Ramazan bitiminde supplement kombinasyonu?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve ErhN61 tarafından 11 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. ErhN61

ErhN61 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    Selam arkadaşlar,

Malum ramazan ayında oruç olduğum için sadece iftar-sahur arası yiyebildiğim kadar yiyorum.Antremanlarımı da iftar sonrası yapıyorum ve her antreman sonunda karbonhidrat tozumu ve 5gr. kreatinimi içiyorum.Bu şekilde ramazanı kilo vermeden atlatmaya çalışıyorum.

Bu arada yaşım 18 kilo 61. Spor geçmişim 1 seneyi buldu.Daha önceden supplement olarak sadece bir kutu karbonhidrat bitirerek 5 kilo almıştım.Birde şuan kullandığım karbonhıdrat ve kreatin var tabi:)

Ben ramazan bitiminde sağlam beslenerek ek besinlerle birlikte ve herzaman aksatmadığım şekilde en ağırından antremanlarımla kilomu 70+ya çekerek,tabi bir yandan da kas kütlemi artırmak istiyorum.

Ramazan bitiminde markalarını beğenmediğimden dolayı şuanki supplementlerimi kullanmayı düşünmüyorum.Öğrenmek istediğim bir kaç şey var yardım ederseniz sevinirim:) ;

1- Sanırım sormama gerek yok protein tozu değilde yeni bir karbonhidrat alıp devam etmeliyim.Sorum;spor salonumda Serrius Mass marka karbonhidrat satılıyor iyimidir?Eğer ondan alma derseniz ne marka önerirsiniz?
    2- Kreatin de alıp kullanmaya devam etmeyi düşünüyorum.Fiyat sorunum yok, en iyi alabileceğim kreatin markası nedir?
    3- Karbonhidrat ve kreatinin yanında bir şey daha kullanmak istiyorum.Ya amino ya da bcaa. Sizce hangisini kullanmalıyım ve hangi marka olmalı?
    4- Son sorum olarak; karbonhidratı antremandan hemen sonra zaten içicem.Peki beslenmeme katkısını artırmak için off günlerde dahil olmak üzerek sabahları sütle içmeli miyim?

Arkadaşlar lütfen yazım uzun diye okumamazlık yapmayın:) Fikirleriniz doğrultusunda birşeyler yapmayı düşünüyorum.Yorumlarınızı eksik etmeyin..bench_O

Son düzenleme: 11 Ağustos 2012
  2. maestro1903

maestro1903 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle karbonhidrat tozu dedigin şey aslında protein tozu yalnızca kalori değeri daha yüksek örneğin cyto sport Monster Milk protein tozunun 1 ölçeklik kalorisi 300 gene aynı markanın Monster Mass isimli ürününün tek ölçek kalorisi 600 . Kreatini neden spordan sonra içiyosun onu anlamış değilim vede ne tarz bir kreatin kullandıgını cunku kreatini spordan önce ve sonra içmelisin ve spordan önce alınan kreatin senin sporda ki performansını arttırır . Supplement olarak parası neyse veririm sıkıntı yok diyorsan o zaman sana önerim - VPX No Shoutgun (12 adet kreatin sentezi içeriyor) Al spordan 40 dakka önce iç Protein olarak Cyto Sport Monster Mass (anladıgım kadarıyla kilo almaya çalışıyosun çünkü) bunuda spordan önce ve sonra içiceksin ve scivation xtend amino bunuda 1 ölçek spordan önce 1 ölçek sporda içtigin suya karıştırarak 2 ölçekde spordan sonra vucudunun kendini daha hızlı onarmasını ve daha çabuk beslemesini saglyacaktır .

ErhN61 bunu beğendi.
  3. ErhN61

ErhN61 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    Yorumun için teşekkür ederim. Dediğin markaları arıyorum bulursam alıcam.

Kreatini normalde senın dediğin gibi kullanıyordum da bu aralar ramazan diye önemsemedım spor öncesi içmedim:)

Ayrıca o dediğin toz protein tozumu yoksa karbonhidrat tozumu? ve gerçekten bilindik kaliteli markamı bunlar?

4. maestro1903

maestro1903 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Aynen öyle CytoSport Monster Mass kullanman gerekn ürün ve inanılmaz güzl bir tadı var fiyatı diğer markalara göre biraz daha pahalıdır ama bunu güzelce sütle bide içine muz atıp mikserde karıştırıp içiceksn mükemmel oluyo .

ErhN61 bunu beğendi.
  5. ErhN61

ErhN61 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    Yani karbonhidrat tozu dimi? :) Değerlerine bakıyorum da ölçeğinde; 50 protein 74 karbonhidrat 600 kalori 8.4 L-Leucine var baya sağlam.Anlamadığım iki şey var; bu karbonhidrat tozu ise protein değeri çok iyi ilk defa böyle karbonhidrat gördüm:S Bide bu L-Leucine ne oluyor? Ayrıca İstanbul-Göztepede ****** var orada bulabilirmiyim acaba?

6. ErhN61

ErhN61 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş