cici bebeye süt döküp azıcık bal katıp yiyorum öyle birz oturup sonra yatıyorum sizce bu yararlmıdır yoksa zarar lımıdır ? benimle ilgilendiğiniz için cümleten ck teşekkürler..

14. bravehearts

bravehearts Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Sanırım ektomorf vücudunuz var..
    Gelişim zor , bende ektomorf'um inan cok zor olucak gelisim..
    Ama gelisim olduğunda ise adeta muhteşem bir görüntüye kavuşacaksınız...
    Ben yavaş yavaş o görüntüye ulasıyorum ;)
    Boy 1.93
    kilo : 75.5
    Size bir tüyo vermek istiyorum , bunu sakın ama sakın unutmayın ;
    Beslenmenize çook ama çook dikkat edin...
    EKTOMORF vücutlar zaten cok zor gelısıyor , birde beslenme kötü olunca milim milim gelisim anlaşılmaz bile..
    İyi sporlar ;)

15. SouL61

SouL61 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    TİCARET
    Yer:
    TRABZON
    sanırım haklısınız.. iyi bir beslenmeye ihtiyacım var. şu istasyon bir gelsin herşeyi çeki düzene sokmayı deniyeceğim. çalıştığım için zor oluyor bazı şeyler. tüyo'nuz içinde çok teşekkürler asla unutmayacagım..​

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 09:43 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 09:35 ----------

ektomorf hakkında biraz araştırma yaptım. gerçekten dediğiniz gibiymiş :) biraz hayal kırıklıgına ugradım ama daha zor bir yolda oldugumun bilincine ulaştım:)

Sayfayı Paylaş