Ramazan DÖnemi Antreman programı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve zenapax tarafından 21 Eylül 2006 başlatılmıştır.

1. zenapax

zenapax Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese selamlar

Arkadaşlar Ramazan dönemi için antreman ile ilgili görüşlerinizi almak isterim.
    Ben oruç tutacagım
    antremanları iftar sonrası 20,30 vey 21,00 gibi yapmayı planlıyorum
    antreman olarak da pazartesi-çarşamba-cuma yapıp diğer günler dinlenme olacak
    vucudu 3 e bölüp tüm kas gruplarını hafif kilo ve çok tekrarlı 15-20 gibi ayrıca buna cardio da eklemeyi düşünüyorum.
    çünkü ramazan bitim agır ve kürlü bir program yapacağız amacımız bu dönemde vucudu biraz dinlendirmek.

Bu konuda eleştri ve önerilerini almak isterim

Saygılarımla

2. Neo

Neo Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu danismanligi
    Yer:
    izmir
    bence çok tekrarlı hafif kilo gireceğine az tekrarlı normal yada biraz daha ağır girsen daha iyi olur
    çünkü araştırmalara göre ağır kilo az tekrar çalışma vücudun stoklarını daha az harcıyor ve over training olma şansın azalıyor ramazan döneminde de çok düzenli bir beslenme yapılamayacağına göre bunu öneriyorum

saygılar

3. zenapax

zenapax Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Önerin için teşekkürler
    DÜn akşam antremanı az çok şekillendirdik senin dediğin gibi tekrar sayılarını 10 çekiyoruz antreman haftada üç gün olacak pazartesi-çarşamba-cuma antreman
    cumartesi cardio üzerine sauna
    bir antremanda tüm vucut çalışacak her bölge 2 hareket 3 set 10 tekrarlı olacak
    her antreman farklı olacak bölgeler haftada 3 defa çalışacak fakat her gün farklı hareketler yapacağız
    örneğin pazartesi gögüs çarşamba üst gögüs cuma alt gögüs gibi
    şu an hareketleri toparlıyoruz
    bu konuda önerisi olan varsa paylaşmak isterim
    saygılarımla

4. Neo

Neo Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu danismanligi
    Yer:
    izmir

evet programın iyi gözüküyor ama hatfada 3 adele gurubu biraz fazla bunu farklı hareketler uygularak gidermeye çalışmışsın sanıyorum yinede sen bilirsin ama haftada 2 adele daha iyi sonuçlar almanı sağlayacaktır.

birde vücut durumunu kaç yıldır BBing yaptığını yaşını kilonu vs belirtirsen iyi olucak

saygılar

5. zenapax

zenapax Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sevgili Neo kardeşim

Yaşım 35
    boy 1,80
    Kilom 78-80 arası gdip geliyor
    sporu 16 senedir yapıyorum önceleri atletizm yapardım fakat bir yarışda bileğimi sakatlayınca body e başladım aralıklarlada olsa yaklaşık 6 senedir yapıyorum en son 2 sene aradan sonra şubatda başladım şu an sadece kol ölçümü biliyorum oda 39 cm diğer yerlerimi ölçmüyorum
    genel vuct yapım hocamın deyimiyle güzel ve orantılı tek eksiğim bicepslerim bana göre vucuduma göre bana ufak gibi geliyor
    şimdi ramazanda hem vucudu yormamak hemde hacim kaybetmemek için yukarıda yazdıgım programı yapacağız bayram sonra 1 ay kürlü 1 ay dinlenme (kürsüz antreman) 1 ay kürlü antreman olmak üzere 3 aylık özel bir antremana gireceğiz salonda partnerim hoca beraber çalışıyoruz çok faydasını görüyorum her ikimizdede gelişim tam istediğimiz gibi bu konuda çok araştırma yapıyorum çogu yerde birbirimizin eksiklerini tamamlıyoruz.
    Benim bu sporu yapmamda en büyük etken sabır disiplin ve mükemmellik olgularını içinde en iyi şekilde barındırması
    ramazan sonra kilomu 85 kadar çıkartıp oralarda kalmayı ve hacim kazanmayı planlıyorum sürekli araştırmadayım bu forumun çok büyük katkısı oldu burdan aldıgım bilgileri uyguluyorum yorumları dikkate alıp uygulamaya çalışıyorum
    bakalım neler olacak

saygılarımla

6. Neo

Neo Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu danismanligi
    Yer:
    izmir
    başarılar dilerim

7. boxer

boxer Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Bu konu hakkında yanlış hatırlamıyorsam bir başlık vardı çok da güzel açıklamalar vardı orayada bir bak istersen.

Sayfayı Paylaş