requ. Carb Back Loading Günlüğü

Konusu 'Beslenme Günlüğü' forumundadır ve requ. tarafından 21 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    ufak bir güncelleme yapalım. Günü gününe yazamıyorum ama her günüm aynı geçiyor diyebilirim. Bu arada ipin ucunu saldım bu aralar, özellikle akşam ki backload evresinde. İdmanlarıma saat 17.30 civarı başlıyorum ve yaklaşık olarak 1 saat kadar sürüyor. Daha sonra 4 saat boyunca yükleme yapıyorum. Tamamen yüksek GI'li karbonhidratlarla. Tabi arada evde sebze yemeği varsa onlarda giriyor işin içine. Supplement olarak sadece idman sonrası whey-creatine-glutamine 1'er ölçek alıyorum. İdmandan önce de vca yapıyorum ama daha önce astım hastalığından dolayı 2 sene kadar hastanede yattım ve bu zaman diliminde ventolin, bricanyl vb. kullandıgım için bana etki etmiyor, bırakın çarpıntıyı terletmiyor bile. Bu arada her yerde diyorum supplementler tezgah sadece creatine hariç gereksiz diye ama ilk kez bir preworkout ürünü (BSN No Xplode) aldım. Neden aldığıma gelirsek almayanı dövüyorlardı desem yeridir. Bir alana bir bedava vardı ve @egemennn ile birlikte fiyatı da paylaşarak sipariş verdik. Diğer kullandıgım supplementleri de çok ucuza buldugum için aldım, yoksa creatine hariç supplement gereksiz. Misal ilk protein tozumu 2300 gram 99 lira, şu anki tozum Ultimate Prostar 2400 gram 120 liraya aldım. 1000 gr. Creatine Monohydrate 50 liraya aldım, No.Xplode da 45 liraya geldi. Tozum bitince yine böyle uygun fiyata bulamazsam bundan sonra creatine ile devam edeceğim. Bu arada rutin beslenmemi paylaşayım belki merak edenler vardır.

Kahvaltı (10.00): 2-3 Tam Yumurta - 150 gr. Tulum Peyniri - 100 gr. Çökelek - 15 Yeşil Zeytin - Domates - Salatalık
    Öğle (13.30): 50-75 gr. Kuruyemiş - 100 gr. Çökelek
    İdman Öncesi (17.00): 4 mg Ventolin - 100 mg Aspirin - 3 Tatlı Kaşığı Türk Kahvesi
    İdman Sonrası (18.30): 1 Ölçek Whey - 5 gr. Creatine - 5 gr. Glutamine - 40 gr. Basit Şeker
    Backload Evresi (18.30-22.30): Dondurma - Reçel - Coco Pops - After Eight - Üzüm - Kek (Ev Yapımı) - Muhallebi vb.
    --- Mesaj birleştirildi, 27 Ağustos 2014 ---
    Uygun fiyata bulamazsam almam demiştim ama bu aldıklarımdan çok daha uygun fiyata buldum ve sipariş verdim şu anda :D

Son düzenleme: 27 Ağustos 2014
    ace1, letsev ve egemennn bunu beğendi.
  2. ace1

ace1 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    @requ.
    1 supp. Hangi siteden aldın.
    2 diyet nasıl gidiyor hacimde artış var mi yağ yakimi nasıl.
    Sanırım lazar angelov da bu diyeti yapmis geçen gun sitesinde rastladım.

3. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    ek besinlerin işe yaramadığı konusu tartışılır. bunu bilemesin bilmen için gerçekten 5 sene üzeri bir deneyim ve misal 6 ay glutamin 6 ay bcaa 6 ay kreatin kulanıp sonuçları deneyimlemeniz lazım. kısa sürelerde verim verir vermez demek kolay.

4. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    en azından okudugum makalelere göre söylüyorum bunu, yoksa dediğiniz doğru ama biraz da zor. Zor derken 6 ay bcaa, 6 ay glutamin, 6 ay kreatin kullanırken şartları eşit tutmamız gerek antrenman stili, beslenme vb. :)
    --- Mesaj birleştirildi, 30 Ağustos 2014 ---
    Sana şöyle söyleyeyim fotograf atmak huyum değil, @Bekci abiye göndereceğim bir tek o yorum yapsın ben yorum yapmayacağım. Ama şunu unutmamalı yazdıgım gibi hiç kalori, karb. saymıyorum. Mesela annem güzel bir pasta yapmıştır, yiyebildigim kadar yedim karb. kalori saymadım. Dikkat ettiğim tek şey idmandan önce protein ve yağ, idmandan sonra yüksek GI'li karb.

