Recep İvedik

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve FleXoR tarafından 24 Şubat 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    hafta sonu gece 12:30 matinesi en guzeli bence, coluk combalak yok sessiz sakin oh mis :)

2. _Çapkın.olguN_

_Çapkın.olguN_ Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Yazmayı unutmuşum..

Film goranın tam 4de 1 i kalitede..

30 milyar film 100 milyar oyuncu parasına mal olmuş..
    sadece 2. bölümde az sırıttım..Goraya gülen ciddi insanlar bu film için homurdana bilir..

3. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    -Güldüm ama kardım ağrımadı.
    -Evet ben de sinemadan erken çıkanlardanım. Aslında ben genelde filmlerin son bölümlerini izlerdim ama arkadaşlar çıkalım diye inat edince ben de onlara uydum. Ayağa kalktığımızda anladık ama artık iş işten geçmişti. Tekrar oturmaya yüzümüz tutmadı :D

4. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    Film gösterime girmeden 3 gün önce net üzerinden aldım bileti yoksa aynı gün almamın imkanı yoktu capitolde zira saat 6 da bile gişelerde ' recep ivedik filminin bütün seansları doludur'' yazısı vardı.

Çok güldüm herkes çok güldü demekki güzel film. Filmin bütcesi azdır ama halkı nereden vuracağını iyi tespit etmiş şahan. Ayrıca devamlı sinemasal değeri yok deyip sanatsal olmaya kasan arkadaslarıda kınıyorum. Kime göre sanat neye göre sanat diyorum. Sanatın bir açılımı varsa yada neye sanat deyip neye sanat denmediğinin açıklanmasınıda istiyorum.

Berkthagar, sehzadecelik ve diez bunu beğendi.
  5. sehzadecelik

sehzadecelik Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Heryer
    ben filme dün gittim.sonuçta bir recep ivedik bir skeç kahramanıydı ve bir skeci sinemaya uyarlamak zordur diye düşünüyorum bu yuzden bence şahan basarılı bir film çıkarmış ortaya uzun zamandır bu kadar gülmemiştim.

bu filmi gora ile karsılastırıp kötü diyenlere sadece bir konuda hak veriyorum gora daha iyiydi neden;

çünkü recep ivedikte espirilerin %99 sıradan bir zeka ürünü değil ancak gorada espirilerin çoğu bir zeka ürünü mesala adamın makinaya portakal koyup öbür taraftan fanta çıkarması gibi

bence bu film gora ile karsılastırmak iki filmede haksızlık tamam ikiside komedi filmi ama arada içerik bakımından dağlar kadar fark var

6. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    Veyron
    Kendi kişisel Fikrimi zaten ilk sayfada belirtmiştim ,
    İnan daha da fazla eleştirebilirim Recep İvedik filmini ,
    Fazlada saldırmak istemiyorum bir film yüzünden gereksiz tartışma çıkmasın .
    Bu konu ile ilgili
    Rastgeldiğim güzel bir yazıyı paylaşmak istiyorum ,
    ahmet hakan 2 mart 2008
    Hürriyet gazetesinde aşağıdaki şekilde eleştirdiği film

"recep ivedik: olmamış, sıfır

recep ivedik denilen adam şöyle bir adamdır:

kaba, taşkın, özgüven patlaması yaşayan bir adam...

teklifsiz, farklılıklara tahammülsüz, fazlasıyla iğrenç, düşüncesiz, görgüsüz, her ortama anında uyum sağlayan, posta koyarak işi bitiren, utanma nedir bilmeyen bir öküz...

ama aynı zamanda öküzlüğünün zerre kadar bile farkında değil...

ve her maganda gibi kendine özgü bir duygusallığı da var: öküz ruhunun götürdüğü yere gitmeye meraklı...

düşünsenize:

etrafımızda ne kadar çok recep ivedik var...

şahan gökbakar, televizyon skeci kahramanı recep ivedik'i, beyazperdeye taşıma kararı alınca "yoksa" demiştim, "türk mizahı yeni bir kahraman mı kazanıyor?"

fakat! heyhat!

olmamış... olmamış çünkü şahan ve togan biraderler, ellerindeki "muhteşem tip"i resmen harcamışlar.

incelikli gözlemlerin, zekáya dayalı esprilerin ve derinlikli karakterlerin yerini, kıytırık ve ucuz tipler almış...

sade suya tirit bir yüzeysellik ve bu yüzeysellikten doğan kusturucu derecede bayağılıklar...

esprileri zeká yerine başka yerlere dayayarak yapılan bu ucuzluğun, küfür edene gülenlerin memleketinde tutmayacağını kim iddia edebilir ki?

nitekim tuttu da...

ama keşke, şahan ve togan biraderler, "kısa yoldan parayı vurmanın gıcır keyfi" yerine, "derinlikli bir karakter yaratma"nın sabrına katlanıp sanatsal bir hazzı tercih etselerdi..."
    Kaynak:
    http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/haber.aspx?id=8352045&tarih=2008-03-02

7. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Kendisini salonda herkes recep abi diye çağırır saçı kesmeden önce görecektiniz aynı recepti :)

Sayfayı Paylaş