Ramazan geldi çaresiz kaldım.

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve byserhatt tarafından 20 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. byserhatt

byserhatt Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Selamlar. Çoğu yerdeki konuları okudum Ramazan ile ilgili yazıları,açılmış konuları inceledim ama çıkmaza girdim.

Akşam antrenman yapamam mümkün değil. Neden mümkün değil ?

- Gittiğim salon biraz küçük ve akşamki yoğunluğu azaltmak içün yeni kayıt olanlara ( ben mesela ) saat 18.00 den önce gelmelerini şart koşuyor kayıt formunda.

Akşamları özellikle gece yarısı ve sonrası yiyeceğim ana ve ara öğünler bana yaramıyor kendimi kötü hissediyorum.

Ne yapmalıyım ? 1 ay antrenmanlara beslenmeye ara versem çok kas kaybı yaşar mıyım ?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:04 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:50 ----------

Ayrıca supplement kullanamıyorum piyasası çok pahalı bu da başka bir varan .

2. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Ben olsam 17:00 gibi gidip 3 hareketten tek bölge girer eve dönünce de vurur kafayı yatardım.

Ramazanda oruç tutuyorsanız zaten kas kütlesi ekleme gibi bir düşünceniz olmasın, mevcut kütleyi korusanız kafi.

3. Duratec

Duratec Üye

Beğenileri:
    659
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ankara
    Selam,

1. si Salonunuzun üyeleri arasında ayrımcılık yapıyor olması çok çok saçma geldi.. Ben olsam ilk fırsatta değiştirirdim o salonu.. Torpilli üyeler şu saatte gelsin yeni yazılanlar bu saatte diye bişey saçmalık.. Herkes aynı zamanda sporunu yapma hakkına sahiptir bence sonuçta para verip üye oluyorsunuz.

Yok bu salonda devam edeceğim diyorsanız da benim önerim akşam 6 dan önce gidip her gün sadece 1 bölgeyi çalıştırmanız.

Örneğin yarın sadece Göğüs çalışın.. Çok ağır kilolarla olmamak kaydıyla tabi.

Bench Press x4
    Yatarak yana açış x3
    Üst göğüs x4

Hafif kilolar ile 10-12 tekrar Yeterli olacaktır :)

GencGrafiker bunu beğendi.
  4. byserhatt

byserhatt Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Eyvallah sağol . Yeterli protein alamayacağım için kas kaybı olmayacak mı antrenman yapsam bile ? Onu merak ediyorum

5. Duratec

Duratec Üye

Beğenileri:
    659
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ankara
    Yukarıda yazdığımız üzere buradaki temel olay ağır ve yorucu antreman yapmamak..

Yani bu ne demek 100 kg ile çalıştığın bir hareketi 50-60 kg ile çalışmalısın..Amaç gelişme sağlamak değil kasları ve vücudunun yapısını korumak.

Oruç halde Ağır antremana girerseniz kas falan kalmaz ortada :)

Ya da en temizi 1 ay ara verin , başladığınızda ilk antremandan kasları şoka sokarsınız belki de daha verimli olur :)

Yani burada herkes ramazan ayında farklı bir şey yapıyor.. Kendinize en uygun olanı bulup yapın derim.. Ben senelerdir hiç aksatmadan Oruç tutan biri olarak bu sene üzülerek tutamıyorum.. Sebebi spordan geri kalacağım düşüncesi kafama yer edinmiş olması.. :)

Son düzenleme: 20 Temmuz 2012
    GencGrafiker bunu beğendi.
  6. byserhatt

byserhatt Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0

Eyvallah. 1 ay ara versem pek kas kaybı yaşamam yani . Doğru mudur?

Oruç ayını yağ yakmak amaçlı olarak değerlendireceğim birde .

7. byserhatt

byserhatt Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yardım edebilecek yok mu ?

8. brhmcr

brhmcr Guest

1 ay ara verip bu dönem içinde akşamları güzel beslen.

9. Duratec

Duratec Üye

Beğenileri:
    659
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ankara
    Ya ben sadece Spor yaptığımdan değil bu seneki işim dolayısıyla da oruç tutamıyorum ama tutsaydım eğer haftada 1 er gün hafif ağırlıklarla sadece göğüs ve kol antremanı yapıp akşamları da güzel beslenirdim.

Sayfayı Paylaş