Reçel diyet için uygunmu?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Cyrax tarafından 7 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Cyrax

Cyrax Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba arkadaşlar yağı kesiyorum, tuzu azaltmayı başarıyorum, şekerdende vazgebiliyorum, ama şekersiz çay ile reçel şu sıralar vazgeçilmezim oldu, çilek reçeline sardım :)

nedir bunun zararı varmıdır diyet evresinde?, şekersiz çayın masum olduğunu biliyorumda reçelden çekinmemiz gerekiyormu?, teşekkürler şimdiden...

2. Cyrax

Cyrax Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Cevap yok :), googledende istediğim sonuca ulaşamadım...

3. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    e tabıkde tuzu sekerı kestım dıyosun bıde recel yıyorum dıyosun recel neyden yapılır meyva + seker

Son düzenleme: 7 Eylül 2011
  4. Cyrax

Cyrax Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Tamamda dostum tamamı ile kesmek ne kadar doğru?, 3 tane reçelli çileğin ne kadarı kiloya binerki?, sonuçta yağıda tuzuda tamamı ile kesmek zarar...

5. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    şekeri gün içine yayarak alabilirsin reçel yemektense. genel diyet programını bilmediğimden kesin yorum yapamıyorum ancak reçel bol şekerli olduğundan bünyeyi sakata getirebilir.

6. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    tuz ve yag olayı cok farklı cunku bırı gereklı bır mıneral dıgerı hormonal denge ıcın sart olan bır madde o yuzden tamamen kesmek ıyı degıldır

sekerı kesmek dogru karardır cunku ınsulın dengesıyle oynar bunun mıktarı yada baska bır yolu yoktur antrenman sonrası ve sabah ılk uyandıgın harıc basıt seker almak hıc dogru bır karar degıldır

7. Cyrax

Cyrax Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Tamam tamam 2 gündür yiyyordum bunuda keselim :), şekersiz çayı neyle içebiliriz acaba?, dün marketde diyet bisküviler gördüm, uygunmudur :)

8. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    aslında dıyet bıskuvılerın bazılarıda baya kalorılı ama etının form kepeklı bıskuvısı uygun gıbı

9. Cyrax

Cyrax Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Ben moskovada okuyorum dostum, burda eti yok da ararsam ona benzer şeyler bulurum, mesela bir markete girdim, şöyle bisküvülere felan bakıyorum diyelim, neye göz atmak lazım, yağ,şeker başka? ve bunların kaç gramlığının zararı çok azdır?

10. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    bence onlardan once ıcındekıler kısmını okuman gerek yanı seker olmasın yag olmasın gıbı

sonra besın ogelerıne bak yag az olsun seker az olsun hatta seker hıc olmasın

11. Cyrax

Cyrax Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Onlar yeterli yani, bir kutu bisküvüde 6 gr yağdan pekde çekinmemek gerekir diye düşünmekteyim dostum?, sabahları 0.5% yağlı sütle yulaf ile ballı mısıf gevreğini karıştırıp yiyyorum, 3 tane yumurtadan sonra sabahı geçiştiriyorum.

12. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    yag olayında sında kasmaya gerek yok dıyelım kı 75 kılosun kılonun 2 katı proteın 4 katı karbo alıyorsn gunluk 2000 de kalorı

75*2=150gr
    75*4=300gr
    =1800 kalorı

yanı sen 200 kalorı yagdan alabılırısn sorun yok

aslında asıl olay kalorıyı gecmemek ve yeterlı proteın karbonhıdrat almak

13. Cyrax

Cyrax Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Çok güzel diyorsun dostumda malesef ben bu kalori oranını ayarlıyamıyorum, 80 kilo idim, şuan 74de inmiş durumdayım 2 ay gibi sürede bence iyi, göğüste jinokomasti korkum vardı yağ olduğunu artık biliyorum, ama asıl sorunum şu, günlük kilomun 2 katı proteini nasıl ayarlıycam hiç ama hiç bilmiyorum, 3 olmadı 4 öğün yerim, ara öğünlerdede sık sık meyve yemeye çalışırım, öğlen yumruk boyutu tavuk göğsü yeterlimi diyeyim?, örnek veremedim başka :)

14. mahasamatman

mahasamatman Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Cyrax protein miktarını ayarlamanın en kolay yolu whey protein den geçer. 2 scoop ta 50 gram protein olur genelde ve kas gelişiminde standart uzun sürede kana karışan et ürünlerine göre daha verimli sonuçlar alırsın.

antremandan önce 1 sonrasında 1 ölçek whey ile 50 gram protein aldıktan sonra;

gün içerisinde öğlen yemeğinde olabildiğince az yağlı tavuk eti (göğüs bölgesi veya tavuk çevirme gibi birşey ise derisini yemeden),

yada 1 kutu ton balığı (ortalama 25 gram protein var büyüklerde),

yatmadan önce de 2-3 tatlı kaşığı (tepeleme doldurmadan) YAĞSIZ LOR peyniri veya kefir (Bunun çook faydasını görürsün) yersen gün boyunca vücuduna yeterli proteini sağlamış olursun.

Kalan ürünlerde internette kısa bir araştırmayla yediğinde ne kadar protein ne kadar karb. vs. var aşağı yukarı bulabilirsin. çok fazla milimetrik hesap yapmaya gerek yok 3'e 5'e bakma yani.

Bu arada reçele gelince: Reçelin neredeyse tamamına yakın kısmı bildiğimiz toz şekerden, yani basit şekerlerden oluşmaktadır. Burada forumlarda okursun "basit şekerden uzak durun" der hocalarımız. Bunu en büyük sebeplerinden birisi basit şekerin kanımızdaki insülin miktarını bir anda arttırması ve vücudu yağ depolamaya itmesidir.

Bu sebeple günde 3-5 tane yiyorum şekerden nolucak demeyle bir yere varamazsın çünki zaten o reçeli yedikten sonra vücudun artık belli bir süre boyunca yağ depolama moduna geçmiş bulunuyor. Reçeldeki Şekerde kahvaltıda tükettiğin birçok şeyden de daha hızlı kana karışacağından vücudunun göbeğinde o kahvaltın için güzel bir yer hazırlayacağından emin olabilirsin :)

Reçel, şeker, çikolata gibi basit karbonhidratları tüketmektense daha kompleks karbonhidratları tüketmen hem kilo vermen konusunda yardımcı olur hem de gün boyunca vücuduna daha dengeli bir şekilde karbonhidrat almanı sağlarlar.

Sana tavsiyem "Basit ve kompleks karbonhidratlar" ve "glisemik Endeks" ile ilgili biraz araştırma yapman. Sonra "yemiyorum yemiyorum ama bir türlü kilo veremiyorum" diyen insanlar furyasına katılırsın benden söylemesi

Cyrax bunu beğendi.
  15. Cyrax

Cyrax Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Eyvallah dostum, uzun uzunda yazmışsın :), güzel seyler malesef zararlı :), ben moskova'dan lor peyniri bulamadım, marketdeki hepsi de yağlı, ne tür peynir alsam bilemedim, sonuçta diyet önceliğim, zayıf olsamda bu yaglar yokmu!.

16. mahasamatman

mahasamatman Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Cyrax yurt dışında "Cottage Cheese" olarak arat. Türkiyede lor peynirii yiyoruz avrupadakiler "Cottage Cheese". türkçesi "Çiftlik peyniri" . sporcular orada onu yiyorlar bak bakalım rusyada varmıymış

17. loveofbody

loveofbody Yeni Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    reçel çok yüksek bir oranı şekerdir....

kandaki insülin oranın ne kadar yüksekse yağ yakma potansiyelin o kadar düşüktür....

şekerden olabildiğince kaçın....

tatlı ihtiyacını meyvelerden gider....kolay gelsin

18. Cyrax

Cyrax Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Sağol dostum :), çok yardımcı oldu, bulabilirsem çok iyi olacak, sabahları ve geceleri ne yiyeceğim derdinden kurtulurum :).

Aha buldum da dostum 12g yağ yazıyor, köy pendiri yazıyor üzerinde, tatsız tutsuz :), bumudur acaba?, yağdan çekinmelimiyiz, sonuçta diyetde yapıyoruz :)

Son düzenleme: 13 Eylül 2011
  19. adamkral

adamkral Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Evet resimdeki lor peyniri %99.

20. mahasamatman

mahasamatman Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Evet doğrudur, ne kadar az yağ o kadar iyi ama tabi yinede o kadarda yağ dan fellik fellik kaçmanın bir anlamı yok :)

Tatsız tuzsuz olması zaten doğru peyniri bulduğunu kesinleştiriyor :))))

Sayfayı Paylaş