Bekci bunu beğendi.
  5. ace1

ace1 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Foto niye atmiyorsun baskalarida yorum yapar.bence foto koy
    Ucuz proteini hangi siteden aldın :)

6. lordsoth

lordsoth Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    Kreatin ve GLutamin matematiksel olarak gözlemlenebilen (kilo artışı, ağırlık artışı, eklem rahatlaması) gibi direk sonuçlar verebilen destek ürünleri. Ancak Whey ve Bcaa konusunda 5 senelik birinin bile yorum yapması imkansız bence. Çünkü kişi 6 ay içinde antrenman programını, beslenme programını, dinlenme programını değiştirmiş ve etkisi olmuş olabilir. Ayrıca Kas kütlesi kazanmanın gittikçe zorlaştığını düşününce. Protein tozları konusu devamlı soru işareti olarak kalacak.

Blonde ve requ. bunu beğendi.
  7. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Glutamini bu ara birçok yerde görüyorum eski konularıda araştirdım forumda. Cidden pek fazla bir artısı yok dısardan almanin anladigim kadariyla. Protein tozu desen zaten beslenmeyle karsılıyorsan bence önemli değil hele fiyatlara bakarsak. Definasyonda zaten insülini cabuk zıplatıyor diye idman sonrası ve sabah yasak benim gördügüm diyetlerde. Bcaa bence önemli alacak olsam 2. Sırada alırdım. Ama kreatin supplementler arasında zorunlu olan tek ürün diģerlerini almak zorunlu değil bence zaten fiyatlar uçtu supplementlerde. Maşşallah ne satıyolar 185 liraya protein tozu. Öğrenci biirisi zengin değilse almasi çok zor

requ. bunu beğendi.
  8. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    Para olarak bulursan protein tozları en uygun maliyetli protein. Ama ben ucuza bulsam da sadece idman sonrası içiyorum 1 olçek baya gidiyor. Onun harici günlük proteinimi çökelekten karsılıyorum gerçi ona da zam geldi ama hala en ucuz kaynak o :D bu arada bcaa da insulin yükseltiyor :D

Blonde bunu beğendi.
  9. ace1

ace1 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Yalnız bcaa da insulini yukseltiyor.

Blonde bunu beğendi.
  10. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
  11. ace1

ace1 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    @requ. bi soylemedin ya şu proteini :D

12. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
  13. ace1

ace1 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Hangi siteden aldın.heryerde 200 tl.

14. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    p7 den paket halinde aldım, daha sonra paketteki diger supp. satınca 120 ye geldi yani :D

15. ace1

ace1 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Haa öyle desene ya :D

requ. bunu beğendi.
  16. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
  17. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    ufak bir güncelleme daha yapayım. Yarın tatile çıkıyorum ve bugün Fullbody'den sonra son defa karb. yüklemesi yapıp, 15'e kadar yapmayacağım. Tatile gittiğim zaman ağırlık çalışma imkanım yok, belki vücut ağırlığıyla saniyeli çalışmalar yaparsam, yine idmandan sonra karb. yüklemesi olacak ama zor. Bol bol yüzerim, bu arada bu akşam sağlam bir yükleme yapayım ne de olsa 1 hafta aç kalacak vücut karbonhidrata :D

18. lordsoth

lordsoth Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    İyi tatiller, cbl sen de neler değiştirdi artan vücut ölçüsü, kilo yada kaldırılan kilolarda bir artış oldu mu ? Foto atsana biraz. Değişimi nasıl takip ediyorsun. :)

19. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    sağolasın abi iyi dileklerin için öncelikle. CBL bende neler değiştirdi bakalım. Foto sana özelden atabilirim, senin haricinde @egemennn ve @Bekci abiye de atarım, başka da kimseye atmam herhalde, yani full pozları atmam onun harici ufak tefek pozlar atarım günlüğe de. Kiloyu ne zamandır ölçeceğim unutuyorum, yarın sabah kalkar kalkmaz ölçeyim, hemen yazmaya çalışayım yola çıkmadan önce. Kaldırılan kilolarda örnek olarak;

