Ramazanda kilo verme

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Clean tarafından 31 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Clean

Clean Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Istanbul
    Bu başlıkta altında bir çok konu açtım ama tam olarak istediğim cevabı alamadım ben 6-7 ay öncesinde 97 kiloydum 79 kiloya düştüm fakat ramazanda kilo aldım 80.5 kilo oldum bu kiloları vermek istiyorum vücut ölçülerim ise şöyle :
    Boy 175
    Kilo 80.5
    Omuz 116
    Bel 97
    Göğüs 99
    Tahmin edebileceğiniz gibi vücudumda yağlanma var bu yağlanmaları bir nebze de olsa azaltmak kilo vermek istiyorum boyumla orantılı olması için 75 kiloya düşmek istiyorum bu işleme ramazanda başlamak istiyorum nasıl yapabilirim cevaplarınızı,önerilerinizi,tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler iyi forumlar...

2. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.401
    Ödül Puanları:
    123
    Esas noktayı belirtmemişsiniz; oruç tutuyor musunuz ? Yani Ramazanda daha sağlıklı beslenirim diye mi bu yola başvuruyorsunuz yoksa oruç tutacak mısınız ? Ona göre cardio ve antreman şekli önerilebilir

demircan256 bunu beğendi.
  3. Clean

Clean Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Istanbul
    Oruç tutuyorum ama iftarda yemeği çok kaçırdığım için kilo aldım bende iftarda ve sahurda ne yemeli ne yememeli hangi hareketleri yapmam gerekir bu arada evde yapacağım hareketleri önerirseniz sevinirim teşekkürler

4. Violinfeo

Violinfeo Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    ben iftarda 75 kilodan 70.6 kiloya düştüm nedeni ise sadece protein ağırlıklı beslenmem yağlı yememem.Ekmeği kısmalısın onun dışında baklava ve yemekten sonra tatlı yeme

Clean bunu beğendi.
  5. Clean

Clean Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Istanbul
    Peki sahurda nasıl beslenmeliyim ne yemeliyim ne kadar yemeliyim ?

6. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.223
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Öncelikle şöyle söylemek gerek ;

1-Diyet yapanların temel unsuru ; çok öğün az yemek şeklinde dir. Bu şekild emetabolizmayı hızlandırırız ve kilo vermemiz daha kolay olur.

Ancak Ramazan ayından bu olay ( oruç tutuyor iseniz ) tam tersine olur kilo vermek kimilerine göre '' zaten az yemek yiyoruz kilo kolay verilir'' gibi görüşleri aslında yanlıştır.

Ramazanda özellikle oruç tutan kişileirn kilo vermeleri daha zordur.Az öğün yeriz ve buda metabolizmayı yavaşlatır,haliyle kilo vermemiz zorlaşır.

Kıssadan hisse ; Razman ayı kilo vermek için yalış zaman.

Son olarak Ramazan ayının böyle sıcakalrda olması bu tezi yıkar bunuda unutmamak gerekir:) Yani normal mevsimelrdeki gibi kilo vermek zor olmaz oda hava şartlarından kaynaklanır.( aşırı sıcakta tutulan oruç)

Clean bunu beğendi.
  7. Clean

Clean Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Istanbul
    Peki teşekkürler tavsiyenizi dikkate alacağım