Ramazanda Beslenme İçin Definasyon Diyeti Yaptım Sizce Nasıl?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve xean tarafından 26 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. xean

xean Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Ramazan yemek programı

Bu programla günlük yaklaşık 170 gram protein vücuda giriyor.

IFTARDAN ONCE YEMEK YAPILIRKI ANTREMANDAN GELINCE VAKIT KAYBEDILMESIN

(500-600 gram tavuk göğsü //ben Yoğurtlu baharatlı ve az tuzlu sosla pişiriyorum//+ bir su bardağı bulgur pişirilir )
    ----
    YAZMAYI UNUTMUŞUM TABİKİ İFTARDAN SAHURA KADARKİ SÜREDE 3-4 LİTRE SU.BU HEM TOK KALMAMIZDA YARDIMCI OLACAK HEMDE YAĞ YAKIMINDA.ZATEN ÇOĞU KİŞİ BİLİYORDUR

----
    Şimdi bu yaptığımız yemek sahurdaki öğünün pilavı bol olmak şartıyla 4 parçaya bölünür.

Iftarda
    1-yemek yemeden direkt sekersiz bir kahve icip (çok yoğun ve ikisi bir arada değil! Küçük fincana biraz kahve atıp suyla yapılır) suyunla hemen spor salonuna gidiyorsun ve suyla orucu açıyorsun.

2-40 dakika yürüyüş (6 hızda) ardından ağırlık antremanı

Antremandan hemen sonra 3-4 tane jelibon + (ben daha yeterli kas hacmina sahip olmadığım için whey kullanmıyorum) tavuk+pilav

3-birinci öğünden 1 saat sonra 2. Öğün (pilav+tavuk)(bir avuç kavrulmuş yer fıstığı)

4-ikinci öğünden 1 saat sonra 3. Öğün (pilav+tavuk)(elma)

5-sahurda (bol pilav+tavuk ) + (160gram light beyaz peynirle 3 yumurtalı omlet)

Not:Iftarda aç karnına koşma sebebim yağ yakmak.Tabi ki biraz zorlayacaktır.Saat 6da yatıp 14de kalkacağım.İş okul vs olmadığı için şartlarım buna elveriyor.

Son düzenleme: 26 Haziran 2014
  2. Orkun Oltu

Orkun Oltu Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    chef
    Kas kazanamassın bu programla üstüne olan kasınıda kaybedersin antremanını imkanın varsa iftardan önce hafif şekilde yap iftarıda antremandan sonra yap daha sağlıklı

3. TheROCK-59

TheROCK-59 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    Tekirdağ
    Bırak zaman kaybetmeyi böyle olursa kas kaybedeceksin. İftarda orucunu aç yemeğini ye bol enerji alabileceğin şekilde sonrasında oyalan yediklerini hissettikten sonra yap antremanını. Sahurda vaktin olursa hemen uyuma.

4. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Bu kadar acligin uzerine antremanla metabolizman kaslarini paramparca edecektir. Ayrica 1er saat arayla bu kadar yemek yemek zor olacaktir.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

5. xean

xean Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Arkadaşlar evet bir hatam var jelibonu agirlik antremanindan sonraya koymuşum burası hatalı.Kardiyodan hemen sonra ağırlık antremanından önce 3 tane ortasında 2 tane en mantıklısı
    --- Mesaj birleştirildi, 28 Haziran 2014 ---
    kardeşim madem çok fazla bilgin yok paramparça olacaktır demede kayıp olacaktır de.Kardiyo dediğim koşma yani bacak kasları çalışıyor.tamam bacak kaslarında kayıp fazla olur ama diger kaslarda kayıp daha az olur. Yaktığın yağ ile kar zarar kiyaslarsan karlisin (suan % 13 yagim var ben definasyonda oldugum için amacim yag yakmak oldugundan karliyim diyorum) kardiyodan hemen sonra (yanlis yazmisim fakat düzelttim) agirlik antremanindan hemen önce 3 tane agirlik antremaninda 2 tane jelibon yiyeceğim. Öyle kaslarimi kolay kolay paramparca etmem
    --- Mesaj birleştirildi, 28 Haziran 2014 ---
    Ayrıca fotoğraflarımı çektim ramazandan sonrada çekerim. Bu programın % 100 canlı deneği olarak gelişimi görürüz.

Son düzenleme: 28 Haziran 2014

Sayfayı Paylaş