rear lateral raise?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve novizenj tarafından 10 Nisan 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. novizenj

novizenj Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    73
    sizce programda front lat pull down ve barbell bent over row gibi arka omuza da etki eden hareketler varken arka omuz için özel bir çalışmaya gerek varmı? rear lateral raise gibi?

2. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    ona ileride vücut şekillenmeye başladıktan sonra eksiklik hissedilirse karar vermek daha yerinde olur..

3. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    öyleyse uprıght row varsa ayrıca shrug çalışmaya veya pullover var ise dips yapmayada gerek yok.tezin yanlış.arka omuzlar en geç gelişen ve aslında omuzdaki bütünlüğü fotoğrafa yansıtan en önemli kısımdır.spor hayatımda bu güne kadar arka omuzlarım önde gidiyor diyen duymadım.adaptasyon dönemini atlatıp bölünmüş sistemlere geçiş yaptıktan sonra bence mutlaka here omuz idmanında yeri olmalı.kol görüntüsünü triceps ayrımını yansıtarak dahada estetik hale getirdiğinide unutmamak lazım.

diez bunu beğendi.
  4. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    arka omuz çalışması ihmal edilmemeli..verilen pozların cogunda vücudu dolu ve estetik göstermede en etkili bölgelerin başiında yer alıyor arka omuz..örnegin; side chest pose vermeye kalkışırsan, arka omuzlarının sana bu pozda ne kadar gerektgini anlarsın.. bazı insanlar vardır ki, mükemmel kütleleri vardır, ama bazı pozlarda olduklarından daha küçük görünürler..bunun nedeni, vücutta gelişme konusunda nispeten daha fazla direnen kritkik bölgelerdeki definasyon ve çizgilerin yetersiz olmasıdır..

bu arada triceps ayrımı için, özellikle rowing hareketlerinde triceps ayrımı cok iyi çalışıyor..one arm dumbell rowing, bent over barbell rowing vs gibi..

arka omuzda gerilimi yakalamak zor olabiliyor..özellikle dumbell veya machine versiyonları gibi çeşitleri deneyerek, çok hafif kilolar olmayacak şekilde biraz daha yüksek tekrarlarla gelişim sağlayabilirsin.

zoparrat bunu beğendi.
  5. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    ben bir süredir arka omuz çalışmasını sırt programıma ekledim. henüz karşılaştırma yapacak kadar uzun üsre olmadı ama memnunum şimdilik.

6. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Bencede alısma programlarından sonra omuza eklenılmelı rear sıde lateral raıse...

7. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    arka omuz konusunda sizlere katılıyorum..hatta karşımdakinin sırt pozunda ilk baktığım arka omuzdur..geliştirmesi kolay olmayan bir kastır ve sırt simetrisinde önemli kaslardandır..

belinizde ağrı vs yoksa öne eğilerek lateral yapılabilir ama benim gibi belde sıkıntı varsa incline benche yüz üstü yatıp lateral olarak yapılabilir..

farklı alternatifler var arka omuz için..

1 - oturarak dumbbell ile..

2 - düz benchi yükseltip yüz üstü yatarak

3 - kablo ile tek elle

4 - ayakta öne eğilerek

5 - cable cross over makinesinde oturarak çapraz çekerek

6 - uzun kollu pec deck te ters oturarak (reverse pec deck)

7 - incline sehpaya ters oturarak

Son düzenleme: 19 Nisan 2009
    Pain&Gain ve bonatschi bunu beğendi.
  8. makineci

makineci Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    arka omuzu ihmal etmeden her omuz antrenmanında yaparım ve sonucundan da oldukça memnunum. ben de kesinlikle ihmal edilmemesi gerekn bir hareket olduğunu düşünüyorum, en az bir press hareketi kadar önemli ve gerekli omuz için.

Sayfayı Paylaş