Ramazanda neler kaybederim.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve BassHunter tarafından 10 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 23 üye.
  1. BassHunter

BassHunter Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Evet bu konunun herkesin aklında olduğunun farkındayım. Konuyu nereye açacağıma tam karar veremedim en uygun burası geldi yanlışsa kusura bakmayın.

Benim gibi yaz başında bu spora başlayan arkadaşlar çok onlarada yardımcı bir sorum olacak. Spora mayıs ayında başladım. 2.ayı tamamladım. Biliyorsunuz önümüzde yaklaşan bir ramazan var. Ramazan ayında oruç tutacağım. Spora yeni başladım ve dananın kuyruğunu kopacağı zamanlarda olduğumu düşünüyorum.

1. Olasılık:
    Ramazanın yaza gelmesiyle iftarda geç saatlerde okunacak yarın spor salonuyla konuşup kaçta kapanacağını öğreneceğim. Saatler ayarlanacaksa salonu ben bile kapatabilirim. Buna bağlı olarak uyku düzenimi ayarlayabilirim. Beslenme konusunda fikirleriniz önemli zira herşeye açığım

2. Olasılık:
    Ramazan ayında evde çalışmakta bir seçenek fakat 5kg lık 2 dambell ile spor salonundaki verimi alamıyacağım aşikâr. (spor salonu üyeliğini dondurabilirim)

3. Olasılık:
    Tamamen ara vermek. Ramazan sonunda sıfırdan başlamış olmaktan bir farkı olacağını düşünmüyorum.

Sizin fikirlerinizi almak istedim.

2. occaner

occaner Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    konya
    antrenman konusunda ne yaparsanız bılemem; sizin tercihinizdir ama evde yapabılecegınız bırtakım antrenmanları yapın.eger gec saatlerde salona gıdebılırsenız arada da salona gıdersınız.en azından formunuzu korumus olursunuz.. beslenme konusunda fazla endıse yapmayın.
    muhakkak normal zamanlardakı gıbı olmayacaktır ama yınede zararınızı en aza ındırebılırsınız.

geceleri gündüze, gündüzleri gecelere cevirin :)
    aksam ıftardan sonra 2-3 aralıklarla sureklı sahur vaktıne kadar proteınlı yemek yıyın.eger ertesı gun ıse gıtme durumunuz varsa, uyku sorun olur dersenız yatmadan once yanınıza sut ıle bi proteın shake koyup gece 2 dakıkada ıcebılırsınız.
    varsa sahurda casein proteinide kullanabılırsınız.

3. BassHunter

BassHunter Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Uyku hiç sorun değil. Sahura kadar uyanık kalabilirim. Protein tozu konusunda ise kararsızım yaştan dolayı acak elden alabılırım. Eldende hangi ürünler mevcud bilmiyorum. Araştırmam lazım

Son düzenleme: 11 Temmuz 2011
  4. occaner

occaner Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    konya

proteın tozu onerısını zaten uyku sorununuz varsa yemek hazırlamayazsanız dıye demıstım.
    madem sahura kadar uykanık kalabılırsın; gecelerı yemek yıyebılırsın..

5. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Her yıl ramazan ayında forumda bu tarz konular patlama yaşar:) Geçen sene ramazandaki yazılardan hatırladığım kadarıyla, bu Allah ın emrettiği birşey, kas kaybetmişim, kaybetmemişim fark etmez. Tabii sporcu olarak kas kaybını minimuma indirerek oruç tutmak çok iyi bir fikir peki nasıl olabilir? Sahurda geç sindirilen proteinlerini tüketimi ve kompleks karbonhidrat alımı daha iyi olacaktır. İftar vakti ile aşırıya kaçılmayacak şekilde kompleks karbonhidrat ve protein tüketimi devam etmeli. Tabii sahura kadar 3-4 saatte bir yemek yemek daha iyi olur.
    Benim uygulama şeklim:
    Sahurda 100gr yulaf, 0.5-1kg arası yoğurt, 1.5-2 ölçek protein tozu
    İftar 1.5-2 protein tozu, glutamine ve pre workout (tercih edene redbull da olur)
    Bundan sonra 1-1,5 saat antreman
    Antreman sonrası et, pilav, makarna veya yulaf
    Teravih namazı
    tekrar yumurta veya et
    Sahura kadar uyku

loveofbody, zrb20, SlipKnoT16 ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
  6. BassHunter

BassHunter Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    O zaman beslenmemin içerisinde protein tozu bulunması gerekiyor. Peki iftarda normal yemek yesem. 1.5 saat sonra antrenman yapıp antrenman sonrası protein tozu kullanmam uygun olurmu. Yani sahurda 1, antrenman sonrası 1

7. H4k4nn

H4k4nn Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    antrenman sonrası izole yada konsantre whey kullanın sahurda yatmadan once kasein proteini

BassHunter bunu beğendi.
  8. Emrahbozoglu

Emrahbozoglu Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Ağırlık çalışmanı da çok hafiflet sadece kas çalışsın zorlama,bence boş geçmek en mantıklısı.

