Reddie: BSN Noxplode vs. MP Assault inceleme

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Reddie tarafından 12 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93

Merhaba, az cok tanıyan vardır beni forumda. Son donemlerde sakatlik cikisi form tutarken biraz supplement kullanmaya karar verdim. Bu son donemde herkesin bildigi, pre-workout larin atasi diyebilecegimiz yarım kutu kadar BSN Noxplode kullanma sansım oldu, daha sonra Assault un yeni tipi ciktiginda (400 kusur gram olan) bir de cok methedilen urunu denemeye karar verdim ve kullandım.

Zamanında baya bir çığır açan ve hepimize zamanında bedava BSN tişörtü kazandıran Pre-workout urunler son on yilda baya bi cesitlendi, bir suru secenek var ama yeni baslayanlar sunu bilsinler ana formul belli: kafein (ve yag yakicilar) + arginine+ kreatin = pre workout. "Eee o zaman neden karsilastiriyorsunuz" gibi bir soru gelebilir, biliyorsunuz ki herkesin vucudu her supplemente ve idmana aynı tepkiyi vermiyor yani amacimiz tabi ki detaylara inmek. Bu incelemedeki idman programı, idman gunu ve saatleri, beslenme ve diyet degismemistir, degisen sadece pre-workout urunlerdir, kullanan kisinin spor tecrubesi amator + prof. kabaca yirmi yıldır. Daha fazla uzatmaya gerek yok basliklara gore asagiya sıralıyorum;

Tad: Bir supplement tadı dehset igrenc degilse benim icin cok farketmiyor. İlla hangisi derseniz Assault fruit punch biraz daha meyve suyu gibi : Assault

Fokus: İki urunde de var ama Assault biraz sanırım kafeini abarttigi icin nabizdan dolayı konsantrasyon dagiliyor: No Xplode

Enerji: Assault daha enerjik idmanlar sagliyor diyebilirim, çünkü nabzimın daha yuksek attığından eminim: Assault

Güç: Burada iki ürüne de hakkını vermek isterim güç artışında setlerde vs. fark göremedim: Eşit

Yağ yakımı & kalori : Assault daha fazla ter attırıyor, her zaman içtiğim suluk yetmediği ve idman çıkışı dolaptaki suya saldırdığım için biliyorum: Assault

Pump: Kol antrenmaninda, omuz antrenmanında boyun damarlarından aynada "pembe dev" durumlarından falan daha basarili olan urun: No Xplode

Mide, bağırsak hareketliliği vb. yan etkiler: Assault biraz daha fazla mide bagirsak hareketliligi yapiyor (Korkmayin Nano Vapor kadar degil), bir hafta sonra bunye alisinca azaliyor, Noxplode da ise bu sorunla hic karsilasmadim: No Xplode

Post workout dinlenme uyku vb: Assault akşam vakti idmanlardan sonra uyku kaçırıyor, not alın kesin bilgi. Bir süre sonra vücut alışınca azalıyor ama yine de sıkıntılı : No Xplode

Recovery: Xted gibi ürünler de kullandığımdan bu açıdan ürünü değerlendirmiyorum fark yok: Eşit

Kombine etme vs: Biliyorum ki "bunu kabak çekirdeğiyle kombine edebilir miyim" gibi sorular gelecek ... Edebilirsiniz, bütün supplement ler birbiriyle kombine edilir, zaten kombine edin satalım para kazanalım diye onlarca ürün çıkarıyorlar.

Sonuc: Ben iki urunu de basarili buluyorum. Biri iyi biri kötü demek saçmalık olur ancak kulanım amaclarinin bire bir aynı olmadigini dusunuyorum. Kardiyolu yag yakimina yönelik endomorf bir vucut yapisina Assault daha uygun olabilir, öte yandan yağ oranı pek yüksek olmayan kas hacmi isteyen meso ve ekto vücut tipleri için de Noxplode daya uygun olabilir diyor ve incelemeyi bitiriyorum.

torifonta, PeNa, ch1vas ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  2. sezo4434

sezo4434 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Daha önce 5 ay yaptım ve 3 ay bıraktim şuanda 1 ay oldu devam ediyorum basladim protein ve amino kullaniyorum şuan noxplode kullansam bi zararı olur mu?

3. birolbakirkaya

birolbakirkaya Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    izmit
    No Xplode KULLANIYORUM 3.İDMANIM VE İNANILMAZ BİR ENERJİ İNANILMAZ BİR GÜC AMA KESINLIKLE AC KARININA ICILMESI GEREK :)

4. aybe2k

aybe2k Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    No xplode gerçekten enerji veriyor ama spora işten sonra gittiğim için ancak saat 9 gibi icebiliyorum böyle olunca da gece uyuyamiyorum kafein den dolayi sanırım 1.30 saat spor yapmama rağmen yinede yorgunluk olmuyor ve uyuyamiyorum

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. cr7dossantosaveiro

cr7dossantosaveiro Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    muhasebeci
    iki ürünü de kullandım yanlız assult ilk versiyonu kullandım ona göre bi yorum yapayım
    bence noxpolde ilk kutudan sonra aynı etkiyi verse nox olarak başka ürün kullanmam(4hafta ara vermeme rağmen)
    ama assult herzaman aynı etkiyi gösterdi bende
    genellikle haftanın iki günü idmanlarımı akşam 19:00 da yapıyorum herhangi bir uyku sorunu yaşamadım iki üründede
    benim tercihim assult(eski versiyon) hep aynı etkiyi aldığım için

Reddie bunu beğendi.
  6. Chomoloko

Chomoloko Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Scotland
    Her ikisinide kullandim,belki herkezde ayni etki yapmaz fakat assault bende etki yapmadi,nox urunu dedin mi No xplode2.0

7. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    667
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
    Türkiye piyasasında neredeyse kullanmadığım nox ürün kalmadı ürünleri performans arttırıcılar nox ürünler başlıkları altında detaylı olarak yorumladım ,bu başlık altındada iki ürünü kısaca yorumlamak isterim.
    İlk olarak ürünler her sporcuda aynı etkiyi göstermiyor kullananlar bilir.Bazı kişilerin cafein töleransı daha yüksek ürünler uyarıcı etki olmayınca gerekli performans alınamıyor gibi gözükebilir.

Yeni versiyon assult kullanmadım eski versiyon için ;Yan etki uykusuzluk ishal vs olarak olumsuz etkileri çok az olan bir ürün ilk kullanımlarda terleme vs oluyor fakat daha sonra bünye alışıyor .
    Kutunun bitimine yakın vucud ürüne karşı direnç kazandığından 1 servis yerine 2 servise kadar çıkmanız gerekiyor Fiyat performans bakımından ideal kullanılabilir.

X-plode içerik bakımından piyasadaki en iyi ürünler arasında fiyatıda düştü fiyat performans servis sayısı bakımından ideal .Etki bakımından assult ile karşılaştırılırsa şayet ;
    X-plode açık ara fark atar (Not :Eski versiyon Assult ile kıyaslıyorum) Yeni versiyon assult bir çok yorum inceledim kullanıcıları pek tatmin etmemiş gözüküyor kullanıcılar eski versiyonu mumla arıyor.
    Konudan sapmış olmayalım Son dönemin yükselen iki yıldızı Hemo Rage ve Granade 50 cal .
    Sakatlık için geçmiş olsun Reddie faydalı bir başlık olmuş

Reddie bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş