Ramazanda neler kaybederim.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve BassHunter tarafından 10 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 23 üye.
  1. Body.

Body. Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38

Mükemmel fikir, çok iyi, çok süpeer, harika, aah muhteşem, kusursuzz, nasılda aklıma gelmedi.

2. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    İftar 20,30 civarı sanırım , iftarı pilav makarna benzeri ile yapıp saat 22,00 gibi ant.ğitmek , çok ağır olmamak koşuluyla örneğin temel hareketler 3*8 ya da 4*8 sadece hafif kilo ile yapmak benim niyetim.
    23,00 gibi ant.sonrası bir ölçek whey eve dönüşte bol proteinli bişeyler yiyip yatmak, sahurda 4-5 yumurta vs proteinli gıdalar , yulaf en son da yatmadan uzun süreli protein alımı sağlamak için bir ölçek whey 500 ml süt ile ...
    Antremanı Haftada en çok 3 gün düşünüyorum , salı perşembe cumartesi gibi ..
    Ramazanda zaten eğer oruç tutuyorsanız bir şey katamazsınız vücuda , amaç olanı korumaktır
    Geçen sene bir ay ara verip yüzmüştüm haftada üç kere , belden 5 cm , koldan 2-3 kadar hacim gitmişti :( kendimi küçülmüş ufalmış hissediyordum :( bir daha ramazanda ara vermemeye karar verdim

3. Body.

Body. Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Bence insan istedimi bişey kaybetmeden hatta biraz kazanarak bile atlatır ramazanı

4. alistanblue

alistanblue Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ticaret
    Yer:
    İstanbul

katılıyorum... geçen ramazanda spor yapmadığım halde yediklerime dikkat ettiğim için nerdeyse ölçü kaybetmedim ayrıca ramazandan sonra spora başladığımda daha hızlı büyüdüğümü farkettim çünkü nasılsa birkaç ayda bir sporu bir iki hafta bırakıp kaslarımızı dinlendirdiğimizde ondan soraki süreçte tekrar spora başladığımızda kaslarımız daha hızlı büyüyorsa ramazanıda bir aylık kas dinlendirme süreci olarak düşünelim... AYRICA RAMAZAN AYINDAN BU KADAR KORKMAYALIM BİZE BU VÜCUDU VEREN BU GÜCÜ KUVVETİ VEREN RABBİMİZE NANKÖRLÜK ETMEYELİM.......... bir ayda kimse ariyip bitmez heleki yediklerine dikkat ederse

5. zrb20

zrb20 Üye

Beğenileri:
    219
    Ödül Puanları:
    53
    dinim body olmadığına göre usulüne uygun beslenip oruç tutacaz. bu bedeni ve sağlığı veren rabbimize şükredecez. tabi bi sağlık sorunumuz yoksa.. sporu biz yapalım spor bizi yapmasın.

BodBody bunu beğendi.
  6. oniks41

oniks41 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    ben evde çalıştığım için sorun olmayacak.:) Zaten amacım yağ yakıp,sadece fit bir görünüm elde etmek şu an için.
    O yüzden büyük ihtimalle antremanları gece 22:30 civarlarında yapıcam. Antreman sonrası hafif soğuk bir duş alıp,sahura kadar ki süreyi protein alarak geçiricem. Sahurdada oldukça hafif yiyecekler yemeği düşünüyorum.Malum yiyip yatıyoruz,sonra yağ bağlamayalım :D

Salona giden arkadaşlar için: Bizim burda profosyonel olarak çalışan bir tanıdığım var. Kendisi ramazan aylarında antrenmanlara devam ediyor oruçluyken bile.
    Taktiği şu: İftara 45-50 dakika kala salona gidiyor,eve geldiğinde zaten ezan okunmuş oluyor.
    Ama bu dediğimi salonu evine yakın olanlar yapabilirler ancak

7. slamon12

slamon12 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Evet bende öyle yapıyorum.Kardiyoya iftardan 30 dk önce gidiyorum 40 dk kardiyo ile bitirip eve geldiğimde ezan okunmuş oluyor.Salon evin hemen karşısında.

8. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Bende ant.ı iftardan öncesi mi yapsam , sonraya mı bıraksam bilmiyorum.
    Önceye bırakırsam idmandan çıkınca eve yürüme mesafesi var bi 10-15 dk.düşer bayılırmıyım ki :D o saatte (iftar vakti) nde etrafta da kimse yok teraviye kadar yatarım herhalde sokaklarda :D
    yoksa iftar dan 1,5 saat sonrasına mı bıraksam , onun da tek dezavantajı yiyip yatmak oluuyor ..
    Her ikisi de olabilir aslında daha tam karar vermedim , deneme yanılma (ya da deneme bayılma ) :D :D yöntemiyle karara varıcam sanırım :D

9. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Bence iftardan sonra zaman ksııtlamanız yok ise o zzaman 1-1,5 saat dinlenip o şekilde salona gitmek en mantıklısı olacaktır diye düşünüyorum. ben çalışmadığım günler dediğim şekilde yapıcam .bakalım hayırlısı artık.Zaten Allah o gücü verir ben inanıyorum varsın vücuttanm bişeyler eksilsin ama oruç tutup spora gidince manevi yönden daha bir gaza geliyorum :)

saygılar...

10. BassHunter

BassHunter Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Spor salonuyla konuşup saatleri öğrenmek lazım. Geç kapatıyorlarsa orucumu açar giderim. Yok erken kapıyorlarsa iftara az bir zaman kala yaparız. Bu arada konu baya tutuldu. Ramazanda yapılacak uygulamalarla ilgili sorusu olanlar da yazabilir. Konunun başında belirtiğim gibi birçok kişi merak ediyor

11. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    benim salon 23,30 da kapatıyor , o yüzden şanslıyım ama sanırım ramazanda bir çok salon kapanma saatini ileri bir saate çekecektir , iftarın geç olması dolayısıyla.
    zaten ramazanın sonuna doğru iftar saat 20,00 e kadar bile geliyor yarım saat avantajlı hale geliyoruz yani :D

12. Miracle

Miracle Üye

Beğenileri:
    243
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ticaret
    Ramazan için casein protein alıcam inş yarın.
    Sahura kadar ara ara tavuk (gogus) yicem.
    Sahurda hafif makarna veya pilav yanına ton baligi veya tavuk. Süt + yumurta da yerim midem kaldırır :)

İftar corba az pilav tavuk. 1 saat dınlenmeden sonra spor hafif tek bölge+ cardio seklinde.
    Eve gelince protein agırlıklı yıne tavuk tonbalıgı yumurta gibi yiyip vur kafayı uyku.

Proteın tozlarını sahurda 1.5 ölcek casein + 0.5 whey olarak,
    ant sonu 1 ölcek olarak alıcam inş.

Zaten 1.5 aydır toza ara verdım, artık baslayalım yavastan =)

13. murat2

murat2 Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Beslenme dikkat edebilirsin
    Evde mekik şınav barfix ve dumbell ile kol bacak sırt omuz hareketlerini sadece formda kalmak için yapabilirsin
    Ağır alet temin edersen hacime yönelik çalışabilirsin

14. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
  15. BuLLsNaKe

BuLLsNaKe Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Ramazanda neler kaybederim başlığı ama ona dair pek bişey konuşulmamıs burda kas kaybı konularına değinsek biraz teşekkürler.

16. ahmetovic100

ahmetovic100 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    ben 3 kere almayı dğşünüyorum iftardan sonra hemen spor(tıkanmıyorum çalışırken) sonra karbonhidrat pro karışımım sonra bi 2 saat sonra yemek yiyip bi daha üstüne sonra bi de sahurda yemeğim bittikten sonra bi daha .şimdi normalde bu ürün gün içinde 3 öğün kullanıyo ana öğünlerden 30 45 dk sonra alınıyo kilo aldırıyo ben de ramaznda enazından kilomu korumak için yeniden aldım ürünü sence iftarla sahur araında 3 kere kullanmam fazla mı olur ???saygılar

17. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih

Sorunun cevabı thums:

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/y...ni-t41016.html

18. Bordo Mavi | 61

Bordo Mavi | 61 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    bende ramazan başlandıgıcından bu yana 15 günlük dilimde 1.25 kg. vermişim. ama yapacak bişe yok, Oruç bedenin zekâtıdır.

elimden geldiğince iftardan sonra salona gidip formumdan düşmemeyi planlıyorum.

şu ana kadar bundan hariç bi problem yok..

19. atakan123123

atakan123123 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Şişli/İstanbul
    Bende geçen sene ramazan ayından 2ay önce başladığım bu spora yine geçen seneki gibi devam ediyorum yani Allah affetsin ama gelişimi yavaşlatmamak ve kas yakmamak için oruç tutmuyorum.Hacim korumak bir yana gelişimi sıfırlamak bana boşa kürek çekmek gibi geliyor.1.5senede vücutun çok mu iyi oldu derseniz hayır kas namına pek bir şey yok.17kg veren bir insanın kas kazanamaması da gayet doğal sayılabilir tabi.Artık önümüzdeki ay ve yıllar için çabalıyorum.

Sayfayı Paylaş