renault dandikliği...

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve FREELEO tarafından 18 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. FREELEO

FREELEO Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    ozgur
    Yer:
    BALIKESİR/BURHANİYE
    evet arkadaşlar gecen gun basıma gelen bi hadise renault un ne kadar dandik olduğunu gösterdi. broadway marka arabamı baskası kendi broadway marka arabasınjn anahtarıyla kapımı rahatca acmasına sasırdım. olmas böle sey derken ciddi manada baska bir anahtarı daha deneyince hayret yine aynı durum söför tarafı rahatca acılmakta böle aptalca bişey olabilirmi derken renaulta mail attım aldığım cevap dahada enteresan ...

Otomobilinizin anahtarının bir diğer aracı açması anahtar profili ve
    şifreleme kombinasyonun rakamsal olarak sınırlı bulunması sebebiyle meydana
    gelmektedir. Buna göre çok düşük bir ihtimal olsa da araçların birbirlerini
    açması mümkündür.

Renault Mais ve şebekesi olarak markamıza göstermiş olduğunuz ilgiye
    teşekkür eder, her zaman yakınınızda olduğumuzu bilmenizi isteriz.

Saygılarımızla,
    RENAULT MAİS A.Ş.
    Müşteri Hizmetleri

kocaman dediğimiz reno bi anahtar kombinasyonu yapamamaktadır.
    guvenlik sorunumu çözmektense nasiyat edip yanınızdayız demektedir:)
    alın size reno farkı....

2. supersport

supersport Üye

Beğenileri:
    236
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Tıp
    freeleo gel de anahtarı serviste değiştir diyorlar. sen anlamamışsın:)

3. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    bende bundan 2 yıl önce arabaları karıştırıp başkasının arabasına binmiştim.birkaç süsleme farklı gelince dışarı çıktım ve bir arkada duran kendi arabama binerken karşıdaki kahveden bana gülen birini gördüm.adam arabanın sahibiymiş.aynı durum kendi başınada geldiği için gülüyormuş.sanırım şifreleme dedikleri 10 çeşit falan.hemen hepsi diğerini açıyor çünki.

4. shownodese

shownodese Üye

Beğenileri:
    253
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    gayrimenkul danışmanı
    Yer:
    kocaeli
    vay anasını gayet doğal bi olay yani he !

5. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    Aynı fikirde değilim,
    Kendimi bildim bileli reno marka arabaları tercih etmişimdir,
    broadwayden, spring e ,clio dan megana kadar arabamı hep reno nun çeşitlerine göre değiştirdim,
    bir gün olsa dahil sorun cıkarmadılar ,
    Anahtar konusu farklı bir durum,
    Ama bu reno'nun dandikliğini kanıtlamaz ,Çözümü vardır mutlaka.

6. x

x Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bayan Ayakkabı Imalatı
    Yer:
    İstanbul
    Amerikan asıllı arabalar herzaman en iyileri kusursuzlar. ford lincoln şavrole infinity digerlerinde aptalca sorunlar olur herzaaman.mesala abimde 2004 de ford focus vardı ama herseyı degısık amerıkandı. ozaman aynı parayla bmv 320d alınıyodu . ama iclerine binince farkı fazlasıla fark edıyorsunuz. motor gucu falan herseyıyle 530 a esıt platform a sahipti ford focus. hemde ucuz. avrupalılar acı acı gecırıyorlar bıze.

7. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Çok saçma bir durum bence. O şifreleme algoritmasını ben bile çok iyi kurabilirim. Birbirinide hiç bir şekilde açmaz. Adamlar çok bozuk iş yapıyor. Koskoca renault bir bilgisayar mühendisini, bir elektronik mühendisini ve bir mekanik mühendisini toplıyıp bir kapı kilit sistemi yapamıyorsa diyecek bir şey yok.

FREELEO bunu beğendi.
  8. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    aynı durum kendi başınada geldiği için gülüyormuş

bir de gülmesinde vg yapmanın etkisi vardır:) şimdi çelimsiz biri olsa çık lan arabamdan diye tekme tokat girerdi belki.

okaaan bunu beğendi.
  9. x

x Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bayan Ayakkabı Imalatı
    Yer:
    İstanbul
    :D:D:D: harbiden herkes farklı davranıyor. ama bana gore vgciler daha sakin ve uyumlu insanlar oluyorlar. cunku ben hıc salonda kavgayı bırak laf atısmasına gıren bıle gormedim. hatta kendı calıstıgı agırlıgı adama verenler bıle oluyor.

10. Serhats

Serhats Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    amerikan arabalarının tek kusuru asırı yakmaları sistemi değişik yapılmıs adamlar petrolu sorun etmedigi için :D nasılsa gireriz bir yere alırız yine rezervleri diyerekten

11. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    benim arabama giren ayıda olsa alır sopayı dalarım gücüm yetmeyecekse.bence adam benim afallamış şekilde birkaç saniye durup acele çıkışıma gülmüştür.yoksa kahveden 2 kişiye daha seslenir en kötü ihtimal bir araba sopa yeriz derdimizi anlatana kadar.oluyor bazen böyle.kür dışında sakinlik maximum olduğundan kavgasız halletme taraftarıyım böyle mekanik rahatsızlıkları:)

12. FREELEO

FREELEO Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    ozgur
    Yer:
    BALIKESİR/BURHANİYE

ustat zaten çözüm için mail attım ama cevabı okumussundur aldın bak başının çaresine gibi bişey düşünse arabamda nasıl bişey bırakabilirim tüketici haklarına mail attım gerekirse dava acmayıda düşünüyorum yaptıkları tam bir sacmalık

13. shownodese

shownodese Üye

Beğenileri:
    253
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    gayrimenkul danışmanı
    Yer:
    kocaeli
    lagunanın elektrik aksamı mutlaka bozulur beyni hep arızalıdır megane iç dekorasyon fln berbat koltuklar sökülür direksyon vites vs. silinir ön takım bozulunca bidaha tuturmak zor olur clio kaportası ve boyası çok kötüdür evet reno da hep bi hastalık var ama bunun haricinde hep tr de en çok o satar hep uygundur piyasası hep wardır garnati araba alırsın satarsın basit bol parçası çok çıkması var

14. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Bende bu yaz peugeot 206 gtı alacağım modifiyeli siyah düşünüyorum...Bence fiyatına göre görüntüsü en iyi arabalardan birisi Halada bakıyorum çevremde modifiyeli bir peugeot varsa hemen dikkat çekiyor en pahalı arabaların yanında bile ezilmiyor tabi iç kullanım kolaylığını falan bilemem...Alınca yarışırız arkadaşlar:)

15. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Her avrupa arabası değil ama bmw, mercedes, audi, volvo, VW gibi markalarla amerikan arabalarını karşılaştıramazsın bile.

Lincoln, Infinity lüks arabalar. Her markanın her modeliyle karşılaştırmak doğru değil.

Avrupa' nın argeye harcadığı para kadar Amerika da harcarsa o zaman fiyat eşitlenir.

Amerikalılar beygir gücü dışında fazla birşey koyamamıştır ortaya bugüne kadar, her ne kadar ilk üretim bandını onlar kurmuş olsa da...

16. 2shae

2shae Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
  17. mrgreen

mrgreen Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    Bende yeni clio hb almayı düşünüyordum, bunları okuyunca fikrim değişti açıkcası :S

18. star_gate

star_gate Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    izmir
    valla arkadaşlar bende 2009 megane var 1.6 16 valf memnununm arabadan daha önce aynı arabanın 2005 modeli vardı otobanda virajı alamadım ve tahminen 90 km sürat ile bariyerlere dik açı ile girdim araba pert oldu fakat benim burnum bile kanamadan çıktım hava yastıkları açıldı birde ön tampon düşünce gördüm çelik koruma kafesi var arabanın ana hatlarında bunlar olmasa yol kenarındaki bariyerler sanırım arabanın içine girecekti keşke resimler olsa koyardım ama kaskoda kaldı hepsi. ben bu kazadan sonra bu yüzden 2. kez megane almaya karar verdim...bana göre artıları
    -yerli üretim olduğu için parçası ucuz
    -konforlu
    -euro n-cup çarpışma testleri 5 yıldız
    -güvenlik paketi(6 hava yastığı-abs-afu-ebd ve çelik koruma kafesi)tüm megane lerde standart

fakat eksileride var mesela iç aksesuar için kullanılan malzemenin kalitesi düşük ve köy yollarında bi kaç sene kullanırsanız bi çok yerden ses gelmeye başlıyor
    fakat eksilerine rağmen artıları için alınabilir bana göre

bu arada renault fanatiği değilim keşke param olsa range rover yada bmv x5 kullansam ama türkiye şartlarında sıfırı 30.000 tl civarında bi araba için beklentilerimi karşılıyor benim

birde euro n-cup çarpışma testlerinde ilk olarak 5 yıldız alan aracın renaultun lagunası(lagunanın ilk versiyonu) olduğunu söylemişti serviste bi usta internetten araştır bulursun demişti ama hiç bakmadım...sağlıcakla

19. FREELEO

FREELEO Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    ozgur
    Yer:
    BALIKESİR/BURHANİYE
    renoya attım 2. meildede bizi bağlamaz diyorlar bukadar destek asla bulunmaz sanırım 3 kurusluk kapı kilidi numarası değiştirmeyi bile yapmaktan acizler. reno alcak arkadaşlara hayırlı olsun ne diyim

20. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0

Sayfayı Paylaş