Ramazan Ayı İçin Beslenme Planı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve D.Wolf tarafından 1 Eylül 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 16 üye.
  1. gfb_zorba

gfb_zorba Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Danışmanlık
    Yer:
    ÇoRLu
    Zaten o sayıyı arttırdım. iftarda yedikten2 saat sonra hemen gidip antrenman yapıyorum. Antrenmandan sonra hemen ufak bişiler yiyorum. Daha sonra gece 3 te kalkıp 5 yumurta salata domates ve peynirden oluşan bir kaç öğünü birlikte yiyip 4 de normal bir kahvaltı ve bol meyve suyu içip 2 lt su içtikten sonra yatıyorum :)

2. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Ramazanda beslenme ile ilgili bütün sorulara verilecek en doğru cevap budur.
    Bütün ramazan beslenme programları bunun üzerine konumlanır.

3. HeavyDuty

HeavyDuty Yeni Üye

Beğenileri:
    221
    Ödül Puanları:
    0
    d. wolf en başta helal olsun mr. olympia yolu gözüküyor sana bence :)

Konuya dönersem. Ben amatör bile olmadığım için sahurda lorlu gözleme yiyiyorum 5 tane ( kare kesilmiş olarak ) 2-3 tane yumurta. yedikten sonra 50 gr yulaf yiyiyorum. 1-2 bardak süt içiyorum. (kola bardağı) sonra 11 mg zifir 1.0 nikotin 10 mg karbonmonoksit :D

Ramazan dolayısıyla akşam yemeklerinde yani iftarda tavuk falan yiyemiyorum artık. Malum annem saatlerce uğraşıp yemek hazırlıyor tavuk kızart diyemiyorum yada kızartamıyorum ayıp olmasın diye :) (not : yinede yemeklerimizde et eksik olmuyor çok şükür. yani yemeklerin içinde kıyma yada kavurma et oluyor)

Akşam yemeğinden 1 saat sonra ton balığı yiyiyorum. 2 saat sonra tavuk kızartıyorum. Sonra antreman yapıyorum. Antremandan sonra tekrar ton yiyorum. Sahura 2 saat önce lor ve meyva suyu tüketiyorum. Bunların hepsi 100 gram üzerinden.

4. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Benım tek onerebılecegım antrenmanı mumkunse yukarıda mesajına ekledıgım gıbı ıftardan 2 saat sonraya kaydırman..Boylece bu kısıtlı ogunlerde (zaman bakımından dedım yanlıs anlamayın) antrenman sonrası bıraz daha cok proteın almıs olursun..

HeavyDuty bunu beğendi.
  5. xcodesia

xcodesia Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar bugun genis capli dusundum. Min. karbonhidrat alarak diyet yapiyorsaniz sahurda 4 adet haslanmis yumurtayi mayonezle ezdirin ustune de 150 gram tavuk etini tel tel ayirarak karistirin. inanilmaz bir lezzet cikiyor ortaya aklinizda bulunsun deneyin

6. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Benim aklıma gelen bir fikir var ramazan da beslenmeyle ilgili. Diyetisyenlikte okuyan bir arkadaşımla görüştüm ve bana sahurda karbonhidrat alırsam ne kadar glisemik indeksi düşük olursa olsun sonunda hepsinin sindirileceğini ve vücudun açlık çekeceğinden bahsetti. Ayrıca Atkins diyeti veya ketojen diyet de diyebileceğimiz bir mantıkla beslenilirse vücut enerji sağlamak için yağ yakacağından ve yağ depolanırken molekül formülünden dolayı suda barındırdığından kısmi yollarla vücud ufak bir miktar su kaybını bu yolla karşılayabilir dedi. Tabii olabildiğince sağlıklı yağ alınımı arttırılmalı ve basit şeker girişi minimum olmalı. Bunun içinde en ideal zaman antreman sonrası alınabilecek basit şeker. Ayrıca sahurda 1gr da Acetyl L- Carnitine de almayı düşünüyorum. Bide yurdışında supplement siparişi veren arkadaşlara Dymatize firmasının Elite 12Hour diye bir ürünü var sahurda 2 ölçekte onu almayı düşünüyorum. Sonuçta kazein bile 8 saatte kana karışıyor.

7. murad1

murad1 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar bu ramazan için yemek programı verebilecek bir arkadaş var mı?

Hoca bana bir çorba iç 15 dakika sonra salona gel dedi. Mantıklı mı sizce? Belediye salonu 10 a kadar açık.

8. stanstolen

stanstolen Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    konuyu açan arkadaşı tebrik etmek istiyorum gerçekten çok faydalı bi yazı olmuş. Bende hemen hemen buna benzer bişe uyguluyorum SCHWARZXXL nin dediği gibi kolay sindirilenden yawaş sindirilene doğru gidiyorum . Örnek vericek olursam ilk iftarımda 5 adet hurma kan şekeri için ve içerdiği yüksek miktardaki potasyum için, 1 kase mercimek çorbası,150 gr tavuk göğüsü+100 gr tavuk eti 200 gr patates fırında,yarım pide bol miktarda yağsız bol limonlu salata iftardan 2 saat sonrada antremana gidicem, ant.dan hemen sonra üzüm suyu + whey +1 muz bunları yiyip 45 dk gecdikten sonra 200 gr tavuk eti +makarna sonra 2.30 saatlik güzel bi uyku ve sahur, sahurda ise 1 kase sıcak çorbanın içini 80 gr yulaf yanında 150 gr lor(yanında mutlaka bi meyve kavun veya muz olabilir +7yumurtabeyazı2sarısı(2tane sarı yememin sebebi çinko içeriği yüksek olması ve testesteron artışı için ve bol bol su tüketip doğru yatağa tabi isteyen yanında 1 avuç fındık badem veya ceviz de ekleyebilir yada GOLD kremfıstık ezmesi de yiyebilir. dikkat ettiyseniz muz ve üzüm suyu dışında şeker yok programda o da mecburen kan şekeri için.Artık ramazanda sixpacklerden mecburen ödün vericez :D

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:22 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:18 ----------

bide son bi tavsiyem mümkün olduğuncu vitamin ve minarelleri doğal kaynaklardan almak mesela çinkoyu tabletten almak saçma geldi bana yumurta sarısı ve kuruyemişler varken.Birde en önemli nokta demir eksikliği bunudu minumuma indirmek için yemeklerle birlkte süt ve ürünleri çay kahve kola tüketimininden uzak durmak gerekir tabi biz türk milletide yemekten sonra çay icmessek olmaz ama vücudun demir seviyesini yükseltmek icin bazı şeylerden ödün vermek gerekiyor ne de olsa sağlık.Herkese ramazan ayında kolaylık ve başarı diliyorum hepimizin işi gerçekten zor.

9. moqqlass

moqqlass Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    anlamadım gitti arkadaş ramazan geldi kabızlık başladı :) nefret ettim yaw yediklerimden .. sanırım princ lapasından kaynaklanıyor. varmı daha önce bu problemle ugraşıp çabucak aşabilen yada bir çözümü ?

10. acer

acer Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    form çaylarından iç iftardan sonra sahura dogru tuvalete çıkmış olursun

Sayfayı Paylaş