Ramazan düşüşü çok hızlı başladı :(

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve 7barca7 tarafından 25 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. 7barca7

7barca7 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Adam gibi spor yapmaya başlayalı 2-3 ay oldu,zaten çok çok zor kilo alan biriyim ve şu geçen 5 günde hem kilom düştü hem de ölçülerim küçüldü :S İftar ile sahur arasında çok az süre farkı var,iftarda neden bilmiyorum ama çok yiyemiyorum.İftar sonrası da biraz dışarıya çıkıyorum,sahurda zaten istek sıfır yani her şey iyice boka sardı tam toparlamışken.Ayrıca çalışıyorum masa başı bir işte ve düşüş nedeniyle olan moral bozukluğuyla oruç çok zor geliyor :S Sizce bu durumu toparlayabilecek miyim?

Rinkushichi bunu beğendi.
  2. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Benim de 6 ay olmuştu ve 2-3 kilo almanın bile mesele olduğu bir bünyenin sahibiyim ben de. Aynı şekilde masa başı bir işe sahibim. Uzun gündüzler ve sıcak hava dediğiniz gibi beslenmeyi de olumsuz etkiliyor. Sonuçta bir ayda kilo ve kütle kaybı bir miktar yaşanır ama sonuçta bu bir asır değil bir ay sadece. Ramazan sonrası çalışmalara devam edersek bıraktığımız noktaya ulaşmamız çok kısa bir süre alır ve sonrasında da kaldığımız yerden ilerlemeye devam ederiz. Hep diyorum böylesine kısa bir duraksama sadece profesyoneller için ve onlar için dahi sadece bir yarışmaya hazırlanma dönemlerine denk gelirse problem olur. Bizim için problem değil keyfimizin kaçmasına dahi sebep olamayacak denli ufak bir ayrıntı bu. Öyleyse bu mübarek aydan alacağımız manevi hazza odaklanmak, kalan 11 ayda vücudumuzu geliştirmek için harcadığımız çabayı şu bir ayda da ruhumuzu geliştirmek için sarf etsek en iyisi olur diyorum.

1983 bunu beğendi.
  3. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    ramazanla ilgili beslenmenin yer aldığı bir konu var forumda onu inceleyebilirsiniz.

themertyildiz bunu beğendi.
  4. brhmcr

brhmcr Guest

Aslen forumda belirtilmis olan ramazan icin beslenme seklini uygulamaniz halinde en azindan varolani koruyacaginizi dusunuyorum.Yemek konusunda kendizi motive ederek siki bir beslenme programina ayak uydurunuz.Aksi takdirde kayiplar kacinilmaz.

5. mma-

mma- Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    53
    her şey iyice xxxxxx :D :D

ramazan sonrası iyi bir çalışmayla toparlarsın merak etme

Son düzenleyen: Moderatör: 25 Temmuz 2012
  6. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
  7. tero

tero Yeni Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    ramazanda ne kadar yersen ye gündüz açlıkta uyku şart gündüz uykun yoksa geriye gidersin hem açlık hem sıcak hem antrman bünye kaldırmaz

8. mma-

mma- Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    53
    Baslıgı açan kişi yazmış bende ona hitaben yazmıştım..

9. 1983

1983 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    kilo kaybi icin protein alabilirsin. bazen iftardan sonra halter ile kol ve gogus calisiyorum hafif tempoda sonrasinda protein aliyorum. sublementler de kilo aldiricilar ve protein kismindan incele kilo almak icin hangi protein alman gerektigi konusunda bilgi edine bilirsin.

Son düzenleme: 28 Temmuz 2012

Sayfayı Paylaş