Ramazan sonrası form durumu,

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve münzevi tarafından 22 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    S.a. arkadaşlar,

Benzer durumda olanlar veya merak edenler için tecrübemi paylaşayım. Yaklaşık 6 ay süren çalışma sonunda Ramazan'dan iki hafta önce seyahat ve Ramazan ayı dolayısı ile 1.5 aylık bir ara vermiş oldum. Yaklaşık 3 kilo kaybım olmakla birlikte hacim olarak gözle görülür bir kayıp yaşamadığımı söyleyebilirim. Bu aradan sonraki ilk ısınma idmanımda gördüğüm kadarı ile %10 gibi de bir güç kaybı söz konusu, ama sanırım 2 hafta içinde eski değerlere ulaşırım.

Uzun lafın kısası Ramazan öncesi savunduklarımızı şimdi tecrübe ile sabitlemiş olduk. Öyle 1 veya 1.5 aylık ara ile benim gibi çok yetersiz bir altyapıya sahip bir adamın bile korkulacak bir kayıp yaşama durumu yokmuş. Kayıtlara geçsin.

2. brhmcr

brhmcr Guest

Daha az kayipla bile kurtulmak mumkun:) Siz de bir de seyahat vs var.

3. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Bir güncelleme daha yapayım. 1.5 aylık aradan sonra yaklaşık 1 ay düzenli idman sonrası kilo, hacim ve güç olarak bıraktığım noktanın üzerine çıktım, ki sadece bir ayda toparlamanın da ötesinde ileri bir duruma gelmem doğrusu beni de şaşırttı. Ramazandan önce bir aylık aradan bir şey olmaz diyordum, artık ara vermenin faydası var diyorum. :)

Sayfayı Paylaş