Ramazanda Definasyon

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Ayberk95 tarafından 29 Haziran 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Ayberk95

Ayberk95 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar hepinize selam,foruma şubatta üye oldum ama aktif olarak bu aylarda kullanmaya başladım :D Birkaç şey danışacağım sizlere yaklaşık 1 senedir bb yapıyorum.Öncesinde 108 kiloydum ve 5-6 ay gibi bir sürede 70 kiloya düştüm,sonra ağırlıkla çalışmaya başladım ve ramazana kadar devam ettim beslenmem çok düzgündü ve cheat çok fazla yapmadım malum zaten oturtmuştum beslenme düzenimi.Ramazanın ilk sahurundan önceki gün yaptığım idmandan önce ölçülerimi aldım fakat hatırladıklarım sadece 79 kg. olduğum ve kol ölçümün 38.5 olduğu.Supplement olarak whey,amino,bcaa,glutamine kullandım.Ramazanda da zaten uzun bir süre gün içerisinde aç kalacağımızdan dolayı definasyon yapayım dedim yağ oranım %12-%13 civarlarında idi.Bir beslenme programı yaptım bunu sizinle paylaşmak istedim ve doğru mu yanlış mı olduğunu yorumlarsanız sevinirim.

Sahur
    ilk 10 gün
    8 yumurta(1i tam)
    100 gr yulaf
    2 bardak yeşilçay
    1.5lt su
    sebze

iftar
    ilk 10 gün
    100gr tavuk
    100gr bulgur
    sebze
    whey protein(son 5-6 ölçek kalmıştı 10 günün 6 günü falan kullandım.)
    11.günden itibaren(şuan bu şekilde)
    9 yumurta(1itam)
    50gr yulaf
    2 bardak yeşilçay
    1.5lt su
    sebze
    iftar
    250gr tavuk
    50gr bulgur
    sebze
    2 hurma

Ayrıca her gün iftardan sonra 500ml su içiyorum yani toplamda 2-2.5 lt su olmuş oluyor.15.günden sonra tavuk 300 gr yumurta 10 olacak ve karbonhidrat kaynaklarının miktarı 25 gr son hafta ise ketogenic diyet yapmayı düşünüyorum.Sadece 1 gün kaçamak yaptım oda bir yakınımız vefat ettiği için onun duasına gittim orada da klasik dua yemeklerinden yedim(pilav-et-baklava :) ) yorumlarınızı bekliyorum.Sizce başarılı olur mu bu kalan süre içerisinde de geçen sürede en üstteki karın kaslarım sıkınca meydana çıkıyor.Ama daha sıkmadan ortaya çıkabileceği bir formda değilim.Kardiyo yapabilsem çok iyi olacak ama yapamıyorum tavsiyelere açığım.

Sayfayı Paylaş