9. BassHunter

BassHunter Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Hacmimi korusam yeterli benim için.

10. Chillolut

Chillolut Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar ramazan ayı boyunca birçoğumuz salona gitmeyeceğini söylüyor. Ben de bu sporda yeni sayılırım 6 aydır düzenli olarak çalışıyorum. 59 kg - 1.75 boy ile başladım ve 68 kiloya kadar ulaştım fakat son birbuçuk ayda kullandığım whey protein bittiği için ramazana kadar kullanmadan devam etmek istedim tabi amino asit kullanımına devam ettim. Kilo ve ölçülerde bir miktar düşüş oldu 4 kilo verdim. Bunu yetersiz beslenmeye bağlıyorum. Sizce tekrar aynı kiloya ulaşmak için ramazan ayı boyunca protein mi kullanmalıyım yoksa karbonhidrat mı? Bu süre zarfında evde şınav, mekik ve barfiks çalışmalı mıyım? Cevap yazacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

11. H4k4nn

H4k4nn Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Ramazan'dan sonra hedeflerine kolayca ulasabilirsin.

Ramazan ıcın formunu korumanı protein-k.hidrat dengelemesini iyi yapabilmen gerekli

12. sonçözüm

sonçözüm Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Peki arkadaşlar iftardan önce antreman yapılması durumuna ne dersiniz? Mesela tam iftar vaktine yakın bitirilmek üzere standart antremanımızı yapsak, sonra gidip iftarda bir güzel yesek nasıl olur? Bana kalırsa iftardan sonra yediklerimizin bir miktar sindirilmesi ve sonra antremana gitmek gayet zor olacak gibi geliyor. Malesef spor salonunun erken kapanması da buna bir sebep. Tabi bu şekilde pre workout ürünleri kullanamıyor olacağız ama başka türlü de antreman yapamayacağım gibi gözüküyor. Cevabınız için teşekkürler.

13. mtcinar

mtcinar Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Teknisyen
    Yer:
    İstanbul
    Ben de iftara yakın hafif kilolarla antrenman yapmayı düşünüyorum. Zaten çok fazla supplement kullanan birisi değilim. Ramazan da da sadece aminoya devam etmeyi düşünüyorum. Amacım sadece formumu korumak ne gitsin ne gelsin çok önemli değil ama giderse mümkünse göbekten gitsin:) Kardiyoyu 5dk bisiklete düşürücem ve haftada 2 gün gidicem sadece 1i çarşamba veya perşembe olucak diğeri cumartesi bakalım inşallah kaybedeciğimiz sadece yağlarımız olur:))

14. Body.

Body. Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    İftar ile sahur arasında 15 - 16 saat lik bi fark var beyler bu kadar saat yemek yiyemeyeceğiz bunu iftardan sahura kadar olan sürede telafi etmeyi düşünüyoruz madem, iftarla sahur arasında bol proteinli olarak ne yiyebiliriz peki sizce ? herkezin bi düşüncesi var heralde kafasında onu paylaşalım hep beraber faydalanalım. Ben şimdilik ton balığı düşünüyorum ama onuda ancak haftada 2-3 gün yiyebiliriz fazlası zarar.

İftardan sahura kadar neler yiyelim ?

sultanmehmed bunu beğendi.
  15. BassHunter

BassHunter Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    çalışmadığım için iftardan-sahura yaşayacağım diyebilirim. Bu sürede protein ihtiyacını, protein tozundan karşılayacağım. Bol karbonhidrat ve bol şekerli besinler tüketmeyi düşünüyorum.

16. HDMI

HDMI Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    "tutmayın kurtulun :D:D"

evet şeytanım dumbelllls

17. Body.

Body. Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Bende toz kullanıcam ama kullanmayanlar içinde tavsiye lazım, sonuçta iftardan sahura kadar en fazla 1 ölçek hadi bilemedin 2 içersin ki 2.si fazla gelir diyede düşünüyorum

18. billgoldberg

billgoldberg Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    4. olasılık oruc tutma aynen devam...

19. BassHunter

BassHunter Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Oruç tutmamak gibi bir seçenek yok dini yükümlülüğü yerine getireceğiz

Bu arada protein tozunu antrenman sonrası 1 ölçek - sahurda 1 ölçek olarak almayı düşünüyorum.

BodBody bunu beğendi.
  20. HDMI

HDMI Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    Ben 1 aylığına aleviliğe geçecem.