Ramazan ve kas kaybı

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve EmiRuN tarafından 8 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. EmiRuN

EmiRuN Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Sayın hocalarım ve sevgili sporcu arkadaşlarım öncelikle forumda yeni olduğumu ve bu forumun kendimi yönlendirmede büyük katkısı olduğunu belirtmek isterim. 18 yaşındayım ve daha sadece 5 aydır bu sporu yapıyorum yolun başındayım ancak okuğum ve duyduğum şeylerle kendime ufak tefek bilgiler çıkarmaya çalışıyorum. Bu konuda sormak istediğim şey ramazan ayında oruç dolayısıyla bir miktar kas kaybı oluyor.Bu kas kaybını efedrin ile önliyebilir miyiz? Bu husus hakkında hocalarım açıklık getirebilirse memnun olurum. Şimdiden teşekkürler

2. SametE

SametE Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ben de aynı şekilde 5. ayımdayım, benim de kafama takılan bir konu bu, forumda araştırdım ramazanla ilgili bilgiler var aslında, ama yine de bilgisi, tecrübesi olanlar buradan bilgi verirlerse sevinirim.

3. tunerboy

tunerboy Yeni Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Bende aynı soruyu sormak istİyorum hocalarımızdan cevap bekliyorum ..

4. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    haberturk.com/saglik/haber/540599-bakanliktan-ramazanda-beslenme-onerileri

Bu linkteki beslenme önerilerine uyun. İftar-sahur aralığında 3 lt nin üstünde su içmeye çalışın.

Antremanı iftar öncesi hafif tempo yada iftardan 1 saat sonra yapın..

Ağır kilolara çok abanmayın amaç kasları gerilimden uzak tutmamak olsun..

Casein proteini kandırmacalarına aldanmayın, kullanmayın demiyorum ama casein kullansanız da form kaybedeceğinizi bilin..

Bu ayı bir arınma ayı olarak düşünün.. -ki öyle- Kaslarınızın bu aydan sonra daha iyi gelişeceğini bu ayda vücudunuzun temizlendiğini düşünün kendinizi rahat hissedin.

SametE, zrb20, Azi ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  5. vveedi41

vveedi41 Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    esnaf
    Yer:
    ankara
    ilginçmiş kardeş efedrinle nası önleyeceksin ramazanda kas kaybını anlamadım.efedrinin mevzusu çok hızlı kilo kaybı.çok hızlıda su kaybı.bi ara kullandım kilo problemimde yoktu.kahve dışında başka şeylerle karıştırdım ciddi ritim bozukluğu yaptı.kötü kafalar yaşadım.değil ramazanı bunu normal zamanda kullanmak akıl karı değil.konu eski ama aramadan geldim bende.aman diyim işiniz olmasın.

6. Gecce

Gecce Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Ağır kilolarla çalışılmamasının sebebi, kasların yenileme/gelişim süreci yaşarken açlığa bağlı olarak zayıflaması mı acaba ? Yoksa sebebi başka mı ?

7. Justice League

Justice League Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Bana göre açlığa bağlı olması çünkü kaslar gün içinde beslenmek zorundadır ama sahur ve ya iftarda yediğin en fazla 6-8 saat seni tok tutar...Ama vücut sürekli besin ister ve alamayınca gün içerisinde kendi kendini yer..Ramazanda kasların protein ihtiyacını karşılamak zor oluyo..Ama enerjik olmak için vitamin takviyeleri alınabilir..

Sayfayı Paylaş