Incline Dumbell BP: 22 kg 4*8'den, 22 kg 4*12 hatta daha da gideceğine inanıyorum 15-16 tekrar ama zorlamıyorum, diğer sette alması güç oluyor.
    Dumbell BP: 25 kg 4*10'dan 28 kg 4*10'a çıkmıştım. Daha sonra Incline BP öne alınca şu an 26 kg 4*10 yapıyorum.
    Barbell Curl: Bir ara 35 kg falan sallıyordum, kaldırmıyordum sallıyormuşum resmen. Sonra 25'e indirdim. Şu an 28 de nizami 10, son 2 tekrarda da biraz cheat yapıyorum, yani 12 tekrar.
    Barbell Skullcrusher: Yine nizami olmadan 35 kg falan yapıyordum, sonra 29'a indirdim nizami şekilde. Şu an 34 kg ile nizami 9-10 tekrar, hafif ama çok hafif cheatli 2 tekrarla totalde 12 tekrar.
    Upright Row: 40 kg'dan 44 kg'a çıkardım 3*12 fakat fazla oldugunu düşünen, cheat olabileceğini düşünen arkadaşlar var. Doğrudur, ama cheat minimum, yapmıyorum desem yeridir ve 44 kg' da zorlamıyor desem yeridir. Ama artırmak yerine saniyelerle oynayacağım.

Şimdilik aklıma gelen bunlar. Ölçü alma alışkanlığım yok, aynaya göre takip ediyorum. Dediğim gibi saydığım kişilere ve sana foto atabilirim, siz de değerlendirmenizi günlüklerimde paylaşırsınız, merakta kalmaz insanlar bu diyet hakkında :)

Bekci, egemennn ve lordsoth bunu beğendi.
  20. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    müsait olmuşken bir-iki değerlendirme yapayım. Okul sebebiyle backloadinge ara verdim. Ama kesinlikle memnun kaldım diyetten, en azından moral yüksek, psikoloji sağlam oluyor. Şu anda da farksız zaten. Farksız derken, salı günden beri tamamen IIFYM mantıgıyla besleniyorum. Okul kahvaltılarında protein kaynağı sadece beyaz peynir, öğlen ve akşam yemeklerinde şansımız varsa proteini kapatıyorum. Beslenme üzerinde çok okudum, çok araştırdım ve kendi üzerimde de deniyorum hepsini. Misal ketojenik, low carb, carb backloading, clean bulk vb. hepsini denedim kendi üstümde ve şu an da mecburiyetten IIFYM yi deniyorum. Bu arada okulda kepekli ekmek vb. de yok.

Kahvaltı 1.5 poğaça, 100 gram. beyaz peynir, domates, salatalık, 5-10 yeşil zeytinle geçiyor genelde. Haftada tek gün salam ve kaşar da çıkıyor, tadımlık da alıyorum bazen.
    Öğlen Yemeği ise karb. kaynağı olarak genelde makarna, pilav ya da patates oluyor, bakliyat çıkarsa bakliyat alıyorum, yoksa diğerleri. Protein kaynağı çıkarsa yiyiyoruz, çıkmazsa akşama dua ediyorum :D Salata ve biraz yoğurt. Nadir olarak çok çok sevdiğim tatlı varsa, diğer karb.'dan kısıp biraz tatlı da oluyor, ama dediğim gibi çok sevdiğim bir tatlı olmazsa yok.
    Akşam Yemeğinde ise öğle yemeği ile aynı. Nadir olarak arada dondurma da oluyor bazen.

Genel olarak böyle IIFYM de önemli olan makrolardır bu arada bilmeyenler için. Yani kaç gr. karb alman gerekiyorsa, bunun bulgurdan mı, pirinçten mi geldiği pek önemli değildir. Tabii sağlıklı yaşam için tabii ki her zaman böyle gıdalar tercih edilmemeli. İki gün müsaitim, merak ettiklerinizi cevaplayabilirim. İyi günler :)

Mesela bugünkü yediklerimi yazayım kafanızda fikir oluşsun.

Kahvaltı: 2 adet Susamlı Simit, 20 gr. Pekmez, 100 gr. Çökelek, 2 Yumurta, 75 gr. Köy Peyniri, Domates-Salatalık, 10 Yeşil Zeytin

Öğle Yemeği: 2 Kase Leblebi-Kuru Üzüm Karışımı, 1 Kase Fıstık, 1.5 Simit, 20 gr. Pekmez, 100 gr. Çökelek, 1 Adet Çokoprens Sandviç (30 gr), 1 adet Tatlı (Fotograftaki Tatlı Adını Bilmiyorum.)

Sayfayı Paylaş